Zavrieť

Porady

zrušené poplatky za prednostné ošetrenie?

Dobrý deň,*

chcel by som sa informovať či je v poriadku keď má sestrička požiadala o prevod 9,96€ na účet s tym že na vyšetrenie mám priniesť potvrdenie a potom mi ponúkla konkrétny termín v ambulancie.
*
Je toto konanie v súlade zo zákonom aj v sulade s nedavnym zrušenim poplatkov za prednostné ošetrenie?

Ďakujem*
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Kedy si bol na vyšetrení ? Novela zákona platí od 1.4.2015
BXLmiami Až kým VUC neschvália nový cenník,dovtedy platí starý .Najneskôr koniec júna :-)
apetre ou, termin mam na zajtra 1.4. o 11tej.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajka432 je offline (nepripojený) ajka432

    ajka432
    nie je a nechapem preco stale ste ochotni platit doktorom za terminy. Ved naco by sa doktori snazili zorganizovat si cas, ked ludia su stale ochotni platit.
    arizona Nie kazdy ma cas a chut stravit niekolko hodin v cakarni a cakat pokym pride na radu. Ja som tuto sluzbu casto vyuzivala. Ale na druhej strane je pravda, ze vela lekarov to zneuzivalo,bez objednania ani nevysetrili...
    Neviem ako inde,ale u nas babky z dedin chodia na prvy ranny autobus,aby sa dostali skor na radu.Takze ak tam pride "normalny " pacient po 8. hod. nema sancu,aby bol vysetreny :-(
    apetre chapem, aj ja som "sluzbu" z casu na cas vyuzival, skor ma zarazilo to ze u kontretneho lekara sa da iba telefonicky objednat a teda automaticky kazdy pacient plati za tuto sluzbu co uz nie je uplne v poriadku.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Žiadala? Mohla - prd by dostala. A čo tak Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou? A čo tak zriaďovateľ? Kontrola by sa im zišla na ambulancii....
    Poplatky sú zrušené - sestrička nech sa naučí, čo jej zákon káže!
    http://spravy.pravda.sk/domace/clano...kov-u-lekarov/
    http://spravy.pravda.sk/domace/clano...arov-sa-zrusi/
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    apetre posielal som podnet na urad, odpoved je ze: v pôsobnosti úradu nie je podávať výklad zákonov, ani vyjadrovať sa k správnosti postupu a rozhodnutia ošetrujúceho zdravotníckeho pracovníka ( lekár, sestra) pri poskytovaní služieb súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti ( výber poplatkov za prednostné ošetrenie), a dalej odporúčili obrátiť sa na lekára miestne príslušného samosprávneho kraja, ktorý Vám poskytne bližšie informácie k výberu poplatkov za služby spojené s poskytovaním zdravotnej starostlivosti.
    misoft Nuž - tak sa obráť. Poplatky schvaľuje zriaďovateľ/samospráva.... Dokonca oni i licenciu na poskytovanie zdravotnej starostlivosti udeľujú - takže ju môžu aj odobrať. A dochtorko si inde miesto môže hľadať....
    mareko Mňa viacej zaráža to, že si má pacient najprv uhradiť 10 éčok, potom prísť s potvrdenkou o úhrade a až potom dostane termín...v živote by ma tam nik nevidel
      zbaliť

    zrušené poplatky za prednostné ošetrenie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.