Zavrieť

Porady

Sviatky

Ak zamestnanci majú nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas a ak na deň kedy nepracujú pripadne sviatok, patrí im za tento sviatok náhrada mzdy?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Deni
    Ak zamestnanci majú nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas a ak na deň kedy nepracujú pripadne sviatok, patrí im za tento sviatok náhrada mzdy?
    Ďakujem
    Nepatrí im náhrada mzdy za sviatok tak isto, ako ostatným, ktorí namjú pracovať v sobotu, nedeľu a sviatok pripadne na tento deň.

    Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

    Mirkaska
    A v prípade, že zamestnanec s nerovnomerne rozvrhnutým prac. časom pracuje v deň sviatku, podľa rozpisu smien mal takto pracovať? na výplatu má mesačnú mzdu napr. 9000,- (odpracoval plný fond PČ 176 hodín, nečerpal dovolenku) + príplatok za sviatok za odpracované hodiny (10 hodín) v tento deň? + má 14 hodín nadčasy. Chcem si ešte odobriť, ako vypočítam mzdu za nadčas?
    9000 / 176 * 14 ??

    Vďaka.

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Neviem,či dobre tomu rozumiem,ale u nás sa zamestnanci striedajú po 2 dńoch.2 dni robí,2 dni má volno v četne sobôt a nediel. Keď pripadne volno napr. na 1.9.,nemala som tento som tento sviatok zaplatiť,mala som ho zaplatiť len tomu,kto robil.Rozumiem tomu dobre?

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    ilona
    Neviem,či dobre tomu rozumiem,ale u nás sa zamestnanci striedajú po 2 dńoch.2 dni robí,2 dni má volno v četne sobôt a nediel. Keď pripadne volno napr. na 1.9.,nemala som tento som tento sviatok zaplatiť,mala som ho zaplatiť len tomu,kto robil.Rozumiem tomu dobre?
    ano, spravne

    Deni je offline (nepripojený) Deni

    Deni
    Ďakujem za radu a chcem sa ešte spýtať, ak teda zamestnancovi pripadne smena na 1.9. kedy je sviatok, patrí za tento deň zamestnancovi mzda + mzdové zvýhodnenie za sviatok. Chápem to dobre?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.