Zavrieť

Porady

DPH -faktura z tretích krajín-kontrolný výkaz

Sme platcami DPH obdržali sme faktúru z Austrálie jedna sa o internetové služby a teraz neviem čo s ňou. Išlo by o samozdanenie, ale nakoľko neviem ako je to či oni sú platcami tejto dane, lebo na faktúre nie je žiadne indentifikačné číslo

ktoré by niečo napovedalo a nie je tam ani žiadna formulka, že daň sa prenáša na nás.

Na internete som našla, že na zdaňovanie služieb a tovaru v Austrálii majú vydané z DU čísla pod značkou GST.

No a samozdanenie nie je síce problém, ale do kontrolného výkazu treba zadať číslo pre IC DPH. takže je problém.

No a ako je to v prípadoch keď firma zaplatí nejaké tie služby a nedostane žiaden doklad. Čo s tým.



foxyman Aj mna by to zaujimalo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Hanka28 je offline (nepripojený) Hanka28

    žena Hanka28
    Tak s tou Astraliou nepomôžem. Ale čo sa týka zaplatenej služby bez dokladu-určite pomôže interný doklad+nejaký paragón o úhrade. KV ide do D2.
    Ajenka Nezdá sa mi to D2, keďže ide o samozdanenie. Podľa mňa by to malo ísť do B1. Ale tiež mám ten problém, že nemám klasickú faktúru za služby z Ameriky, len akýsi potvrdzujúci e-mail, v ktorom je napísané číslo faktúry, druh služby, cena, dátum prijatia platby,.... teda dá sa povedať, že všetky údaje. Neviem všeak, či toto môžem považovať za faktúru a tým si uplatniť DPH. Vie mi niekto poradiť?

    martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

    martina2006
    Ako ste to vyriešili, ja mám tiež doklad z USA, neviem či to môžem považovať za faktúru, nie je tu IČ DPH dodávateľa, iba naše údaje, suma bez DPH a to je všetko. Ide o nákup služieb, treba samozdaniť, ale ako to dám do KV?
    martina2006 podľa par.69 ods.3 zákona o DPH
    juzek691 ..ale internet.služby asi nie sú podľa § 15 ods.1?

    Mishok je offline (nepripojený) Mishok

    Účtovník, nadšenec, fanúšik slobodného podnikania ...viac Mishok
    Vás nezaujíma či majú IČ DPH

    vy ste iba povinný samozdaniť.
    B1 kontrolného výkazu:
    "Identifikačné číslo pre daň dodávateľa" - dodávatelia najmä z krajín mimo EÚ takéto identifikačné číslo jednoducho nevlastnia a teda ani neuvádzajú na dokladoch. V takomto prípade sa tento stĺpec ponechá prázdny.

    DPH -faktura z tretích krajín-kontrolný výkaz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.