Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie poistného za rok 2009

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Zdravím,


napravujem svoj pôvodný príspevok, nakoľko bol nezrozumiteľný,
ospravedlňujem sa

ročné zúčtovanie poistného za rok 2009 treba podať po novom do 31.3.2010 zdroj: drak.porada.sk príspevok od p. Mihála

zákon o zdravotnom poistení č. 580/2004

§ 19

Ročné zúčtovanie poistného

(1) Platiteľ poistného je povinný vykonať ročné zúčto -

vanie poistného za predchádzajúci kalendárny rok

a podať ho v príslušnej zdravotnej poisťovni v lehote

ustanovenej na podávanie daňového priznania podľa

osobitného predpisu.49)
=

§ 49 zákona č. 595/2003 Z. z.


p.s. dúfam, že už je to OK.
Naposledy upravil Barbara : 04.12.09 at 18:29 Dôvod: úprava príspevku
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Barbara nemáš to trošku popletené? Čo má spoločné ročné zúčtovanie poistného s ZoDZP? Veď § 49 predsa hovorí o ročnom hlásení zrazenej dane zo záv.činnosti.

Alebo som niečo prešvihol?
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Barbara má pravdu, áno, za rok 2010 je to podľa zákona č. 580/2004 Z.z. § 19 veru tak - informoval o tom Jožko na základe informácií z Ministerstva... Mali by byť vlastne prvý krát dodržané termíny dané zákonom.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
alušik Pozri príspevok
Barbara má pravdu, áno, za rok 2010 je to podľa zákona č. 580/2004 Z.z. § 19 veru tak - informoval tak Jožko na základe informácií z Ministerstva...
Beriem, len ona uvádza zákon o dani z príjmov, čo je mätúce.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Veru tak je to v zmysle § 19 zákona č. 580/2004 Z.z. o zdravotnom poistení

§ 19
Ročné zúčtovanie poistného


(1) Poistenec je povinný vykonať ročné zúčtovanie poistného za predchádzajúci kalendárny rok a podať ho v príslušnej zdravotnej poisťovni do konca marca nasledujúceho kalendárneho roka.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Zolikám nemám to popletené kukni


§ 19
Ročné zúčtovanie poistného
(1) Platiteľ poistného je povinný vykonať ročné zúčto -
va nie po ist né ho za pred chá dza jú ci ka len dár ny rok
a o da ho v prí slu. nej zdra vot nej po is ov ni v le ho te
ustanovenej na podávanie daňového priznania podľa
osobitného predpisu.
49)


a to znamená:
49
) § 49 zákona č. 595/2003 Z. z.


0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Ja už som sa vytešovala, že už to budú robiť zdravotné poisťovne. Nesľubovali?
Aký má význam, aby som im predkladala niečo, čo aj tak neuznajú, poškrtajú a urobia po svojom. Elektrárňam a plynárňam tiež platím zálohy a oni potom spravia ročné zúčtovanie. Ale poisťovniam platím zálohy, potom im to mám ja ročne zúčtovať, a aj tak mi odpíšu, čo vyhovuje im a čo musím dokazovať.
http://www.cas.sk/clanok/139595/rocn...poistovne.html
Naposledy upravil abel : 04.12.09 at 12:48
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Barbara Pozri príspevok
Zolikám nemám to popletené kukni


§ 19
Ročné zúčtovanie poistného
(1) Platiteľ poistného je povinný vykonať ročné zúčto -
va nie po ist né ho za pred chá dza jú ci ka len dár ny rok
a o da ho v prí slu. nej zdra vot nej po is ov ni v le ho te
ustanovenej na podávanie daňového priznania podľa

osobitného predpisu.
49)

a to znamená:
49


) § 49 zákona č. 595/2003 Z. z.



Prepáč Barbara nechcem sa hádať, ale pozri si svoj pôvodný príspevok ( v mojom prvom príspevku, lebo pôvodné si zmenila). Tam uvádzaš zákon o dani z príjmov a nie zákon o zdrav.poistení. Totiž RZZP nevyplýva zo ZoDzP, ale zákon o zdrav.poist. sa odvoláva na ZoDzP len ako na "pomôcku" na určenie lehoty.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 04.12.09 at 12:54
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

No ja som okopčila par. 19 zo zákona a žiadnu odvolávku tam nevidím - mám problém s očami či čo?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Znenie zmienené paragrafu zákona tu na porade ja nasledovné:

§ 19
Ročné zúčtovanie poistného


(1) Poistenec je povinný vykonať ročné zúčtovanie poistného za predchádzajúci kalendárny rok a podať ho v príslušnej zdravotnej poisťovni do konca marca nasledujúceho kalendárneho roka. Povinnosť sa nevzťahuje na poistenca, ktorý
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

alušik Pozri príspevok
Barbara má pravdu, áno, za rok 2010 je to podľa zákona č. 580/2004 Z.z. § 19 veru tak - informoval o tom Jožko na základe informácií z Ministerstva... Mali by byť vlastne prvý krát dodržané termíny dané zákonom.
to už je definitívne ? V utorok v Žiline p. Mihál hovoril, že tento rok by sa to malo znovu posunúť, lebo MZ nie je pripravené ...
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

veronikasad Pozri príspevok
to už je definitívne ? V utorok v Žiline p. Mihál hovoril, že tento rok by sa to malo znovu posunúť, lebo MZ nie je pripravené ...
Veronika, téma bola založená podľa môjho názoru na základe dnešnej Jozefovej témy v Drakovi. Kuk tam.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Je to definitívne. Informácia pochádza z nemenovaného ale veľmi dobre informovaného zdroja z MZSR. Do týždňa by na svete mal byť návrh novej vyhlášky MZSR k RZZP za rok 2009.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Zoltán Kovács Pozri príspevok
Prepáč Barbara nechcem sa hádať, ale pozri si svoj pôvodný príspevok ( v mojom prvom príspevku, lebo pôvodné si zmenila). Tam uvádzaš zákon o dani z príjmov a nie zákon o zdrav.poistení. Totiž RZZP nevyplýva zo ZoDzP, ale zákon o zdrav.poist. sa odvoláva na ZoDzP len ako na "pomôcku" na určenie lehoty.
[/LEFT]

no však práve, preto som písala, že treba postupovať tak ako pri podaní daňového priznania teda podľa § 49 Z.Z. č. 595/2003 to znamená, že aj RZZP treba vykonať do 31.3.2010.
asik som sa vyjadrila nemdobre, ja som si myslela, že je to jasné.

a to že som zmenila pôvodný text, som upozornila vetou,
že naprávam moj príspevok
Naposledy upravil Barbara : 04.12.09 at 18:55
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac

Od r. 2010 bude možné podať daňové priznanie neskôr, než 31.3. - len na základe oznámenia. Ako to potom bude s podaním RZZP?

38. V § 49 odsek 3 znie:
„(3) Daňovníkovi, ktorý je povinný podať daňové priznanie po uplynutí zdaňovacieho obdobia v lehote podľa odseku 2, sa na základe
a) oznámenia podaného príslušnému správcovi dane128) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania podľa odseku 2, predlžuje táto lehota najviac o tri celé kalendárne mesiace s výnimkou daňovníka v konkurze alebo v likvidácii; daňovník v oznámení uvedie novú lehotu, ktorou je koniec kalendárneho mesiaca, v ktorej podá daňové priznanie a v tejto novej lehote je aj daň splatná,
b) oznámenia podaného príslušnému správcovi dane128) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania podľa odseku 2, predlžuje táto lehota najviac o šesť celých kalendárnych mesiacov, ak súčasťou jeho príjmov sú príjmy plynúce zo zdrojov v zahraničí s výnimkou daňovníka v konkurze alebo v likvidácii; daňovník v oznámení uvedie túto skutočnosť a novú lehotu, ktorou je koniec kalendárneho mesiaca, v ktorej podá daňové priznanie a v tejto novej lehote je aj daň splatná, pričom ak v podanom daňovom priznaní daňovník neuvedie príjmy plynúce zo zdrojov v zahraničí, správca dane uplatní postup podľa osobitného predpisu,146a)
c) žiadosti daňovníka v konkurze alebo v likvidácii podanej najneskôr 15 dní pred uplynutím lehoty na podanie daňového priznania podľa odseku 2 o predĺženie tejto lehoty môže správcom dane rozhodnutím predĺžiť lehota na podanie daňového priznania podľa odseku 2, najviac o tri kalendárne mesiace, pričom proti rozhodnutiu o predĺžení lehoty na podanie daňového priznania sa nemožno odvolať.“.


49. Za § 52g sa vkladajú § 52h a 52i, ktoré vrátane nadpisov znejú:
§ 52h
Prechodné ustanovenie k úpravám účinným od 1. januára 2010


(11) Ustanovenie § 49 ods. 3 v znení účinnom od 1. januára 2010 sa použije po prvýkrát pri podávaní daňového priznania k dani z príjmov právnickej osoby za zdaňovacie obdobie končiace najskôr 31. decembra 2009 a pri podávaní daňového priznania k dani z príjmov fyzickej osoby za zdaňovacie obdobie končiace najskôr 31. decembra 2010.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
no tak ešteraz, ja som sa ten zákon pozerala na stránke zakon.sk a tu je to takto

§ 19
Ročné zúčtovanie poistného
(1) Platiteľ poistného je povinný vykonať ročné zúčto -
vanie poistného za predchádzajúci kalendárny rok
a podať ho v príslušnej zdravotnej poisťovni v lehote
ustanovenej na podávanie daňového priznania podľa
osobitného predpisu.49)


----------------------------
49) § 49 zákona č. 595/2003 Z. z.



na Porade v zákone o zdravot. poisť. je to tak napísané ako to uviedla Erika.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Rozalka Pozri príspevok

Od r. 2010 bude možné podať daňové priznanie neskôr, než 31.3. - len na základe oznámenia. Ako to potom bude s podaním RZZP?
...pre FO táto zmena pre podanie DP platí až od DP za rok 2010. Takže pre DP a RZZP za rok 2009 problém nie je, jedno i druhé treba podať do 31.3.2010.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
http://ekonomika.sme.sk/c/5140984/vl...vela-skor.html
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Takže termíny a predpokladám aj sankcie sú schválené. Predpokladám, že niekedy v polovici februára začnú uvažovať aj nad tlačivami.
0 0
dobsony dobsony

dobsony je offline (nepripojený) dobsony

pracujúca mamička
to bude paráda, už teraz čakám 1.4.2010.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Barbara Pozri príspevok
no tak ešteraz, ja som sa ten zákon pozerala na stránke zakon.sk a tu je to takto

§ 19
Ročné zúčtovanie poistného
(1) Platiteľ poistného je povinný vykonať ročné zúčto -
vanie poistného za predchádzajúci kalendárny rok
a podať ho v príslušnej zdravotnej poisťovni v lehote
ustanovenej na podávanie daňového priznania podľa
osobitného predpisu.49)


----------------------------
49) § 49 zákona č. 595/2003 Z. z.




na Porade v zákone o zdravot. poisť. je to tak napísané ako to uviedla Erika.
Toto je neaktuálne znenie. Takto to platilo len do 31.8.2005. Od 1.9.2005 je § 19 novelizovaný v zmysle, ako písala Pepa.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať