Zavrieť

Porady

Starobny dôchodok

Zdravim, chcem sa opýtať moja mama sa narodila v roku 1957 a ma 4 deti. Na druhy rok by mala isť do starobneho dôchodku, Dnes som na nete našiel tabulky o zvyšovani veku odchodu do dôchodku po roku 2017 je to pravdive alebo ešte to nieje platné. Dakujem
3 komentárov     zbaliť
misoft Mimochodom - narodená 1957 = 59 rokov. Dôchodkový vek je 62 rokov!!!! Takže môže odísť akurát na predčasný dôchodok.
karakul ... treba si pred odpoveďou aspoň pozrieť zákony; alebo napr. link od veronikasad...
veronikasad na ženy narodené v roku 1957 sa ešte vzťahuje "krátenie" z dôvodu starostlivosti o dieťa.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Ak ostane v platnosti to, čo bolo schválené od 1. augusta 2016, tak bude platiť, že dôchodkový vek poistenca, ktorý po 31. decembri 2016 dovŕši dôchodkový vek určený podľa § 65 ods. 4 až 8 a § 274, sa zachováva. To znamená, že tvoja mama má takto určený vek 60 rokov, teda tento vek dovŕši v roku 2017 a tento dôchodkový vek sa jej zachováva.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    *Dôchodkový vek bude od 1. januára 2017 závisieť od dynamiky vývoja priemernej strednej dĺžky života spoločnej pre mužov a ženy. Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky môže každoročne opatrením vydaným do 31. októbra určiť na základe údajov zo Štatistického úradu Slovenskej republiky dôchodkový vek na nasledujúci kalendárny rok. Dôchodkový vek preto bude možné presnejšie určiť až po 31. októbri 2016, kedy už bude známy dôchodkový vek ustanovený na rok 2017.

    http://www.socpoist.sk/2069-menu/553...C3%A9ho%20veku

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jej dôchodkový vek je 60 rokov.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Určite ???

    Ja idem do dôchodku tento rok.
    Nemám ešte 60 rokov.
    ...a ani som nerodil ...

    Takže ???
    veronikasad V ktorej pracovnej kategorii si vykonával "civilnú" prácu ? Predpokladám, že v ozbrojených zložkách už SD si ...
    buchač Zle predpokladáš...nie som na SD.
    V civile nejaký piatoček tiež...v II.

    Koncom mesiaca idem požiadať...
    veronikasad Potom nerozumiem tvojej reakcii na odpoveď tweety (je správna). "Tvoj" zákon neovládam ...
    buchač Veronka

    Idem podľa zákonov Sociálnej poisťovne.
    ------------------------------
    Tvrdím snáď, že odpoveď je nesprávna ?

    Ale ak jedinec vykonával určité zamestnania, tak je nárok na dôchodok aj v skoršom veku.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.