Zavrieť

Porady

Vrátenie preddavkov - urgencia danovemu uradu

Dobrý deň, chcem sa spýtať, dokedy je DU povinný mi vrátiť preddavky z minulého roku? Ak neboli doteraz vrátene, môžem to nejako urgovať? Napísať žiadosť alebo niečo? Ďakujem. Prepáčte dopĺňam: preddavky na daň.
Naposledy upravil maria.podhradska : 15.08.14 at 07:44
11 komentárov     zbaliť
kn-alka aké preddavky? snáď preplatok dane, nie? ..... aj keď nevieme, na akú daň myslíš, vyplnila si v tlačive žiadosť o vrátenie preplatku? Ak nie, napíš list - žiadosť o vrátenie preplatku.
fortunka Preplatok dane by uz mal byt spat, ja by som skor zavolala spravkyni dane,a lebo sa sla opytat.. mozno to eviduju inak A ona ti uz povie
maria.podhradska Prepáčte som z z toho úplne domýlená - sú to praddavky na daň.
aktaK prepáč, ale podla toho, aké info podávaš - nepodavaš,
tak takto ti nikto viac neporadí....
mzdarka ti robila rz? alebo si podavala DP typu A, alebo B?
maria.podhradska Som PO. Musela som platit preddavky na dan minuly rok.Tento rok by mali byť vrátené. Mám účtovníčku ale tá mi hovorí nech radšej iba čakám.
Mila123 už ste písomne požiadali?
maria.podhradska Nie ešte nie, práveže sa chcem spýtať či sa to dá alebo tam zavolať.
Mila123 jasne, aj so správkyňou je možné dohodnúť sa.....zvyčajne to takto robíme a overujeme si naše podklady s finančnou správou....
písomná žiadosť je nevyhnutná, inak peniaze nedostanete späť
maria.podhradska Super, tak napíšem žiadosť. ďakujem za rady.
katka 23 súhlas s Milkou najprv overiť so správkyňou a potom ..nezabudni elektronicky ...cez všeobecné podanie
kn-alka maria - ak to boli preddavky, ktoré potom boli vysporiadané v daňovom priznaní PO, už sa to volá preplatok dane, ktoré ste si mali v DP žiadať vyplnením príslušnej kolonky, ak nebola vyplnená, DÚ vám ich nepošle. Napíšte listom žiadosť o vrátenie preplatku dane - prípadne zavolať a konzultovať s vašou správkyňou dane.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Aké preddavky? AK si podávala DP,mala si preplatok, uviedla si, že žiadaš o vrátenie na účet ten a ten, potom ho DÚ vráti. Nerozumiem teda aké preplatky a na akom základe by ich mal vrátiť. Doplň, ináč môžeme len hádať.

    Vrátenie preddavkov - urgencia danovemu uradu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.