Zavrieť

Porady

Ako postavit dom v sukromnom lese

ydar ydar

ydar je offline (nepripojený) ydar

Dobry den, potrebujem poradit ako mozem postavit dom alebo chatu v lese , ktory mam v sukromnom vlastnictve, v pripade ak je v rozpore s uzemnym planom obce. Je to vobec mozne? Dakujem za odpovede
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

ydar Pozri príspevok
Dobry den, potrebujem poradit ako mozem postavit dom alebo chatu v lese , ktory mam v sukromnom vlastnictve, v pripade ak je v rozpore s uzemnym planom obce. Je to vobec mozne? Dakujem za odpovede
TO, že vlastníš les, neznamená, že si tam môžeš postaviť čo len chceš... Musíš si zistiť na miestnom stavebnom úrade alebo miestnom úrade, čo tam je možné stavať. Možno ten les je chránená krajinná oblasť a nepostavíš tam ani búdu pre psa.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Trochu
A co pristupova cesta? Mas sa tam ako dostat?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Chobot Pozri príspevok
TO, že vlastníš les, neznamená, že si tam môžeš postaviť čo len chceš... Musíš si zistiť na miestnom stavebnom úrade alebo miestnom úrade, čo tam je možné stavať. Možno ten les je chránená krajinná oblasť a nepostavíš tam ani búdu pre psa.
No dobre, ale predpokladajme, že je to len normálny les.
Žiadna rezervácia, žiadna chránená oblasť, či poľovný revír.
Len les, ktorý treba vyňať z lesného fondu. Sú také miesta, kde je dostatok miesta na stavbu domu a aj na prístupovú cestu, dokonca aj bez potreby rúbania stromov.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

arizona Pozri príspevok
Trochu
A co pristupova cesta? Mas sa tam ako dostat?
On sa pýta, ako postaviť dom v lese a nie, čo všetko mu bráni a ako nepostaviť dom v lese.
0 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

precitaj si zakon o lesoch

http://jaspi.justice.gov.sk/jaspiw1/...a=k1&skupina=1
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

jar88 Pozri príspevok
On sa pýta, ako postaviť dom v lese a nie, čo všetko mu bráni a ako nepostaviť dom v lese.
Aj ja mam luku uprostred lesa, tiez by tam bol pekny domcek,ale co z toho,ked je to obklopene cudzimi pozemkami,kde nedaju suhlas na vybudovanie cesty?

inak, to tlacitko snad chapes...
HOWK
2 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

olybaba Pozri príspevok
Jasné,
zabudol si mu poradiť, aby si naštudoval aj architektúru, stavebný zákon, zákon o geodézii a kartografii a o obecnom zriadení a zákon o katastri nehnuteľností.....
...no a v prvom rade by mal podať prihlášku na nejakú stavebnú fakultu.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

arizona Pozri príspevok
Aj ja mam luku uprostred lesa, tiez by tam bol pekny domcek,ale co z toho,ked je to obklopene cudzimi pozemkami,kde nedaju suhlas na vybudovanie cesty?

inak, to tlacitko snad chapes...
HOWK
Tak aj ja TROCHU
Nevedel som, že si si myslela, že to má 20 km hlboko v horách.
Možno niekde tesne pod hrebeňom a tam by som mu doporučil postaviť si najskôr vlek, alebo radšej heliport.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

ydar Pozri príspevok
Dobry den, potrebujem poradit ako mozem postavit dom alebo chatu v lese , ktory mam v sukromnom vlastnictve, v pripade ak je v rozpore s uzemnym planom obce. Je to vobec mozne? Dakujem za odpovede
Môžeš stavať aj v lese, rovnako ako v roliach.
Aj keď ti tu každý bude tvrdiť, že na pôde sa stavať nesmie.
Rozdiel je v drobení pozemkov a vo vynímaní z fondu.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Stavebný zákon
§105

(4) Priestupku sa dopustí a pokutou do 5 miliónov Sk sa potresce ten, kto bez stavebného povolenia uskutočňuje stavbu v chránenom území alebo v ochrannom pásme či na pozemku, ktorý nie je určený na zastavanie, najmä na poľnohospodárskom alebo lesnom pozemku.
5 0
vratnik vratnik

vratnik je offline (nepripojený) vratnik

V prvom rade zacnite vybavovat na zivotnom prostredi, tam su tie najvacsie zveri.
U nas je jedna chalupa tesne pod vrcholom na kopci. Taka zarastena smrecina a opustena chata, klesli s cenou na 50% na 1 milion SKK ale aj tak ju nikto nechce. Osobne by som sa tam bal, uplne mimo ludi, rozryta uzka lesna cesticka, vsade okolo tmave smreciny, na chodniku tam raz bola taka velka kopa od medveda.
0 0
ydar ydar

ydar je offline (nepripojený) ydar

Nie je to chranena krajina oblast, ale je to polovnicky revir. Tak neviem ci je to vobec mozne. Dakujem za odpovede
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
ydar Pozri príspevok
Nie je to chranena krajina oblast, ale je to polovnicky revir. Tak neviem ci je to vobec mozne. Dakujem za odpovede
Poľovnícky revír je lesný pozemok. Alebo ty máš iný výklad?

(4) Priestupku sa dopustí a pokutou do 5 miliónov Sk sa potresce ten, kto bez stavebného povolenia uskutočňuje stavbu v chránenom území alebo v ochrannom pásme či na pozemku, ktorý nie je určený na zastavanie, najmä na poľnohospodárskom alebo lesnom pozemku.
0 0
charonme charonme

charonme je offline (nepripojený) charonme

Dam tiez trochu mimo temy ak mi odpustite.
Ak je ten les v jeho sukromnom vlastnictve taky obrovsky, ze pripadnu stavbu (hoci aj ciernu) by si nikto nevsimol a nikomu by neprekazala, tak je otazne, ci je mozne pri sucasnych platnych zakonoch (ktore mu taku stavbu zakazuju postavit bez patricneho podmazavania) nazyvat toto "sukromnym vlastnictvom". Ked nad tym nema plnu kontrolu, tak to "nevlastni". Ak to nas pokriveny pravny system napriek tomu nazyva "sukromnym vlastnictvom", tak je to newspeak a ustava je len zdrap papiera.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

vratnik Pozri príspevok
V prvom rade zacnite vybavovat na zivotnom prostredi, tam su tie najvacsie zveri.
Ja by som začal od vlastníkov, alebo užívateľov toho poľovného revíru.
Požadoval by som poľovnícke združenie, alebo ten nejaký spolok, nech mi predložia, na akom základe užívajú môj lesný pozemok.
----------------------------------------------
Životné prostredie by som oslovil až neskôr. Nebudeme sa tam asi baviť o kvetinkách a o počasí.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

marjankaj Pozri príspevok
Stavebný zákon
§105

(4) Priestupku sa dopustí a pokutou do 5 miliónov Sk sa potresce ten, kto bez stavebného povolenia uskutočňuje stavbu v chránenom území alebo v ochrannom pásme či na pozemku, ktorý nie je určený na zastavanie, najmä na poľnohospodárskom alebo lesnom pozemku.
V tomto máš pravdu,
ale nikde nie je napísané, že na lesnom pozemku, nie je možné vymerať samostatnú parcelu o rozlohe 5000 m2, následne ju zapísať do katastra ako parcelu "C" a ako vlastník ju nechať zmeniť z lesného na iný pozemok (podrobnosti uvádzať nebudem).
Až bude mať parcelu 5000 m2 iného pozemku, nechá si na ňom vymerať ďalšiu parcelu, napríklad 300 m2 a na ňu umiestniť stavbu (120 m2 stavebný) a dvor (180 m2 ostatné plochy) .
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
charonme Pozri príspevok
Dam tiez trochu mimo temy ak mi odpustite.
Ak je ten les v jeho sukromnom vlastnictve taky obrovsky, ze pripadnu stavbu (hoci aj ciernu) by si nikto nevsimol a nikomu by neprekazala, tak je otazne, ci je mozne pri sucasnych platnych zakonoch (ktore mu taku stavbu zakazuju postavit bez patricneho podmazavania) nazyvat toto "sukromnym vlastnictvom". Ked nad tym nema plnu kontrolu, tak to "nevlastni". Ak to nas pokriveny pravny system napriek tomu nazyva "sukromnym vlastnictvom", tak je to newspeak a ustava je len zdrap papiera.
Jasné. Na svojom si môže robiť, čo sám uzná za vhodné. Nikto mu nemá čo do toho kafrať.
Napríklad si tam môže pestovať marihuanu, alebo postaviť jadrovú elektráreň
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

marjankaj Pozri príspevok
Jasné. Na svojom si môže robiť, čo sám uzná za vhodné. Nikto mu nemá čo do toho kafrať.
Napríklad si tam môže pestovať marihuanu, alebo postaviť jadrovú elektráreň
Presne ako si napísal, na svojom si môže konať doslova čo ho napadne.
Dokonca môže dať aj deckám na zadok a žene rozbiť chlebáreň.
Avšak legálne, môže konať všetko, čo zákon priamo nezakazuje. No a pestovanie konope je priamo zákonom zakázané, trestné za každých okolností (okrem povoleného na farmaceutické spracovanie), to však automaticky neznamená, že na stavbu rodinného domu v lese, potrebuješ zvláštne povolenie.
-------------------------------------------------------------
No asi si to s tou atomkou nemyslel úplne vážne. Dúfam že aj ty vieš, že budovanie rodinných domov neschvaľuje agentúra, ktorá schvaľuje prevádzku atómových zariadení. Alebo vieš o nejakom špeciálnom lesnom stavebnom úrade?
---------------------------------------------------------------
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
jar88 Pozri príspevok
Presne ako si napísal, na svojom si môže konať doslova čo ho napadne.
Dokonca môže dať aj deckám na zadok a žene rozbiť chlebáreň.No toto by si mohol upresniť. Nie že sa z toho vykľuje najaká samolepka na zadok alebo skrinka na chlieb. Nejaké paragrafy v trestnom zákone by sa našli napríklad §208
Avšak legálne, môže konať všetko, čo zákon priamo nezakazuje. No a pestovanie konope je priamo zákonom zakázané, trestné za každých okolností (okrem povoleného na farmaceutické spracovanie), to však automaticky neznamená, že na stavbu rodinného domu v lese, potrebuješ zvláštne povolenie.
-------------------------------------------------------------
No asi si to s tou atomkou nemyslel úplne vážne. Dúfam že aj ty vieš, že budovanie rodinných domov neschvaľuje agentúra, ktorá schvaľuje prevádzku atómových zariadení. Alebo vieš o nejakom špeciálnom lesnom stavebnom úrade?
---------------------------------------------------------------
No asi tak ako aj ty si myslel to s tou stavbou domu. Na to potrebuješ tiež povolenie. Volá sa to "stavebné povolenie".
Ale ako píšeš, môžeš robiť aj to čo je zákonom zakázané. Len musíš rátať s príslušnými následkami, ktoré sú tiež stanovené v zákone.
Ani teroristické útoky nie sú povolené a predsa sa robia.
Naposledy upravil marjankaj : 03.05.11 at 22:28
1 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Ale na jeho lesnom pozemku by mu možno vlastnú horáreň povolili, nie?
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať