Zavrieť

Porady

Auto v exekúcií

Dobrý den
Prosim o radu. Kupili sme auto , mame kupno predajnu zmluvu. Predavajuci pri odhlaseni zistil ze na auto je exekucia. Auto mal na firmu. Auto by sme vsak chceli a nevieme ako postupovat dalej. Auto na nas neprepise a mi sa na aute nemozeme ani vozit .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Kým nebude uhradená exekučná pohľadávka, exekútor blokáciu na auto v evidencii polície nezruší.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    musíte počkať.
    buď je to tak, ako píše draik alebo to môže byť aj tak, že ex. pohľadávka už bola dávno uhradená ale exekútor neodblokoval auto u policajtov, alebo to policajti opomenuli odblokovať.
    toto sa stávalo tuším pri exekúciách pred rokom 2010.
    mne sa tiež stalo, že mi skončil lízing, auto som išiel predať a u policajtov bola plomba. nasledoval telefonát exekútorovi a ten faxom zrušil plombu (tie pred rokom 2010 sa nedajú odblokovať online), ktorá u policajtov visela štyri roky neoprávnene.
    ak máte eminentný záujem o kúpu auta, nech vám predávajúci doloží okolkované potvrdenie o lustrácii auta od policajtov, že je čisté.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.