Zavrieť

Porady

Nemám dovybavované doklady pred porodom

Dobrý den som Češka,která žiji tady a pracuji už 10let.S manželem sme se brali vloni 12.9.,manžel je Slovák.Hned po svatbě som sa dozveděla,abych si vybavila nové české doklady,musela som zažádat o český sobášný list.Řešili sme to cez Bratislavu,ale stále nám nic nedošlo.Paní slíbila,že během pár dní mi to pošle z Brna ze zvláštní matriky.Problém je ten že za měsíc mám termín porodu.A to doufám stihnu vybavit aspoň českou občanku.Pak musím jít na cizineckou policii,aby mi vystavili nové povolení k pobytu.Ale to do měsíce nestihnu vše vybavit.Na zdravotné pojistovni a sociálke už mám nové meno,ale na dokladoch ještě ne.Bude to problém s vydáním rodného listu narodeného dieťaťa?A následnom žiadaní o dětské prídavky a o porodné?Ďakujem za odpoveď.
buchač Celý text vo mne evokuje jednu otázku :

"Koľko mesiacov trvá tehotenstvo v Čechách a koľko na Slovensku ..?"
Petra Dikorasová 9Měsícu proš?Brali sme se,když som bola skoro ve 4 měsíci.Hned po svatbě sme to začali vybavovat.A už 4 měsíce čekáme na ten český sobášný list.A to slibovali,že to bude max.2 měsíce trvat.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Tak česká ako aj slovenská matrika akceptuje povinne sobášne listy a rodné listy z ĆR a SR ako rovnocenné na základe medzinárodnej zmluvy. Takže do pôrodnice si vezmi ten sobášny list, ktorý máš a nemusíš mať český.

    Nemám dovybavované doklady pred porodom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.