Zavrieť

Porady

Čo môže otec robiť keď mu hrozí exekúcia?

Otcovi hrozí o týždeň exekúcia, pretože musí vyplatiť mojej mame peniaze a keďže je na dôchodku jediné, čo má je byt. Je to 17 500 a byt nestíha už predať, snažil sa to predať za 35 000, postupne za menej, ale nedokáže to predať a mama s ním nie je ochotná komunikovať, chystá sa poslať exekútora. Otec chce byt prepísať na mňa, aby sa vyhol exkucii, lenže ako som sa už dozvedela z tohto linku:
http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/...vne-ukony.html
je to protiprávne. Ako sa dá teda otcovi pomôcť? Snažil sa ho predať 3 mesiace a nepodarilo sa mu to, realitka mu dá najviac 25 000 a povedala mu, že viac mu nikto za ten byt nedá, problém je, že bol ohodnotený za viac a "polovicu" 17 500 musí dať mame už čoskoro. S mamou som sa o tom snažila porozprávať, ale nechce so mnou o tom komunikovať. S mamou mám trvalý pobyt.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

ivka70
Ale ak je byt jedine, čo otec má a v byte býva, nemôže mu exekútor ten byt prikázať predať.
Ešte by si mohla ten bytov otca kúpiť ty- a v podstate mu takto požičať na vyplatenie dlzoby.
Pripadne si môže zobrať na vyplateníe úver - na to sa dá štandardná hypotéka zobrať.

arizona je offline (nepripojený) arizona

arizona
Preco zakladas duplicity?

Temu uzatvaram,nech tu nie je chaos.
Precitaj si prosim pravidla Porady...

Čo môže otec robiť keď mu hrozí exekúcia?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.