Zavrieť

Porady

zamestnávateľ nechce vyplatiť odstupné

Ahojte. Potrebujem radu. V sobotu 03.12.2011 dcéra dovŕšila 3 roky a ja sa mám vrátiť do zamestnania. Problém je v tom, že nemám kam, pretože medzi časom môj zamestnávateľ zrušil prevádzku a aj pracovnéé miesto. Výpoveď mi nechce dať inú ako dohodou - vraj bude rušiť živnosť a nemá mi z čoho vyplatiť odstupné a má na krku exekúciu. Ja som nepristúpila na výpoveď dohodou a vôbec neviem čo budem teraz robiť pretože ak on za mňa nezačne platiť odvody....Stále ma eviduje v stave a ja som doma. Poraďte mi na koho sa obrátiť alebo čo robiť aby som niečo nezanedbala..moc ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    písomne si mu oznámila nástup - návrat z RD? Máš to oznámenie potvrdené?
    problémy treba mať podchytené písomne.

    LenkaTr je offline (nepripojený) LenkaTr

    LenkaTr
    poslala som mu doporučene oznámenie o ukončení rodičovskej dovolenky - a teraz čo mám čakať?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    čakať nepomôže, ty musíš nastúpiť v deň, ktorý si uviedla v oznámení a podľa toho, či ti pridelí alebo nepridelí prácu sa rozhodneš. Určite by si mala zavolať do IP a povedať, aký máš problém.
    Môžeš podpísať dohodu o ukončení PP, ale musíš žiadať - máš na to právo, aby tam bol uvedený dôvod, že je to zrušenie PP. teda organizačné dôvody na strane zam-ľa.
    Aj v tomto prípade máš nárok na odstupné.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ak PP trvá viac ako 1 rok, máš nárok na 2-mesačné odstupné
    a ak trval viac ako 5 rokov máš nárok na 3-mesačné....
    a mala by sa doriešiť doba od ukončenia RD ....mal by ti platiť priemernú mzdu .....(znemožnenie nastúpiť do práce)....
    Naposledy upravil Mila123 : 05.12.11 at 14:13

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    musíš nastúpiť , ale tiež ti neviem povedať kam, ked prevádzka je zrušená. Je SZČO a teda miesto podnikania je bud prevádzka lebo miesto jeho trvalého pobytu. Žeby si šla k nemu domov?
    Ak skutočne nemáš reálne kam nastúpiť, tak to treba riešiť ešte v ten deň - podať podnet na IP, nejakým spôsobom zdokumentovať tvoj nástup do práce, aj ked neúspešný, aby to neskôr on neklasifikoval ako absenciu.
    Nechcem byť paranoidná, ale treba byť opatrný a nespoliehať sa na slušnosť iných.
    Súhlasím, že máš nárok na mzdu, aj ked ti prácu nepridelí. Čím skôr to vyrieši, tým ho to lacnejšie vyjde.
    Držím palce.

    zamestnávateľ nechce vyplatiť odstupné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.