Zavrieť

Porady

Dovolenka pri skonceni PP

Zamestnanec konci pracovny pomer vypovedou zo strany zamestnanca. Ma nevycerpanu dovolenku 20 dni, ktoru mu ale zamestnavatel nechce umoznit cerpat. Chcem sa Vas spytat na Vase skusenosti resp. znalosti - ma narok cerpat tuto dovolenku? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Vivi
    Zamestnanec konci pracovny pomer vypovedou zo strany zamestnanca. Ma nevycerpanu dovolenku 20 dni, ktoru mu ale zamestnavatel nechce umoznit cerpat. Chcem sa Vas spytat na Vase skusenosti resp. znalosti - ma narok cerpat tuto dovolenku? dakujem
    Ak ju nevyčerpe, pri ukončení PP ju musí zamestnávateľ preplatiť. Nemá, je to na dohode obidvoch strán.Čerpanie dovolenky podľa §111 určuje zamestnávateľ po prerokovaní so zamestnancom podľa plánu dovoleniek.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Vivi
    Zamestnanec konci pracovny pomer vypovedou zo strany zamestnanca. Ma nevycerpanu dovolenku 20 dni, ktoru mu ale zamestnavatel nechce umoznit cerpat. Chcem sa Vas spytat na Vase skusenosti resp. znalosti - ma narok cerpat tuto dovolenku? dakujem
    Ak to vážne prevádzkové dôvody vyžadujú, zamestnávateľ nemusí schváliť čerpanie dovolenky. Takto nevyčerpanú dovolenku je však povinný pri skončení PP preplatiť.

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Nevyčerpanú dovolenku musíš preplatiť pri skončení pracovného pomeru.
    § 116 hovorí: Za nevyčerpanú dovolenku súčasná právna úprava umožňuje poskytnúť zamestnancovi náhradu mzdy len v jedinom prípade, a to, ak ju zamestnanec nemohol vyčerpať z dôvodu skončenia pracovného pomeru.

    Vivi je offline (nepripojený) Vivi

    Vivi
    On by ju rad cerpal.....(o preplatenie sa nejedna, to je jasne, ze mu ju preplatia)....takze nie je nijaka paka, ako by mohol?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Vivi
    On by ju rad cerpal.....(o preplatenie sa nejedna, to je jasne, ze mu ju preplatia)....takze nie je nijaka paka, ako by mohol?
    Iba vzájomná dohoda.

    Dovolenka pri skonceni PP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.