Zavrieť

Porady

Predlžená neplatená rodičovská dovolenka- zamestnanie

Dobrý deň potrebovala by som radu.Keď som doma s dieťaťom - na dobrovoľnej neplatenej rodičovskej dovolenke do 6rokov dieťaťa a nájdem si zamestnanie.Je možné sa v prípade,že by ma zamestnávateľa v skúšobnej dobe náhodou prepustil - ísť nazad na túto neplatenú rodičovskú dovolenku pokiaľ dieťa nedovrši 6rokov ? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    "dobrovoľnej neplatenej rodičovskej dovolenke do 6rokov dieťaťa" ???

    Rodičovskú dovolenku môžeš mať len ak máš zamestnávateľa, ak ho nemáš tak nie si na rodičovskej dovolenke.

    Pravdepodobne si len v ZP nahlásená ako "fyzická osoba, ktorá sa osobne celodenne a riadne stará o dieťa vo veku do šiestich rokov," - ako poistenec štátu.

    Príp. si nahlásená aj v SP ako"fyzická osoba, ktorá sa riadne stará o dieťa do šiestich rokov". - tu je potrebné sa odhlásiť pri začatí zárobkovej činnosti a po jej skončení (do 6 rokov dieťaťa) je možnosť sa opätovne prihlásiť.
    tajnostkárka ospravedlňujem sa za nesprávne uvedenie pojmu - áno máte pravdu ako fyzická osoba starajúca sa osobne celodenne o dieťa vo veku do šiestich rokov aj ZP a v SP. CHcem sa ešte opýtať keďže som predtým nebola nikde inde evidovaná - myslím úpsvar - nemusím tam nosiť zmluvu ?
    avalik nie

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak si v SP prihlásená ako osoba starajuca sa o dieťa do 6 rokov veku, ked si nájdeš zamestnanie s dôchodkovým poistením (aj na dohodu), si povinná do 8 kal.dni odhlásiť sa na registračnom liste FO. V prípade skončenia pracovného pomeru sa môžeš znovu prihlásiť (nedá sa prihlásiť spätne)

    Predlžená neplatená rodičovská dovolenka- zamestnanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.