Zavrieť

Porady

technický preukaz

Používam horsky traktor na prácu ale v technickom preukaze mam rodné čislo a nie ičo,som platca dph.Musím si to dať prepísať.Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    demeter Pozri príspevok
    Používam horsky traktor na prácu ale v technickom preukaze mam rodné čislo a nie ičo,som platca dph.Musím si to dať prepísať.Ďakujem.
    Nie, nemusíš.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    No, ak si chceš ten traktor a veci súvisiace s ním dávať do nákladov, mal by si to mať v techničáku napísané na IČO...-ak si to nedávaš do nákladov,tak je to jedno...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    No, ak si chceš ten traktor a veci súvisiace s ním dávať do nákladov, mal by si to mať v techničáku napísané na IČO...-ak si to nedávaš do nákladov,tak je to jedno...
    Stanko, nie je to celkom tak. Uplatniť VOZD môže aj vtedy, ak traktor nemá v majetku.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Tweety Pozri príspevok
    Stanko, nie je to celkom tak. Uplatniť VOZD môže aj vtedy, ak traktor nemá v majetku.
    Majka, aj opravy,servis a podobné veci? Asi nie...,ale možno sa mýlim :-)
    Naposledy upravil Stanislav 1975 : 06.12.11 at 08:31

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    demeter Pozri príspevok
    Dávam si do nákladov naftu.aj nahradne diely,ja ho využívam len na prácu.
    No tie náhradné diely-neviem, neviem-to by si asi nemal...
    ak sa mýlim, tak sorry...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Majka, aj opravy,servis a podobné veci?
    Nie, tieto náklady je možné uplatniť len vtedy, ak to má v majetku SZČO.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Tweety Pozri príspevok
    Nie, tieto náklady je možné uplatniť len vtedy, ak to má v majetku SZČO.
    Dokonca ani poistky nie...-vlastne nič, len ten benzín( či naftu, ani neviem načo jazdí traktor :-)))))

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    demeter Pozri príspevok
    Vložil som ho do majetku ale dal som 0 hodnotu ,lebo som ho neodpisoval.
    Potom môžeš uplatniť všetky náklady na tento majetok, ktorý využívaš na podnikanie.

    demeter je offline (nepripojený) demeter

    demeter
    Chcem sa spytať ešte raz či som spravne pochopil,v technickom môžem mať rodné čislo a môžem si ho daváť do nakladov.Ďakujem.

    steveo je offline (nepripojený) steveo

    steveo
    No mne sa zase stal iný problém, stratil sa nám prefotený technický preukaz a podnikateľ auto už odhlásil v roku 2009, a volali sme k policajtom v roku 2012, aby nám ho prefotili, oni ale iba možu spraviť výpis z technického preukazu, tak sme vypísali žiadosť, čo z toho technického preukazu potrebujeme vypísať a na počkanie nám vypísali údaje, ktoré potrebujeme.

    Príroda je offline (nepripojený) Príroda

    Príroda
    Zdravím. SZČO má živnosť na ťažbu dreva a kúpil starší lesný traktor už dávnejšie bez TP a normálne je zaradený do majetku, už odpísaný a uplatňuje si naň všetko - naftu, ND, opravy. No podľa nového vraj už musí mať každý stroj TP. Je to pravda? Po ceste sa vlastne len malú časť prepravuje a potom už chodí len po lesnej ceste a v lese, kde sa ťaží. Máte niekto s týmto skúsenosti? Ďakujem za rady.

    Príroda je offline (nepripojený) Príroda

    Príroda
    Príroda Pozri príspevok
    Zdravím. SZČO má živnosť na ťažbu dreva a kúpil starší lesný traktor už dávnejšie bez TP a normálne je zaradený do majetku, už odpísaný a uplatňuje si naň všetko - naftu, ND, opravy. No podľa nového vraj už musí mať každý stroj TP. Je to pravda? Po ceste sa vlastne len malú časť prepravuje a potom už chodí len po lesnej ceste a v lese, kde sa ťaží. Máte niekto s týmto skúsenosti? Ďakujem za rady.

    Odpovie niekto??? Vďaka

    Sionel je offline (nepripojený) Sionel

    Sionel
    Príroda Pozri príspevok
    Odpovie niekto??? Vďaka
    Mne sa marí, že táto povinnosť bude platiť až od 1.1. 2013. Skúste pohľadať na nete.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.