Zavrieť

Porady

daňové priznanie

Krásny deň ,prajem všetkým,ktorý sa v tejto chvíli umárajú nad papiermi...
môj problém spočíva v tom ,že neviem do ktorého riadku,v daňovom priznaní, mám zapísať zrazenú čiastku doplnkkového dôch. poistenia,ktorá taktiež znižuje základ dane.Daňovník má príjem z SZČO,takže čiastku do DDP uhrádzal za neho zamestnávateľ,no a čiastku zamestnanec.Odrátam to ako úhrn?/zamestnanec +zamestnávateľ/,nie je obmedzená nejakou max.hranicou?
Daňové priz.si daňovník musí podávať sám,ke´dže má súčastne príjem ako živnostník.Prosím Vás poraďte ,kto vie.........
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    ata, skúsim to zhrnúť (daňové priznanie sa týka roka 2004)
    - daňovník bol zamestnancom, má podpísanú zmluvu s DDS a zároveň má jeho zamestnávateľ uzavretú zamestnávateľskú zmluvu, v ktorej má dohodnuté, že svojim zamestnancom bude prispievať na DDS
    - príspevky zamestnávateľa sú pre zamestnanca príjmom, ktorý podlieha dani, tento príjem je súčasťou riadku 33 daňového priznania typu B
    - príspevky zamestnanca sa uvádzajú do riadku 35 daňového priznania typu B (maximálna hranica týchto príspevkov je 10% z príjmu, najviac však 24 000 Sk ročne)

    ata je offline (nepripojený) ata

    ata
    Ďakujem Vladanovi za radu,pomohlo to.Mám však k tejto téme ešte jeden hlavolámač.Neviem si poradiť ,pretože keď daňovník daroval v zdaňovacom období krv,mal by tiež nárok na odpočitateľnú položku,no a ja neviem aká môže byť max.hranica ,ak vôbec nejaká je,a ktorému riadku v DP to bude prináležať.Ak má dakto poznatky ohľadom krvi-rozdávačov,poraďte !!!

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    od 1.1.2004 už dary neznižujú základ dane ... darovač krvi urobil dobrý skutok a týmto to haslo, v daňovom priznaní sa to nikde neuvádza

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.