Zavrieť

Porady

Splátkový kalendár

Dobrý deň, syn dostal od spoločnosti Justitia Intrum výzvu na zaplatenie pohľadávky. Začali sme splácať dlh a dohodli sme sa na splátkovom kalendári po 102 €. Dlh pekne klesal a zostalo mi zaplatiť ešte nejakých 400 €, presne podľa ich evidencie. Keď som sa telefonicky asi pred mesiacom informovala na konečný stav, zrazu mi povedali sumu o nejakých 280 € viacej. Povedali mi, že to je administratívny poplatok. Pýtala som si od nich rozpis splátok zaplatených a ešte dlžných, ale zatiaľ sa neozvali, ani nereagovali na výzvu. Ako mám prosím postupovať? Je možné, aby si takto bez oznámenia a vysvetlenia zvýšili dlžnú sumu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Základ v takýchto prípadoch je netelefonovať, ale písať.

    Na stránke spoločnosti http://www.intrum.com/sk/Mate-dlzobu...-Slovakia-sro/ o platbách, no nie o poplatkoch.

    No nik nemôže byť tak naivný, že spoločnosť bude robiť zadarmo.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    IJ sú vydierači, len tak mimochodom na akom základe začali vyberať dlžnú sumu? Preukázali sa poverením? alebo vôbec niečim? Máte istotu, že im pôvodný veriteľ postúpil pohľadávku a na akom právnom základe?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ikovacikova Neviem sa v tejto oblasti pohybovať, preto som poprosila o pomoc. Prišiel list od spoločnosti na hlavičkovom papieri, kde mi vyčíslili hodnotu dlhu. Zaplatila som istinu a tvrdili mi, že tým pádom mi prestanú narastať úroky a zaplatím iba dlžnú sumu. Dohodli sme sa na splátke 102,90 a to som pravidelne platila. Teraz som tam telefonovala a povedali mi, že ten údajný administratívny poplatok ja zato, že som zrušila zmluvu, keď som si zažiadala o zníženie splátok. Lenže ja som si žiadala zníženie teraz k máju a oni mi vyčíslili ten poplatok už v januári. Tak neviem, o aké porušenie ide. Práve preto by som potrebovala poradiť, akou cestou sa uberať, aby som zistila, čo vlastne platím.
    willma ako písal Buchač, komunikácia len písomná a doporučene s doručenkou s nimi, lebo sa veľmi ľahko môže stať, že budeš platiť do nemlátom a keď sa Ti bude zdať, že konečne to máš za sebou, tak ti prídem pozdrav od iných vymáhačov na tú istú istinu, alebo aj kľudne priamo od IJ - sú to jednoducho vydierači bez chrbtovej kosti. a len tak mimochodom, keby náhodou nekto z mojim slov pochopil, že dávam návod ako sa vyhnúť plateniu, tak je na omyle - dlhy sa hradiť majú, ale nie vymyslené a do nekonečna navyšované roznymi poplatkami podľa smeru vetra, prípadne nálady blbečka, ktorý posiela a koncipuje IJ listy
    ikovacikova Ďakujem
      zbaliť

    Splátkový kalendár

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.