Zavrieť

Porady

Platené voľno_pohreb otca

Dobrý deň,
prosím o radu.. Zamestnanec mi doniesol potvrdenie, že dňa 26.8. zomrel p...... (otec zamestnanca) a v dňoch 27.8. a 28.8.2018 zariaďoval pohrebné náležitosti, spojené s pohrebom..
Nie je tam vyslovene napísané, že sa zúčastnil pohrebu... Môžem mu dať platené voľno oba dni?
Vopred ďakujem!
5 komentárov     zbaliť
Oliwa Nazdávaš sa, že vybavoval otcov pohreb a nezúčastnil sa ho? Kto podľa Teba vydáva potvrdenie, že sa zúčastnil pohrebu? Pani z pohrebnej služby, čo stojí na cintoríne a robí si čiarky do prezenčky pozostalých, či...?
ivka70 ved sa len pyta, ci to moze uznat, ked ani na jednom potvrdeni nie je uvedene, ze ide o den pohrebu .......
Emik27 Ďakujem, ivka70....
Oliwa Ak pán zomrel 26. 8. /v nedeľu/ a zamestnanec začal vybavovať náležitosti spojené s pohrebom v pondelok, je veľmi nepravdepodobné, aby sa mu podarilo všetko vybaviť v priebehu 1 dňa tak, aby pohreb mohol byť nasledujúci deň 28.8. /aj keby nebolo treba ani jamu vykopať/. Tobôž, keď v stredu 29. 8. sa blížil štátny sviatok /možno to bol deň pohrebu/.
vicktor Takze tie dva dni mu mozno / treba uznat.
Ja som vybavoval 3 dni od pondelka do stredy a ked som vo stvrtok prisiel do roboty, tak ma privitali ze naco, mal som ostat doma az do piatku.
(Poznamka: bez papiera.)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pozri § 141 odst.2 písm.d2) ZP.

    Ak zamestnanec obstarával pohreb, patria mu dva dni pracovného volna s náhradou mzdy. Potvrdenie je v poriadku.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Je to rozhodnutie zamestnavatela, ja by som ako zamestnavatel oba dni zaplatila a nevrtala sa v tom nejako specialne, ani ho neposielala co si na potvrdeni opravovat.

    Platené voľno_pohreb otca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.