Zavrieť

Porady

Najobľúbenejší spevák ( čka), skupina...

Ahojte poraďáci, skúšam založiť tému s týmto názvom a kto chcete napíšte, kto-čo sa Vám v hudbe páči...

Ja osobne preferujem text pred hudbou, proste text je pre mna prvoradý a keď aj niekto niekedy zaspieva trošku falošne, tak ja na to aj tak ani neprídem( nemám hudobný sluch )
Takže zo spevákov dávam na 1.miesto Richarda Mullera, hneď za ním je Johny Cash a na 3 mieste je Falco...
Zo speváčok je na 1. mieste jednoznačne Martuška Kubišová, za ňou sú Edith Piaf a Hana Hegerová
Skupinu vyslovene obľúbenú nemám...

A čo sa týka úplneho víťaza v mojom rebríčku je jednoznačne Martuška Kubišová, jej texty mi mimoriadne pomohli v živote prekonať aj tie najťažšie prekážky-pre mňa sú jej piesne liekom...
A čo vy?
Usporiadat
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Kdy bys tak znal, co nemužu ti říct- -nemohu spát, i snem mne prováziš, nemohu spát i když ty sám si spíš, si celý svet, si náruč plná snu,si štesti příštích dnu, si vše co, život mi dal...
Ty , však já vím, mou lásku netušíš... ( M.K.)
Naposledy upravil Stanislav 1975 : 10.06.09 at 16:47
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Vobec nie je zly napad na temu.

Zo spevakov...neviem, kto je moj naj. Mozem len vymenovat zopar.
Mario del Monaco, Placido Domingo, Enrico Caruso, Billie Holiday, Nina Simone, Pati LaBelle, Aretha Franklin, Ella Fitzgerald, James Brown, Ray Charles, Roger Daltrey, Rob Halford, Robert Plant, Ian Gillan, John Lawton, David Byron, Bruce Dickinson, Geoff Tate, Ronnie James Dio, Mark Slaughter, Mark Boals, James LaBrie, Ray Alder, Russell Allen, Tony Harnell, Joe Lynn Turner, Roy Khan, Matt Barlow, John West, D.C. Cooper, Andre Matos, Celine Dion, Freddie Mercury, Bruce Springsteen.... ale neviem vybrat ziadneho z nich, lebo kazdy jeden/jedna ma svoje plus aj minus

A skupiny a skladatelia. Mahavishnu Orchestra, Kreator, Iced Earth, Deep Purple, Duke Ellington, John Coltrane, Igor Straviskij, Dmitri Sostakovic, Pjotr Cajkovskij, J.S. Bach, Iron Maiden, Judas Priest, Led Zeppelin, Uriah Heep, Jimi Hendrix, Yes, ELP, Genesis, Pink Floyd, Jethro Tull, King Crimson, Kamelot, Miles Davis, Return to Forever, Black Sabbath, W.A. Mozart, L. v. Beethoven, Pat Metheny, Santana, John Scofield... a mnoho dalsich, ale tazko mi vyberat. Lebo Stravinsky mi dava nieco celkom ine ako Pink Floyd napr. a ti zas nieco ine ako Kreator atd.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Kdy bys tak znal, co nemužu ti říct- -nemohu spát, i snem mne prováziš, nemohu spát i když ty sám si spíš, si celý svet, si náruč plná snu,si štesti příštích dnu, si vše co, život mi dal...
Ty , však já vím, mou lásku netušíš... ( M.K.)
Je půl vosmý
Táta zahajuje schůzi
Matka šla s kamarádkou do kina.

Je půl vosmý
Zrychluju chůzi
Zas jeden dlouhý večer mi spadl do klína.

Je půl vosmý
Matka si myslí teď asi usíná
Snad šla zhasnout
Co vlastně dneska hrajou v kině
A hladí něčí hlavu na svým klíně

Táta táta sedí si někde u piva
Na mě nemyslí nemyslí
Z tý žlutý vody mu skáčou do hlavy jen samý nesmysly.

Je půl vosmý
Mně bylo patnáct už
Vím jak se to dělá
Když se žije
Vím v čem je poezie
Vím taky co je muž
Kde majdu tátu
Kde mámu hledat mám
Já dobře vím
Však já je nehledám
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Mama skončí panenky v ráji a s kým si tam hrají

Mama a kdy přijde ten princ pro mne k nám?



Tak čas ubíhá ptaní přibývá

Máma lásku znám je hřích když jí ám

Slza prolitá úsměv prosvítá

A pak rada zní ještě počkej s ní.



Mama skončí panenky v ráji a s kým si tam hrají

Mama a kdy přijde ten princ pro mne k nám?



Jednou přišel k nám všechno vzal co mám

Teď jsem shořelá to se nedělá

Někam cestu měl zpátky neuměl

Nemít tenkrát ji život ukrátím.



Mama skončí panenky v ráji a s kým si tam hrají

Mama a kdy přijde ten princ pro mne k nám?


Matku hrob mi vzal jsem tu bez ní dál

Žiju s mužem svým není princ to vím

Přijdou zklamání kdo se ubrání

Vyhlídky snad má ta co se mě ptá.



Mama skončí panenky v ráji a s kým si tam hrají

Mama a kdy přijde ten princ pro mne nám???
0 0
icemonika icemonika

icemonika je offline (nepripojený) icemonika

nikto...zatiaľ :)
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ja osobne preferujem text pred hudbou, proste text je pre mna prvoradý a keď aj niekto niekedy zaspieva trošku falošne, tak ja na to aj tak ani neprídem( nemám hudobný sluch )
Absolútne súhlasím!!!! A pritom sa často stretávam s názorom, že dôležitá je hudba.
Pre mňa je číslo jeden Jarek Nohavica, potom Queen, potom dlho dlho nič... Radůza, Iva Bittova, Jaro Filip, Richard Muller, Sarah McLachlan...
Naposledy upravil icemonika : 11.06.09 at 17:32
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

No, ide o to, co uprednostnujes. Ci poeziu alebo hudbu. Ja osobne hudbu. Ale ze vraj ako poezia tie texty za vela nestoja.
Ozaj, ak smiem vediet, ktory text od Queen mas najradsej a preco?
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
zaujímavé
0 0
icemonika icemonika

icemonika je offline (nepripojený) icemonika

nikto...zatiaľ :)
Slayer666 Pozri príspevok
No, ide o to, co uprednostnujes. Ci poeziu alebo hudbu. Ja osobne hudbu. Ale ze vraj ako poezia tie texty za vela nestoja.
Ozaj, ak smiem vediet, ktory text od Queen mas najradsej a preco?
Tak to je veľmi ťažká otázka...asi je to tak trochu podľa nálady...ale mám veľmi rada napr. No one, but You; I Was Born To Love You; These Are The Days Of Our Lives; Fat Bottomed Girl...

A pravdu povediac moja angličtina nie je najlepšia, aj preto uprednostňujem skôr našu hudbu. Queen je výnimkou..
0 0
icemonika icemonika

icemonika je offline (nepripojený) icemonika

nikto...zatiaľ :)
Slayer666 Pozri príspevok
No, ide o to, co uprednostnujes. Ci poeziu alebo hudbu. Ja osobne hudbu. Ale ze vraj ako poezia tie texty za vela nestoja.
Ozaj, ak smiem vediet, ktory text od Queen mas najradsej a preco?



A je mi z tebe špatně, je mi z tebe ještě hůře,
nožík zlomil se mi kdesi v manikúře,
obočí si vytrhávám pinzetou,
až budu jako klaun Ferda,
kdo bude chtít mi úder dá
a já na dvoře divadla opiju se s Markétou.

Svobodný jsem jak Ikarus,
z křídel mi kape vosk
a dole bliká Rus,
opodál Evropa
a já jsem pánem svého života,
je sobota
a dole malé tečky jako lidi,
bílí, černí, žlutí, arabi i židi,
ti, co slepí jsou i ti, co vidí,
navzájem se nenávidí.

Je to tak.
Ty dny, kdy psával jsem ti třicet esemesek denně
jsou už pryč, to spíše najdu jehlu v seně
nežli zbytky kuráže nechat se urážet,
studená jsi jak kostka polévkové směsi,
kterou kdosi kdesi za pár korun kupuje si
a pak pomalinku polyká u garáže.

Svobodný jsem jak Ikarus...
V kulisách laciného dramatu se těžko zlobit na tátu,
že kapsy nosil obrácené ven
a bez rozdílu všem říkal: Dobrý den !
Těžko si mámu kreslit modrým progresem,
když noc je výkresem a z dětství si nesem
s Jakubem Arbesem své těžké deprese na chodbě
po plese.

Svobodný jsem jak Ikarus…


Nepripomína ti to poéziu???
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

icemonika Pozri príspevok
Tak to je veľmi ťažká otázka...asi je to tak trochu podľa nálady...ale mám veľmi rada napr. No one, but You; I Was Born To Love You; These Are The Days Of Our Lives; Fat Bottomed Girl...

Ešte by som doplnil moju favoritku - pesničku - Love kills.
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Pripominat je jedna vec. Byt poezia je druha. Byt dobra poezia je tretia. Ja len hovorim, co som pocul, nemozem to sam posudit. Som hudobnik, nie basnik.
0 0
icemonika icemonika

icemonika je offline (nepripojený) icemonika

nikto...zatiaľ :)
Slayer666 Pozri príspevok
Pripominat je jedna vec. Byt poezia je druha. Byt dobra poezia je tretia. Ja len hovorim, co som pocul, nemozem to sam posudit. Som hudobnik, nie basnik.
Ale úplne to s poéziou porovnávať nemôžeme, keďže text piesne ma trochu inú funkciu. Ak by bol nasýtený metaforou, symbolikou, bol by počas počúvania hudby nezrozumiteľný pre príjemcu, respektíve, len malo percipientom zrozumiteľný.
Pre mňa osobne patria texty Jaromíra Nohavicu medzi poéziu...majú totiž to najdôležitejšie, čo vo veľkej časti poézie chýba, a to je to vlastné, autentické v texte...ja proste cítim emócie autora rovnako ako pri čítaní poézie.

A ešte jedná výnimka, keď poézia sa rovná text piesne Dežo Ursiny, ktorý zhudobnil poéziu Ivana Štrpku
0 0
robin1 robin1

robin1 je offline (nepripojený) robin1

Počúvam rôznu hudbu, momentálne Rock and roll band Marcela Woodmana. Je to ostravská kapela a sú fakt super.
0 0
icemonika icemonika

icemonika je offline (nepripojený) icemonika

nikto...zatiaľ :)
robin1 Pozri príspevok
Počúvam rôznu hudbu, momentálne Rock and roll band Marcela Woodmana. Je to ostravská kapela a sú fakt super.
tak tu niečo hoď
0 0
icemonika icemonika

icemonika je offline (nepripojený) icemonika

nikto...zatiaľ :)
Prikladám Deža Ursiniho - Kto to tam stojí



lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť...či ako sa to hovorí
0 0
elpka elpka

elpka je offline (nepripojený) elpka

žena vo svete mužov
Moja srdcovka je Peter Novák
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Stanko, ako Ťa poznám, tak túto tému si nezakladal ako duplicitu k téme " muzika, ktorú milujeme ..., že? Skôr si asi chcel, aby sa tu rozprávalo o spevákoch a ich piesňach. Aj keď môj spevácky vkus a záujem je v úplne inom žánri, predsa len sa chcem pripojiť k Tvojmu výberu naj speváčok-šansoniérkam. Poradie nie je dôležité. Piaf- absolútna jednotka, je to svetová kultúra . A tie ďalšie dve taktiež, ale Hegerová do roku 1987, potom jej hlas odišiel, a nebolo to ono. Texty sú mi zväčša ukradnuté, ak to nie sú vyslovené voloviny, ale pri šansónoch sú veľmi dôležité. Takže z textárov Horáček, Peteraj - ako súčasníci ,a Kopta, ako minulosť.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ja na rozdiel od Stana radšej preferujem hudbu ako text .

Zároveň jedným dychom dodávam , že sa to týka predovšetkým zahraničnej produkcie , je mi v podstate jedno , čo chce textár povedať , naznačiť ....
Ja mu aj tak nerozumiem , takže mi je to jedno .
No nie je mi jedno , či počúvam nejakú oddrhovačku , ktorá sa do omieľania púšťa z rádií . Preto som aj prestal tieto rôzne stanice počúvať , ešte aj v aute sa mi prepne z CD na rádio len vtedy , keď dávajú dopravnú situáciu ...

Čo sa týka slovenskej alebo českej produkcie , je tiež problém si niečo dobré nájsť , ale dá sa .
Interprétov neuvádzam , je ich viac a aj viac hudobných žánrov .
0 0
robin1 robin1

robin1 je offline (nepripojený) robin1

icemonika Pozri príspevok
tak tu niečo hoď
... tak nech sa dobre počúva..

0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Páčia sa mi jednotlivé pesničky, nie interpreti.
Napriek tomu mám zopár, od ktorých sa mi takmer všetko páči. Sú to Elvis Presley, Demjén Ferenc, Desmod. A ešte jeden skvelý skladateľ, textár a spevák, Presser Gábor.

... ak to niekomu niečo hovorí...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať