Zavrieť

Porady

nezdanitelna čast

Ahojte,

danovník ma príjmy zo zivnosti. Taktiež mal jednu dohodu za 3440 Sk a tu mu stiahli dan 600, kde to mam uviest v DP typu B, do ktorého riadku? Nejako mi to nikde nepasuje. Ak ma danovnik uvedené príjmy, može si uplatnit nezdanitelnu cast na danovníka? Tiež si zaplatil zdravotné vo výške 11 tis. (podnika prvý rok), ma to tiež uviest v danovom príznaní, alebo je to sučast jeho výdavkov? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    johanka1981 Pozri príspevok
    Ahojte,

    danovník ma príjmy zo zivnosti. Taktiež mal jednu dohodu za 3440 Sk a tu mu stiahli dan 600, kde to mam uviest v DP typu B, do ktorého riadku? Nejako mi to nikde nepasuje. Ak ma danovnik uvedené príjmy, može si uplatnit nezdanitelnu cast na danovníka? Tiež si zaplatil zdravotné vo výške 11 tis. (podnika prvý rok), ma to tiež uviest v danovom príznaní, alebo je to sučast jeho výdavkov? Dakujem
    Nezdaniteľnú časť si môže uplatniť celú /ak nemá ZD vyšší ako 498000 Sk/.
    Daň stiahnutá z dohody by mala ísť do r. 43 DP typu B. Ohľadom zaplateného ZP - uplatňuje si paušálne výdavky alebo má vedené účtovníctvo?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    johanka1981 Pozri príspevok
    Ahojte,

    danovník ma príjmy zo zivnosti. Taktiež mal jednu dohodu za 3440 Sk a tu mu stiahli dan 600, kde to mam uviest v DP typu B, do ktorého riadku? Nejako mi to nikde nepasuje. Ak ma danovnik uvedené príjmy, može si uplatnit nezdanitelnu cast na danovníka? Tiež si zaplatil zdravotné vo výške 11 tis. (podnika prvý rok), ma to tiež uviest v danovom príznaní, alebo je to sučast jeho výdavkov? Dakujem
    Suma uvedenej dane nejako nesedí, alebo príjem z tej dohody je iný.

    mysimis Pozri príspevok
    Daň stiahnutá z dohody by mala ísť do r. 43 DP typu B.
    Miška táto informácia je nesprávna. Na riadku 43 DP typu B sa uvádza daňová strata z podnikania.

    Príjem z dohody bola zdaňovaná zrážkovou daňou. Daňovník sa môže rozhodnúť, že túto zrážkovú daň bude považovať za preddavkovú a potom to uvedie na riadku č. 98 DP typu B.

    Hrubý príjem z dohody sa uvádza na riadkoch č. 33 a následne 58.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Prepáčte mi, myslela som na §43 a napísala som r. 43. Ruky fungovali rýchlejšie ako rozum

    johanka1981 je offline (nepripojený) johanka1981

    johanka1981
    Sumy som dala len orientačne, nemala som veci pri sebe. Danovník si uplatnuje výdavky pausalom 40%.

    halimino je offline (nepripojený) halimino

    halimino
    Zaplatené zdravotné poistenie nie je súčasťou paušálnych výdavkov. V tabuľke č. VI DP typu B v stĺpci č. 2 uvedie ako výdavky: paušálne výdavky + výdavky na zdravotné poistenie. Zároveň pod uvedenou tabuľkou uvedie, že pri príjmoch uplatňuje výdavky percentom z príjmopv a preukázateľne zaplatené poistné a príspevky vo výške XXX.

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    arimi Pozri príspevok
    prosím, akú nezdanitelnú čiastku mám napísat pri základe dane 19.915.99? vdaka
    2893,49

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    arimi Pozri príspevok
    prosím, akú nezdanitelnú čiastku mám napísat pri základe dane 19.915.99? vdaka
    NČ = 2893,49 Eur

    Výpočet: 7 872,48 - (19 915,99 /4)
    7 872,48 - 4 978,99 = 2 893,49

    Ináč, postup výpočtu máš na tlačive DP na zadnej strane.

    arimi je offline (nepripojený) arimi

    arimi
    vdaka, mna mýlilo len to, že na tlačive z práce bolo nezd.čiastka 4025, ta vaša suma mi vyskakuje pri vyplnaní, takže je to dobre. robím to narýchlo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.