Zavrieť

Porady

Wifi sieť a jej kontrola

Ahojte, ako by som mohol zistiť kto je pripojený na moju wifi sieť cez môj router ? Ako by som skontroloval či niečo nesťahuje, alebo ho vypol???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Juraj Tlach je offline (nepripojený) Juraj Tlach

    človek Juraj Tlach
    Zadaj do vyhľadávania svoju DNS a dostaneš sa do routra. Potom už len podľa typu routra sa dá pozrieť. Taktiež nastaviť heslo pre Wifi.

    klatuu je offline (nepripojený) klatuu

    klatuu
    pri kazdom routery je to trosku ine. vacsinou v nastaveniach routre je niekde zoznam pripojenych zariadeni, alebo sa da pozriet DHCP table - kde je zoznam IP ktore boli naposledy pridelene pripojenim pocitacom.

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    ak máš nejaký lacnejší router, tak len zistíš kto je pripojený... ak nemajú byť pripojení, tak si zahesluj sieť, aby tam nebol nikto kto nemá byť... ak môžu byť, ale len tak aby nebrali rýchlosť ostatným, ak router má položku QoS v nej môžeš jednotlivým PC na sieti určiť max. rýchlosť, ktorá im bude routrom poskytnutá.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    1. Určite zistíš, kto je aktuálne pripojený na wifi (client list) a jeho mac adresu. Ak nie je tvoja, zapni filtrovanie mac adries a tym ho odstavíš v prvom kole. Wifi treba aj šifrovať, aspoň WPA. To je pre parazita ďalšia komplikácia.
    2. Sledovať čo sťahuje, to už nie je také priamočiare. Pozri, či router podporuje syslog. To by bol prvý krok. Potom sniffer.

    Wifi sieť a jej kontrola

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.