Zavrieť

Porady

Mám nárok na podporu v nezamestnanosti po dvoch rodičovských?

V roku 2007 sa mi narodil prvý syn a v roku 2010 druhý. Predtým som bola zamestnaná 3 roky. Od roku 2007 do júna 2013 som bola bez prestávky na dvoch rodičovských dovolenkách. Po dovršení 3 rokov mojho druhého syna (16.6.2013) som rozviazala pracovný pomer dohodou. Mám nárok na podporu v nezamestnanosti? Ak áno v akej výške?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Na podporu v nezamestnanosti máš nárok . Dávka v nezamestnanosti sa poskytuje za kalendárne dni a jej výška je 50 % denného vymeriavacieho základu.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak pracovný pomer počas RD trval, trvalo aj poistenie v nezamestnanosti. Preto máš nárok na dávku v nezamestnanosti. Čerpala si pred skončením prac.pomeru dovolenku ?
    fleat Dakujem za odpoved,nie necerpala som dovolenku,nevedela som o tom ze mam pravo na cerpanie dovolenky po rodicovskej urobila som chybu asi tym padom budem mat mensiu podporu ci.....,dakujem za odpoved.
    veronikasad Nevyčerpanú dovolenku ti zamestnávatel preplatil ? Nárok z druhej MD ti určite vznikol

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Ak si čerpala MDč.1, RDč.1, MDč.2, RDč.2 bez pn či čerpania dovolenky alebo práce medzi nimi, tak sa ti podpora bude rátať z v vymeriavacích základov v období dva roky pred nástupom na prvú RD (nie md), ale najmenej z terajšieho minima, teda z vz 393eur. Súhlasím s veronikou, vznikol ti určite nárok na dovolenku za dobu minimálne druhej md, možno aj za prvú (záleží od konkr. dátumov, možno si si ju už čerpala)
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    fleat Dakujem no s mojim zamestnavaleľom to bolo tažke som rada že som ho vôbec našla a aspon sa s ním dohodla o výpovedi.Dovolenku som určite nečerpala a keby som mu povedala že mi ju ma preplatiť tak to by musel nastať koniec sveta, takže asi tak.Ale chcem sa ešte spýtať kde si mam požiadať o prispevok lebo na urade soc.veci a rodiny ma odpalkovali že mi nič nedaju že som neodpracovala posledné tri roky tak na nič nemám narok.A aké potvrdenia alebo papiere k tomu potrebujem (prac.zmluvu,zápoč.list)veľmi pekne dakujem ste zlatý :-)))
    veronikasad Dávku v nezamestnanosti vypláca sociálna poisťovňa. Ako som ti už napísala 2.7., ak prac.pomer počas RD trval. trvalo aj poistenie v nezamestnanosti a splňaš podmienku 730 dní poistenia pre vznik nároku na dávku v nezamestnanosti.

    Takéto tlačivo si daj potvrdiť zamestnávatelovi

    http://www.socpoist.sk/ext_dok-pvn_2...uprava1/54804c
    brčko budeš potrebovať potvrdenie od zamestnáfatela, potom vypísať žiadost , tiež tuším kopiu potvrdenia o zaevidovaní na up.
    tu je to tlačivo, posledné:
    http://www.socpoist.sk/724/4940s
    fleat Dakujem dakujem :-)
      zbaliť

    Mám nárok na podporu v nezamestnanosti po dvoch rodičovských?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.