Zavrieť

Porady

Nezisková organizácia-Občianske združenie

Dobrý deň, prosím poraďte. Sme nezisková organizácia - občianske združenie, vznikli sme v auguste 2008, naše príjmy boli v hodnote cca 20 tis. a vydavky do 31.12.08 takisto cca 20 tis.stav k 31.12.08 = 0,- SKK / 0,-Eur.
Príjmy tvorili dary(ktoré nie sú predmetom dane) a členské príspevky (ktoré podla zákona sú predmetom dane), čo to znamená?treba podávať DP k DzP PO ?alebo je tam istá výnimka oslobodnia od daní. Treba podať nejakú výročnú správu?alebo čo mám v tomto prípade robiť? prosím o urýchlenú odpoveď.
ďakukem veľmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ada159 je offline (nepripojený) ada159

    ada159
    ja som začala robiť občianske združenie až tento rok, ale určite by som podala DP PO s tým, že základ dane je 0,- a uviedla príjmy výdavky vo výkaze pre neziskové organizácie, kde je aj kolonka dary, členské.

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Obcianske zdruzenie nemusi podat danove priznanie pokial ma iba prijmy:
    - z darov
    - z 2%
    - urokov na ucte zrazenych zrazkovou danou
    - z clenskych prispevkov uvedenych v stanovach alebo v zriadovacej listine


    klasnyc Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím poraďte. Sme nezisková organizácia - občianske združenie, vznikli sme v auguste 2008, naše príjmy boli v hodnote cca 20 tis. a vydavky do 31.12.08 takisto cca 20 tis.stav k 31.12.08 = 0,- SKK / 0,-Eur.
    Príjmy tvorili dary(ktoré nie sú predmetom dane) a členské príspevky (ktoré podla zákona sú predmetom dane), čo to znamená?treba podávať DP k DzP PO ?alebo je tam istá výnimka oslobodnia od daní. Treba podať nejakú výročnú správu?alebo čo mám v tomto prípade robiť? prosím o urýchlenú odpoveď.
    ďakukem veľmi pekne.

    zpaul je offline (nepripojený) zpaul

    zpaul
    Prosím Vás kde zoženiem Výkazy pre neziskovky? Na DU mi povedala že mám zlé, lebo daňové sa podáva PO a výkazy som mala ako na FO, lebo mi to tak šlo z jednoduchého účtovníctva. Poraďte, nech im to tam doložím. Ďakujem.

    abcd.kates je offline (nepripojený) abcd.kates

    abcd.kates
    zpaul Pozri príspevok
    Prosím Vás kde zoženiem Výkazy pre neziskovky? Na DU mi povedala že mám zlé, lebo daňové sa podáva PO a výkazy som mala ako na FO, lebo mi to tak šlo z jednoduchého účtovníctva. Poraďte, nech im to tam doložím. Ďakujem.
    Ahoj, ja mám ten istý problém, vlani som si ich stiahla z internetu. Tento rok som na to zabudla, lebo mám kopu iných DP pre FO. Keď nájdem, dám ti vedieť.

    abcd.kates je offline (nepripojený) abcd.kates

    abcd.kates
    zpaul Pozri príspevok
    Prosím Vás kde zoženiem Výkazy pre neziskovky? Na DU mi povedala že mám zlé, lebo daňové sa podáva PO a výkazy som mala ako na FO, lebo mi to tak šlo z jednoduchého účtovníctva. Poraďte, nech im to tam doložím. Ďakujem.
    Ahoj, už som to našla - výkazy pre neziskovy nájdeš na www.drsr.sk , tam si daj "daňové tlačivá" , a potom "účtovné výkazy pre právnické osoby, ktoré nie sú zriadené za účelom podnikania, účtovaných v JÚ", vyberieš si účtové výkazy (podčiarknuté sú): NO Úč 2-01 a NO Úč 1-01. Stiahni si ich. Ja som si ich uložila do pc, a potom vytlačila - ručne vypisovala. Skús, možno ti to pomôže.

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    Ja som si ich tiež stiahla a vytlačila a majú iba tabuľkovú časť - teda 2. stranu. Prvú stranu výkazu mi netlačí. Robím niekde chybu alebo prvá strana nie je? Chcela som to dorobiť a teraz si tu iba nechty obhrýzam. Asi pôjdem spať. Však to je už posledné DP, to zajtra stihnem.
    ahojte moze byt zriadovatel neziskovej organizacie aj riaditelom?
    a moze ho rada skoly odvolat?

    Zolo je offline (nepripojený) Zolo

    Zolo
    Nezisková organizácia-Občianske združenie má svoje stanovy - tieto sa predkladajú na registráciu na MV. V stanovách je určené, kto má akú funkciu, kto môže byť členom a kto koho môže voliť, alebo odvolávať.

    juulyy je offline (nepripojený) juulyy

    uctovnik samouk juulyy
    ak nemala NO ziaden prijem.. len dve faktury za internet. a bankove poplatky..ma podavat DP ?????

    dakujem

    Nezisková organizácia-Občianske združenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.