Zavrieť

Porady

Vyrovnanie preplatku resp. nedoplatku do 100 Sk?

Prosím Vás, môžete mi poradiť, skoro dva roky som bola mimo a nie som si istá, či pri preplatku a nedoplatku po vykonaní RZD mám zamestnancovi vrátiť resp. zraziť preplatok, nedoplatok do výšky 100,- Sk vrátane.
Vopred ďakujem za Vašu pomoc.
Usporiadat
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

mzdarka renca Pozri príspevok
Prosím Vás, môžete mi poradiť, skoro dva roky som bola mimo a nie som si istá, či pri preplatku a nedoplatku po vykonaní RZD mám zamestnancovi vrátiť resp. zraziť preplatok, nedoplatok do výšky 100,- Sk vrátane.
Vopred ďakujem za Vašu pomoc.
ak nebude chcieť darovať 2% z daní a nedopláca sa mu daňový bonus v rámci RZD tak mu nedoplatok do 100,- Sk nemusíš zraziť
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mzdarka renca Pozri príspevok
Prosím Vás, môžete mi poradiť, skoro dva roky som bola mimo a nie som si istá, či pri preplatku a nedoplatku po vykonaní RZD mám zamestnancovi vrátiť resp. zraziť preplatok, nedoplatok do výšky 100,- Sk vrátane.
Vopred ďakujem za Vašu pomoc.
§ 38 Zákon o dani z príjmov
(7) Daňový nedoplatok vyplývajúci z ročného zúčtovania presahujúci sumu 100 Sk zráža zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane,122) zamestnancovi zo zdaniteľnej mzdy najneskôr do konca zdaňovacieho obdobia, v ktorom sa vykonalo ročné zúčtovanie. Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane,122) odvedie zrazený daňový nedoplatok alebo zrazenú časť daňového nedoplatku správcovi dane v najbližšom termíne na odvod preddavkov na daň. Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane,122) postupoval podľa § 36 ods. 5, daňový nedoplatok vyplývajúci z ročného zúčtovania zníži o sumu daňového bonusu a zohľadní daňový nedoplatok aj v sume 100 Sk alebo nižšej ako 100 Sk. Ak zamestnanec uplatní postup podľa § 50, zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane,122) zamestnancovi, v prípade, ak nebol daňový nedoplatok zaplatený v správnej výške znížením sumy daňového bonusu, zrazí aj daňový nedoplatok v sume 100 Sk alebo nižšej ako 100 Sk najneskôr do 30. apríla po skončení zdaňovacieho obdobia, za ktoré sa vykonalo ročné zúčtovanie.

0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Veľmi pekne vám ďakujem, veľmi ste mi pomohli.
0 0
misurka misurka

misurka je offline (nepripojený) misurka

Ak si zamestnanec uplatňoval daňový bonus až v rámci ročného zúčtovania, ale nie z dôvodu, že by nedosiahol v mesiacoch aspoň polovicu minim. mzdy ale z iného dôvodu, aj takémuto sa z tohto daňového bonusu zráža nedoplatok z ročného zúčtovania nižší ako 100 SK? Mám dilemu, pretože táto možnosť výplaty daňového bonusu nespadá do §36 ods.5, kedy je nutné u takéhoto zamestnanca zraziť aj nedoplatok, ktorý je nižší ako 100 SK. V §36 ods. 5 je uvedený taký zamestnanec, ktorý nepoberal v roku príjmy, ktoré ho oprávňovali na výplatu daňového bonusu.
0 0
danica danica

danica je offline (nepripojený) danica

Ešte raz prosím, čiže keď má niekto nedoplatok napr. 6,- Sk a preplatok RZD napr. 4,- Sk, je to do sumy 100,- Sk a nebude chcieť darovať 2% z daní považuje sa a ko vysporiadaný? t. j. nemusím s tým nič robiť vo výplatách a ako to bude v hlasení na DU tiež sa bude považovať ako za vysporiadaný alebo ho treba vo Q.hlás. uviesť?
0 0
misurka misurka

misurka je offline (nepripojený) misurka

Neviete niekto poradiť?

misurka Pozri príspevok
Ak si zamestnanec uplatňoval daňový bonus až v rámci ročného zúčtovania, ale nie z dôvodu, že by nedosiahol v mesiacoch aspoň polovicu minim. mzdy ale z iného dôvodu, aj takémuto sa z tohto daňového bonusu zráža nedoplatok z ročného zúčtovania nižší ako 100 SK? Mám dilemu, pretože táto možnosť výplaty daňového bonusu nespadá do §36 ods.5, kedy je nutné u takéhoto zamestnanca zraziť aj nedoplatok, ktorý je nižší ako 100 SK. V §36 ods. 5 je uvedený taký zamestnanec, ktorý nepoberal v roku príjmy, ktoré ho oprávňovali na výplatu daňového bonusu.
0 0
misurka misurka

misurka je offline (nepripojený) misurka

V tomto prípade, by som takýto preplatok resp. nedoplatok brala ako vysporiadaný
danica Pozri príspevok
Ešte raz prosím, čiže keď má niekto nedoplatok napr. 6,- Sk a preplatok RZD napr. 4,- Sk, je to do sumy 100,- Sk a nebude chcieť darovať 2% z daní považuje sa a ko vysporiadaný? t. j. nemusím s tým nič robiť vo výplatách a ako to bude v hlasení na DU tiež sa bude považovať ako za vysporiadaný alebo ho treba vo Q.hlás. uviesť?
0 0
misurka misurka

misurka je offline (nepripojený) misurka

Prosím, prosím, je to súrne
misurka Pozri príspevok
Neviete niekto poradiť?
0 0
misurka misurka

misurka je offline (nepripojený) misurka

Ešte raz súrne volám o pomoc.

Ak si zamestnanec neuplatňoval v priebehu roka daňový bonus, ale nárokuje si ho až v rámci ročného zúčtovania, pričom mu z roč. zúčtovania vychádza nedoplatok 6,- Sk, som povinná mu tento nedoplatok do 100,- Sk zraziť z daňového bonusu???

Viem, že v prípade, že si zamestnanec nemohol uplatňovať daňový bonus v priebehu roka z titulu, že v mesiacoch nemal zdaniteľný príjem a tento si bude uplatňovať až v rámci ročného zúčtovania - takémuto je potrebné zraziť aj nedoplatok nižší ako 100,- Sk.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

misurka Pozri príspevok
Ešte raz súrne volám o pomoc.

Ak si zamestnanec neuplatňoval v priebehu roka daňový bonus, ale nárokuje si ho až v rámci ročného zúčtovania, pričom mu z roč. zúčtovania vychádza nedoplatok 6,- Sk, som povinná mu tento nedoplatok do 100,- Sk zraziť z daňového bonusu???

Viem, že v prípade, že si zamestnanec nemohol uplatňovať daňový bonus v priebehu roka z titulu, že v mesiacoch nemal zdaniteľný príjem a tento si bude uplatňovať až v rámci ročného zúčtovania - takémuto je potrebné zraziť aj nedoplatok nižší ako 100,- Sk.
miška, nemáš pocit, že druhá veta odpovedá na prvú ? veď je to o tom istom.
0 0
misurka misurka

misurka je offline (nepripojený) misurka

Práve ja tam vidím rozdiel, pretože v §38 ods. 7, kde sa hovorí, že v prípade že zamestnávateľ postupoval podľa §36 ods. 5, zrazí nedoplatok i v nižšej sume ako 100 Sk. A práve v §36 ods. 5 sa hovorí iba o zamestnancovi, kt. nemal v priebehu roka zdaniteľný príjem pre uplatnenie daňového bonusu.
No však ten môj zamestnanec príjem mal, len si mesačne bonus neuplatňoval, ale si ho nárokuje až pri ročnom zúčtovaní, ale nie kvôli okolnostiam, kt. sú uvedené v §36 ods. 5
Takže tu vidím ten rozdiel
liba2 Pozri príspevok
miška, nemáš pocit, že druhá veta odpovedá na prvú ? veď je to o tom istom.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Urobila by som to tak, aby zamestnanec nedoplatok dane zaplatil.
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Dobrý den prajem všetkýmmmmmmm!!!
Prosím veľmi pekne o radu!!
Ak mám zamestanancov ktorý majú nedoplatok len 2,4.6, korún tak to je menej ako 100,- Sk tak im to nemusím strhnúť z výplaty a ako je to z daňovým úradom ten nedoplatok ako vyrovnám?????
Vďaka porada je super Sivia
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

SilviaS Pozri príspevok
Dobrý den prajem všetkýmmmmmmm!!!
Prosím veľmi pekne o radu!!
Ak mám zamestanancov ktorý majú nedoplatok len 2,4.6, korún tak to je menej ako 100,- Sk tak im to nemusím strhnúť z výplaty a ako je to z daňovým úradom ten nedoplatok ako vyrovnám?????
Vďaka porada je super Sivia
Nie, nemusíš, ak nechcú venovať 2% z daní, alebo nedopl. DB, tak nemusia nedoplatky zaplatiť. Nemáš, čo vyrovnať, pretože taký nedoplatok nikde neuvedieš.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

SilviaS Pozri príspevok
Dobrý den prajem všetkýmmmmmmm!!!
Prosím veľmi pekne o radu!!
Ak mám zamestanancov ktorý majú nedoplatok len 2,4.6, korún tak to je menej ako 100,- Sk tak im to nemusím strhnúť z výplaty a ako je to z daňovým úradom ten nedoplatok ako vyrovnám?????
Vďaka porada je super Sivia
Nemusíš im to strhnúť ale ak si im doplácala daňový bonus v RZD prípadne budú chcieť darovať 2% dane tak im vyrovnáš aj nedoplatky do 100,- Sk
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Vďaka všetkým za odpoveď!!!
Prajem pekný den Silvia
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

misurka Pozri príspevok
Ešte raz súrne volám o pomoc.

Ak si zamestnanec neuplatňoval v priebehu roka daňový bonus, ale nárokuje si ho až v rámci ročného zúčtovania, pričom mu z roč. zúčtovania vychádza nedoplatok 6,- Sk, som povinná mu tento nedoplatok do 100,- Sk zraziť z daňového bonusu???

Viem, že v prípade, že si zamestnanec nemohol uplatňovať daňový bonus v priebehu roka z titulu, že v mesiacoch nemal zdaniteľný príjem a tento si bude uplatňovať až v rámci ročného zúčtovania - takémuto je potrebné zraziť aj nedoplatok nižší ako 100,- Sk.
Áno takémuto zamestnancovi musíš zrazit aj ten nedoplatok do 100Sk.
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

Ahojte chcem sa spýtať. zamestnancovi vyšiel nedoplatok 6,- Sk a chce darovať 2% kedy mu mám tento nedoplatok vysporiadať alebo ho mám na daňový úrad zaplatiť do 31.3.2007?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
va1ke Pozri príspevok
Ahojte chcem sa spýtať. zamestnancovi vyšiel nedoplatok 6,- Sk a chce darovať 2% kedy mu mám tento nedoplatok vysporiadať alebo ho mám na daňový úrad zaplatiť do 31.3.2007?
Zrazíš mu to v najbližšej mzde, t.j. za 03/2007.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

va1ke Pozri príspevok
Ahojte chcem sa spýtať. zamestnancovi vyšiel nedoplatok 6,- Sk a chce darovať 2% kedy mu mám tento nedoplatok vysporiadať alebo ho mám na daňový úrad zaplatiť do 31.3.2007?
§ 38
(6) Ročné zúčtovanie a výpočet dane vykoná zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) najneskôr do 31. marca roka nasledujúceho po uplynutí zdaňovacieho obdobia. Rozdiel medzi vypočítanou daňou a úhrnom zrazených preddavkov na daň v prospech zamestnanca vráti a daňový bonus alebo jeho časť do výšky ustanovenej týmto zákonom vyplatí zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) zamestnancovi po vykonaní ročného zúčtovania, najneskôr však pri zúčtovaní mzdy za apríl v roku, v ktorom sa zúčtovanie preddavkov vykonáva. O vrátený rozdiel z ročného zúčtovania zníži zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) odvod preddavkov na daň (dane) najneskôr do konca kalendárneho roka, v ktorom sa ročné zúčtovanie vykonalo, alebo sa uplatní postup podľa § 35 ods. 7. Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) postupoval podľa § 36 ods. 5, zníži odvod preddavku na daň (dane) aj o sumu daňového bonusu najneskôr do konca kalendárneho roka, v ktorom sa ročné zúčtovanie vykonalo, alebo uplatní postup podľa § 35 ods. 7.Správca dane použije postup podľa § 40 ods. 8.

(7) Daňový nedoplatok vyplývajúci z ročného zúčtovania presahujúci sumu 100 Sk zráža zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane,122) zamestnancovi zo zdaniteľnej mzdy najneskôr do konca zdaňovacieho obdobia, v ktorom sa vykonalo ročné zúčtovanie. Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane,122) odvedie zrazený daňový nedoplatok alebo zrazenú časť daňového nedoplatku správcovi dane v najbližšom termíne na odvod preddavkov na daň. Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane,122) postupoval podľa § 36 ods. 5, daňový nedoplatok vyplývajúci z ročného zúčtovania zníži o sumu daňového bonusu a zohľadní daňový nedoplatok aj v sume 100 Sk alebo nižšej ako 100 Sk. Ak zamestnanec uplatní postup podľa § 50, zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane,122) zamestnancovi, v prípade, ak nebol daňový nedoplatok zaplatený v správnej výške znížením sumy daňového bonusu, zrazí aj daňový nedoplatok v sume 100 Sk alebo nižšej ako 100 Sk najneskôr do 30. apríla po skončení zdaňovacieho obdobia, za ktoré sa vykonalo ročné zúčtovanie.
Naposledy upravil Tweety : 23.03.07 at 16:38
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať