Zavrieť

Porady

Prispevok z UPSVaR na s.r.o. - postup a zmeny po 1.1.2011

Mam tu kolegynu, ktora zacina podnikat a neviem jej v tom poradit.
Poziadala si o prispevok na podnikanie z UPSVaR, presla tym kurzom na ziskanie certifikatu, pred komisiu pojde o mesiac, ale dovtedy potrebuje vypracovat vsetko potrebne k zalozeniu s.r.o. Na urade jej povedali, ze treba zalozit zivnost na zalozenie s.r.o. bez konkretneho datumu, s tym vystupovat pred komisiou a nasledne po uspesnej prezentacii business planu poziadat o zapisanie na sude a este zakladatelsku listinu, samozrejme, predtym. Toto bude stacit ohladne nalezitosti s.r.o.?
A formu s.r.o. si vybrala z dovodu nizsich odvodov, tak sa chcem spytat, po 1.1.2011 stale ostava to, ze ak to bude jednoosobova s.r.o.-cka, ona bude spolocnikom aj konatelom a bude vykonavat tuto cinnost bez odmeny, tak bude platit len zdravotne poistenie vo vyske 46,06€ a do socialnej poistovne ziadne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    http://www.porada.sk/t139861-ako-uct...k-na-szco.html
    na konci je príspevok účtovanie v PU


    http://www.porada.sk/t140000-p3-zauc...e-na-szco.html
    Naposledy upravil Danielle369 : 20.02.11 at 17:56

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    tak si tú dotáciu prevzal pre sro v zastúpení a mal by si ju posunúť na účet sro.
    možno by nebolo od veci zaúčtovať 221/346 - ako keby si ju dostal priamo alebo preukaznejšie
    346/384
    355/346.........nárok na dotáciu, lebo existuje zmluva, ale suvzťažne s pohľadávkou voči spoločníkovi, ktorý ju prevzal.
    221/355........prevzatie dotácie.

    pripájam sa k názoru, že ak sro dostala dotáciu výlučne na mzdy a odvody - tak sa zamestnaj v sro hoci aj za minimálnu mzdu
    aspoň ti tá dotácia dlhšie vydrží......hm, aspoň účtovne.

    petkoo je offline (nepripojený) petkoo

    petkoo
    Ahoj,
    ja to tak presne mám. Tvoja kolegyňa bude dobrovoľne nezamestnaná a platiť bude iba zdravotné odvody vo výške 46.06e. Zakladať firmu odporúčam cez firmu, ktorá sa na to špecializuje. Mňa to vyšlo komplet poplatky aj so súdnym kolkom na OR SR 240e... Pozor ale na niektorých vychytralých SVK podnikateľov, lebo tie ceny sa pohybujú vo veľkom rozpätí až do 600e, čo som videl na nete

    Ja sa tápim skôr ako to správne zaúčtovať, lebo to nikto nevie

    petkoo je offline (nepripojený) petkoo

    petkoo
    Ďakujem. No takto mi to účtovníčka nechce zaúčtovať, lebo zmluva je na mňa ako FO a bola uzavretá v čase keď som mal iba podaný návrh na zápis do OR. Prišla tiež na môj osobný účet.

    TSteinar je offline (nepripojený) TSteinar

    TSteinar
    super, dakujeme za odpovede.

    a petkoo, cez aku firmu si to uzatvaral, ze to bolo tak lacne? vsade som videl cenu zhruba 300€, takze ak mi mozes poradit, tak ta poprosim, kludne aj do sukromnej spravy.

    a skoda, ze ten prispevok sa neda pouzit aj na tieto poplatky suvisiace so zalozenim s.r.o., ale zase tolko moc to nie je

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    poplaty sa znížili vdaka ZEP, takže cena šla dole. 200-240 EUR je štandard.

    Prispevok z UPSVaR na s.r.o. - postup a zmeny po 1.1.2011

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.