Zavrieť

Porady

Pojednávanie v neprítomnosti

Dlhodobý spor o zastavenie nekalých praktík firmy bol ukončený rozsudkom súdu, ktorý nariadil, aby firma vyplatila určitú čiastku. Firma však odišla zo Slovenska, tak bola podaná spoločná žaloba na MH z dôvodu, že nezabránila týmto praktikám.Bola to spoločná žaloba asociácie spotrebiteľských subjektov a zainteresovaných súkromných osôb. Pojednávanie bolo stanovené v Bratislave na september 2015. Chcem sa spýtať, či môže súd pojednávať v mojej neprítomnosti z dôvodu vzdialenosti (časovej náročnosti - som z Košíc), s tým, že budem akceptovať akékoľvek jeho rozhodnutie ? Prípadne, či ako jeden zo žalobcov môžem odstúpiť od žaloby. Aké písomnosti, resp. akým spôsobom je to možné vykonať ? Ďakujem za odpovede.
Naposledy upravil labe2 : 30.03.15 at 10:06 Dôvod: súdne pojednávanie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    daj sa zastupovať právnikom alebo advokátom.
    edit.:pôvodná otázka bola,či a ako môže prebehnúť súdne pojednávanie bez zadávateľovej prítomnosti.
    Naposledy upravil kopretinka : 30.03.15 at 11:38
    labe2 Tie peniaze nestoja za to. Určite by som viac zaplatil za právnika, ako je tá náhrada.

    Pojednávanie v neprítomnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.