Zavrieť

Porady

Legálný windows

Dá sa niekde legálne stiahnuť windows, ktorý by som potom aktivoval kúpením kľúča? Pretože na kinguin je skoro každý týždeň akcia na windows 7 professional key. Stojí väčšinou okolo 20 eur čo je omnoho lacnejšie ako to predávajú v bežných obchodoch. Preto by ma zaujímalo, či je možné stiahnúť windows, napáliť a potom kúpením kľúčom aktivovať ?
7 komentárov     zbaliť
duves aha, daj link, kde sa to da kupiť za 20€ a ja ti zoženiem inštalačku
karakul ... ty fakt nečítaš zadanie ???? však píše že na kinguin...
napr. tu je teraz za 29,80 libier, ale býva i lacnejšie.
http://www.kinguin.net/product/98454...re_category/1/
duves nepoznam tu domenu
misoft karakul: a tebe netrklo, čo to tam predávajú? OEM kľúče k OS - teda opäť nelegálne, alebo je to parádny odrb.
duves OEM verzie su vždy lacnejšie. OS je neprenosny na ine PC. Proste sa viaže na konkretnu zostavu, či NB.
Ing. Ľubomír Janoška :misoft
Asi oboje, predajcovia to bežne robia tak, že nainštalujú 1x a urobia si disk image, z toho potom množia - a zákazníci sa čudujú, prečo nedostali médium s kľúčom. A nepoužité OEM sú k dispozícii pre čierny trh. MS to toleruje, lebo vie, že si nepomôže.
duves registračny kluč je nalepeny na HW, napr. na stolovom PC na krabici
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    karakul duves, on nechce kúpiť Windows 7 Professional za 160€, ale za 20€ a potrebuje čistú inštalačku...

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    ... Stanislav mám sem potom napíš (lebo to asi pravidelne sleduješ), kedy bude za 20€ - oplatí sa kúpiť - lebo budeš mať takto aj Windows 10 za tú cenu (prechod zo 7 na 10 je zdarma)

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ak máš zbytočných 20€ - tak si ten kľúč kúp. Ale sú to OEM kľúče - takže sa môže stať, že zakúpený kľúč ti bude na ho*no - lebo raz aktivovaný OEM kľúč sa už druhýkrát na inom PC nedá aktivovať (a potom už ostane na warez)....

    Potom budeš nútený i tak kúpiť retail licenciu....
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    karakul ... áno, môže sa to stať.
    rovnako sa môže stať, že si kúpiš čerstvé vajcia, a budú pokazené.
    misoft Lenže vajcia môžeš reklamovať (nie svoje ) - ale ten FAKE kľúč asi ťažko budeš reklamovať.
    Ak kúpiš skazené vajíčka, môžeš poslať predajcovi kontrolu, pri kľúči kontrolu asi ťažko pošleš - jedine označiť stránku za podvodnú.
    nunenko a nie som si istý, že pri OEM verzii sa bude dať zadarmo prejsť na Win10...
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.