Zavrieť

Porady

Doba 90 dní pre výpočet PNky

Splním dobu 90 dní pre výpočet nemocenského ak môj PP začal 1.2.2016 a ukončím ho skončením PP v skúšobnej dobe k 30.4.2016 ? Keď potom nastúpim na PNku v ochrannej lehote do 7 dní bude sa mi počítať výška príspevku v PN z vymeriavacieho základu u tohoto zamestnávateľa ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    nie - bude to z vlaňajška. pripla som ti aj § 54 v predch. téme.
    však ostaň pár dní aj v máji ...

    doplním: pomýlila som sa - že toto je tiež tvoja téma (máš inú) http://www.porada.sk/283434-vyska-pn...ml#post2850264

    je tam ten link - pozri si celý § 54 a nezabudni na odstavec 8 ! (29+31+29) je málo!
    Naposledy upravil Katy a R : 16.04.16 at 16:28
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad V maji to uz nebude skusobna doba
    kelvin159 čiže musím odpracovať v máji aspoň dva tri dni ? potom to už bude mesačná výpovedná doba :/ k akému dátumu presne splním to ustanovenie 90 dní, môžete mi to prosím napísať dátumovo ? ďakujem
    Katy a R chýba ti 1 deň - alebo VZ z vlaňajška .. je to až taký rozdiel?
    draik Nemal február 29 dní?
    kelvin159 rozdiel v plate je veľký, preto to potrebujem vedieť presne, proste u zamestnávateľa pred týmto som mal nižší plat a samozrejme sa nechcem obabrať a poberať nižšiu nemocenskú, pracoval som nepretržite doteraz, proste od začiatku roka som už isto splnil dobu 90 dní zamestnívatelia za mna poistné odvádzali chcem len vedieť v akej výške budem mať PNku
    Katy a R doplnila som píšeš, že PP začal 1.2. - tak načo miešaš začiatok roka
    veronikasad Preco april 29 dni, ak skonci 30.4.?
    Katy a R a čo odst 8?
    brčko od 1.2. do 30.4. je presne 90dní a už som videla odpoved cez poradnu soc.poistovne, že v takom prípade sa berie rozhodujúce obdobie tento nový prac.pomer. Ale rozhodnutie som nevidela a radšej kvôli tomu, že pri ukončení pp a uplatnení nároku v ochr. dobe sa ten posledný den aj nemusí rátať (nárok sa zistuje akoby pn vznikla v tento posledný den), tak by bolo istejšie, ak by pp skončil najskôr dnom 1.5.2016 alebo neskôr.
    Katy a R gabi - keby PP trval, tak áno ... ale ide o ochrannú lehotu - zisťujú ku dňu zániku poistenia. ak je to naozaj veľký rozdiel - môže ostať v PP - a potom použiť postup, ktorý má tuto http://www.porada.sk/275111-vypoved-...ml#post2795965
      zbaliť

    Doba 90 dní pre výpočet PNky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.