Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lijana1 je offline (nepripojený) lijana1

    rada idem do detailov vecí lijana1
    herpes je virusove ochotenie, takze s krvou by si niekomu darovala aj ten herpes
    Ani ked je uz uplne zaschnuty? Ako dlho po tom ako zmizne uz mozem? Este som nikdy nebola, chystam sa prvykrat, tak nemam moc info

    syrik je offline (nepripojený) syrik

    syrik
    beckhamovka Pozri príspevok
    Ani ked je uz uplne zaschnuty? Ako dlho po tom ako zmizne uz mozem? Este som nikdy nebola, chystam sa prvykrat, tak nemam moc info
    To závisí od lekára na transfúzke...Ja som teraz nedávno bola, mala som už po týždni herpes,ešte ho bolo vidno, no už bol prakticky vyhojený a pustila ma...čo som bola prekvapená...
    Hm..nasla som na nete ten dotaznik co sa vyplna pred darovanim a je tam otazka, ze ci som nemala za posledny mesiac herpes...takze oficialne by to asi mal byt aspon mesiac..ok, dik..asi to teda odlozim radsej...
    ahojte, ja sa chcem opýtať, môže človek darovať krv, ak má vyšší krvný tlak, ale berie žiadne lieky?
    ďakujem

    syrik je offline (nepripojený) syrik

    syrik
    Slniecko2001 Pozri príspevok
    ahojte, ja sa chcem opýtať, môže človek darovať krv, ak má vyšší krvný tlak, ale berie žiadne lieky?
    ďakujem
    Čo znamená vyšší tlak? Koľko?

    jozef antl je offline (nepripojený) jozef antl

    teraz pracujem jozef antl
    syrik Pozri príspevok
    Čo znamená vyšší tlak? Koľko?
    Pred odberom býva často zvýšený tlak,to je v poriadku.Iné je keď ho máš stále ale to treba mať za sebou vyšetrenie a stanoviť presne od doktora či to nie je chorobne a netreba to liečiť.Preto treba sa dať vyšetriť a potom aj na základe týchto vyšetrení už doktor odporučí či budeš darcom alebo nie.

    jozef antl je offline (nepripojený) jozef antl

    teraz pracujem jozef antl
    Želám všetkým darcom veľa zdravia ,šťastia a do Nového roku hojne božích milostí aby sme sa mohli naďalej stretávať v pohode na našich transfúzkach..

    jozef antl je offline (nepripojený) jozef antl

    teraz pracujem jozef antl
    Tu to vypadá nejako mrtvo tak sa dajte na Facebook tam je viacej priestoru na tieto veci. Pozri si KDK.PC-Šípok na facebooku a si doma...

    msa je offline (nepripojený) msa

    msa
    Slniecko2001 Pozri príspevok
    ahojte, ja sa chcem opýtať, môže človek darovať krv, ak má vyšší krvný tlak, ale berie žiadne lieky?
    ďakujem
    môj otec pri darovaní mal raz tlak 140/100, keď mu napichli žilu, injekcia vyletela a krv mu striekala po okolí po sestričke po všetkom, tie boli také šokované, že mu to nemohli rýchlo zastaviť, vraj to ešte v živote nezažili. Mne to tiež nebolo veru jedno , keď som to videla, ale nakoniec sa odber podaril, a do dnešného dňa sa na tom ohromne zabávame.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    msa Pozri príspevok
    môj otec pri darovaní mal raz tlak 140/100, keď mu napichli žilu, injekcia vyletela a krv mu striekala po okolí po sestričke po všetkom, tie boli také šokované, že mu to nemohli rýchlo zastaviť, vraj to ešte v živote nezažili. Mne to tiež nebolo veru jedno , keď som to videla, ale nakoniec sa odber podaril, a do dnešného dňa sa na tom ohromne zabávame.
    Normálne je tvoj otec lepší, ako Andersen a Dobšinský dohromady...

    "...injekcia vyletela ...", "...krv striekala po okolí.. po všetkom..."

    Ťažko by to niekto vymyslel a zdramatizoval lepšie. Z popisu to vyzerá, ako keby mu prerezali krčnú tepnu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.