Zavrieť

Porady

Dovoz tovaru z tretích krajín-JCD-DPH

Ahojte, potrebujem prosím súrnu radu.Mám dovoz tovaru z tretích krajín-JCD.Zadala som daňovu skupinu 43 /myslím že tak by to malo byť/.Na JCD mám vyčíslený colným orgánom základ dane, DPH a clo.JCD som si dala ako došlú faktúru s položkami na 3 riadky takto:
clo 84,- mimo DPH
DPH 2911,- DPH 19% 554
DPH -2911,-
Mínus preto, aby som odmínusovala základ lebo ten slúži len na výpočet dane a celé JCD je na sumu 638,- /ten mínus základ som tam dala ďalej len preto lebo samotnú daň bez základu mi potom nenačíta do celkovej sumy./Skúšala som to aj v kolonke podrobnejšie informácie vo FA kde je tabulka pre colné orgány ale ani tam sa to bez toho odmínusovania nedá dať./alebo to neviem/
Ďalší problém keď si dám vo výstupoch doklady DPH tak mi to potiahne aj v daňovej skupine 13 aj 43.Tá 43 by bola dobrá lebo do výkazu potiahne 554,-daň tam kde mám ale prečo aj tá 13 to neviem.Pracujem v jednoduchom účtovníctve MRP Windows.Ak niekto vie poraďte lebo už som z toho zúfala.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marian je offline (nepripojený) Marian

    Marian
    Asi som trochu glupší ale celkom tomu nerozumiem.
    Ja to robím v MRPWIN takto:
    Pridám došlú faktúru v skupine 43
    Do riadku faktúry ale nepíšem len clo ale colnú hodnotu + clo, t.j. základ DPH z JCD. DPH sa doráta ale väčšinou nesedí zaokrúhlenie, tak opravím čiastky. Zrejme si Tvoj problém nenapísala dosť jasne. Skúsim ťa naviesť, ak upresníš celý výmer poplatkov.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    1. Keď zadávaš faktúru a zadáš typ DPH 43, tak si všimni že Ti pribudla nová položka pri Rozšírených informáciach (za položkami faktúry) máš tam kolonku colnica.
    2. Do tejto položky si zadaj údaje z colnice ako Colnica DPH : 554
    3. Do položky faktúry si zapíš len 84 Sk clo. Ono Ti to sčíta dokopy.
    4. V DPH to máš iba 1x.
    Naposledy upravil lenkak : 22.06.05 at 18:23

    Danielam je offline (nepripojený) Danielam

    Danielam
    Marian
    Asi som trochu glupší ale celkom tomu nerozumiem.
    Ja to robím v MRPWIN takto:
    Pridám došlú faktúru v skupine 43
    Do riadku faktúry ale nepíšem len clo ale colnú hodnotu + clo, t.j. základ DPH z JCD. DPH sa doráta ale väčšinou nesedí zaokrúhlenie, tak opravím čiastky. Zrejme si Tvoj problém nenapísala dosť jasne. Skúsim ťa naviesť, ak upresníš celý výmer poplatkov.
    Na JCD má napísané clo 84,-
    Potom základ dane 2911,- a DPH 554,-
    A absolútne si s tým neviem poradiť.Ak vieš prosím ťa poraď.

    Danielam je offline (nepripojený) Danielam

    Danielam
    lenkak
    Prečo to robíš faktúry a nie cez pokladňu?
    Lenka ja som to účtovníctvo zdedila a tak to tam robili tak ja už len pokračujem.Ale robili pod DOS verziou a tam to nebol problém.Ale v tejto WINDOWS verzii si neviem poradiť.

    Danielam je offline (nepripojený) Danielam

    Danielam
    lenkak
    1. Keď zadávaš faktúru a zadáš typ DPH 43, tak si všimni že Ti pribudla nová položka pri Rozšírených informáciach (za položkami faktúry) máš tam kolonku colnica.
    2. Do tejto položky si zadaj údaje z colnice ako Colnica DPH : 554
    3. Do položky faktúry si zapíš len 84 Sk clo. Ono Ti to sčíta dokopy.
    4. V DPH to máš iba 1x.
    Lenka ďakujem ti.Idem to vyskúšať.Ak by som mala problém napíšem.

    Danielam je offline (nepripojený) Danielam

    Danielam
    lenkak
    1. Keď zadávaš faktúru a zadáš typ DPH 43, tak si všimni že Ti pribudla nová položka pri Rozšírených informáciach (za položkami faktúry) máš tam kolonku colnica.
    2. Do tejto položky si zadaj údaje z colnice ako Colnica DPH : 554
    3. Do položky faktúry si zapíš len 84 Sk clo. Ono Ti to sčíta dokopy.
    4. V DPH to máš iba 1x.
    Lenka spravila som to tak ako si mi povedala.FA je dobre načítana.Aj do DP DPH mi to stiahlo do správneho riadku.Ale teraz keď si dám tlačiť zoznam daňových dokladov podla skupín tak mi to ťahá v daňovej skupine 43 správne a túto istú faktúru mi potiahne vo výstupoch aj v daňovej skupine 13.Skús si to prosím ťa pozrieť ak sa ti dá.Ďakujem.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Máš tam asi niečo navyše. Do položky faktúry napíš len 84. A potom už len dopíš do rozšírených informácii základ a DPH. Nevidím ten Colný doklad, ale ak je na sumu 638 tak potom Ti stačí vypísať len to DPH v rozšírených informáciach.

    Danielam je offline (nepripojený) Danielam

    Danielam
    lenkak
    Mne to zapísalo len typ 43, typ 13 tam nemám.
    Možno sa nerozumieme tak sa budem snažiť napísať to čo najzrozumitelnejšie:
    Dám si vypoočítať DPH je to v poriadku.
    Potom Idem tlačiť doklady podľa dan.skupín:
    zadam skupinu 43 je to OK
    zadam skupinu 13 a tam mám dve tabulky alebo ako by som to nazvala a tám mi to súčasne dáva aj dan.skupinu 13 aj 43.
    Skús dať tlačiť dan.skupinu 13 a napíš mi čo ti to urobilo.Ďik

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Keď si dáš vytlačiť samostatný typ 13 tak Ti vytlačilo tabuľku s typom 43. Asi je to len prepojené, ale keď si dáš vytlačiť všetky skupiny tak typ 13 nemáš a typ 43 len 1x.

    Danielam je offline (nepripojený) Danielam

    Danielam
    lenkak
    Keď si dáš vytlačiť samostatný typ 13 tak Ti vytlačilo tabuľku s typom 43. Asi je to len prepojené, ale keď si dáš vytlačiť všetky skupiny tak typ 13 nemáš a typ 43 len 1x.
    Takže tlačí to aj tebe takto.Myslela som si že to mám zle ponastavovanéDP DPH to neovplyvňuje tak to už nechám tak.Veľmi pekne ti ďakujem za ochotu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.