Zavrieť

Porady

Vodičský preukaz na diaľnice po Rakúsku,Taliansku

Som držiteľkou klasického "rúžového" vodičského preukazu bez doby platnosti, ktorý mi bol vydaný v roku 1995. V roku 2003 som sa vydala a zmenili mi len priezvisko. Toho roku by sme chceli ísť s manželom a deťmi na dovolenku do Talianska/Chorvátska - ako sa podarí. Chcem sa spýtať, či mi treba meniť vodičák za nový, či s ním môžem smelo jazdiť po dialnici v Rakúsku a Taliansku/Chorvátsku. Bežne som s ním chodila na nákupy do Poľska a teraz nás vystrašili, že za hranicami je neplatný. Vážne mi treba nejaký medzinárodný vodičský preukaz? Prosím dobré duše, aby mi poradili, ak s tým majú nejaké skúsenosti. Mysleli sme, že s tým našim "odšoférujeme" a teraz máme obavy. Veľmi pekne ďakujem všetkým za cenné rady.
bodliak Som držiteľkou klasického "rúžového"..

Pokiaľ použiješ rovnaký rúž ako máš na fotke, kde je problém ???
margaretik díky, ani som nemyslela, že je vo veci tak jasno
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Na zadnej strane máš,že je platný len na Slovensku.Musela by si si vybaviť k nemu medzinárodný (a ten má obmedzenú platnosť;1 alebo 3 roky a neplatí na SK)...Tak si rovno vybav nový,ktorý je platný všade v EU.
    BlackRoses Správne poplatky na vydanie MVP:
    http://www.minv.sk/?zakon-c-145-1995...ych-poplatkoch

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    vodičák je platný... netreba ho meniť ani vybavovať medzinárodný je to doklad ako každý iný... problém môže nastať len vtedy, ak Vás zastaví policajt ktorý daný doklad nepozná a bude študovať že čo to je... resp. bude Vás dlhšie obracať aby overil platnosť dokladu keďže nemá žiadne identifikačné znaky a je len v SK a tušim FR jazyku.... súčasné plastové vodičáky majú už EU formát... t.j. policajt skôr uverí, že je to platný doklad, keďže taký istý má aj nemec, rakúšan, talian a iný EU príslušník... (skôr sa s ním stretne...)
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Peggynka Však o to ide;musel by mať naštudované Rozhodnutie komisie 2008 766 ES O rovnocennosti kategórií vod. preukazov z 25.8.2008. Pozor ale na fotografiu,môžeš mať problém,pokiaľ tvoja podoba nezodpovedá,predsa len 19 rokov človeka zmení.Aj kvôli tomu by som si vybavila nový.
    Ice dive neboj... raz na siciílií som sa pýtal na policajnej stanici či platí môj vodičák u nich... tiež som mal zaliaty ružový... policajt listoval asi pol hodinu v hrubom fascikli s napisom Slovakia..... a našiel si vzorový dokument s vysvetlívkami čo je čo... ako meno, a pod.. takže ver tomu, že policajti vedia či ukazuješ úradný doklad alebo len preukaz do knižnice...
    margaretik ďakujem za užitočné rady a odpovede
      zbaliť

    Vodičský preukaz na diaľnice po Rakúsku,Taliansku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.