Zavrieť

Porady

Bankové poplatky

Viete niekto o prehladnej tabulke, kolko ktorá banka uctuje za vedenie podnikatel. bezneho uctu? Myslim zakladne mesacne poplatky+za pohyb na ucte?
Sklamal ma Eliot - doposial bez poplatkov a naraz taký nárast...pre podnikatelov...
Mesacne to vyjde na dost, ak mam sukr. aj podnik. ucet v tej istej banke.. Tak premyslam, co zrusit, alebo kde prejst..ved to nasu rodinu mesacne stoji naviac 400 Sk a kvoli tomu sa uz oplati premyslat, ci nie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Skúste na stránke www.finance.sk odvoriť BANKOVNÍCTVO a tam vpravo dole je možnosť zadať kritériá pre bežné účty. Snáď Vám to pomôže aspoň orientačne.

    ANNA je offline (nepripojený) ANNA

    ANNA
    V Pravde raz uverejnili porovnaie rôznych bánk. A to poplatky, úroky a všetko možne. Vtedy som si to vystrihla a už to idem hľadať. Ak to nájdem tak to hodím do sceneru a priložím. Teda aspoň dúfam, že to najdem.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    ahoj ekin, ak môžem poradiť - pozri na stránkach bánk balíky služieb, ale daj si pozor, čo obsahujú. Nedaj sa opláchnuť vyhláseniami "tam máte všetko" , "ak máte málo transakcií, tak nič naviac nebudete platiť", nakoľko výbery z bankomatov inej banky ako máš účet je spoplatňovaný napr. Tatrabankou 25,- Sk naviac. Odporúčam, čo sa týka poplatkov používať internet banking, ktorý je všetkými bankami mierne zvýhodňovaný.

    ekin je offline (nepripojený) ekin

    ekin
    vdaka vsetkym za typy
    a viete, co ma udivilo? eliot za 199 pre podnikatelov a zaroven mi oznamia, ze si mozem v TB vybrat aj iny typ.. a tak som sa pre zaujimavost pozrela a balik sluzieb, ktorý zahrna aj internetbanking aj..aj..stoji 109,- Sk. Sami sebe robia konkurenciu? Ja mam na úcte iba par pohybov mesacne a tak mi staci hlavne to, aby sli trvale prikazy.. a hľa, ako jednoducho sa dá ušetrit 90,- mesačne! Sice iba na zmrzlinu ci kavu..ale aj to je volaco, ci nie? :-))

    ANNA je offline (nepripojený) ANNA

    ANNA
    Ešte rozdiely v poplatkoch medzi bankami vo výške no povedzme do 100,- Sk viem pochopiť. Ale robila som prieskum pri poplatkoch a % pri úvere. A to som sa nestačila diviť v rozdieloch medzi bankami. V niektorých prípadoch bol rozdiel 5000,- Sk!!! A to si myslím, že je slušný rozdiel. A tak ak niekto bude žiadať o úver, pozrite si možnosti aj iných bánk, lebo oplatí sa časť tržieb presmerovať a ušetriť aj na poplatkoch aj na % z úveru.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.