Zavrieť

Porady

Príjem zo ZČ v SR a DAP v ČR i SR?

Zdravím Vás a prosím o radu,

som daňový rezident ČR, v 07/2007 som po skončení poberania PPM rozviazala prac.pomer dohodou so zamestnávateľom na Slovensku a bola mi poskytnutá odmena vo výške 150 tis.. V ČR podávame spoločné zdanenie manželov, kde si priznávam celú výšku príjmu v SR a započítavam celú výšku zrazeného preddavku na daň. O ročné zúčtovanie v SR som nežiadala. Musím podať DAP v SR? Iný príjem som nemala, ani v ČR, nakoľko som na rodičovskom príspevku.
Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Musíš si vysporiadať daňovú povinnosť v SR, DP podávajú aj daňovníci s obmedzenou daňovou povinnosťou. Výsledok DP podaného v SR prenášaš do priznania v ČR - na zamedzenie dvojitého zdanenia uplatníš metódu zápočtu dane zaplatenej v zahraničí - v Tvojom prípade v SR.
    Ďakujem za odpoveď Nakoľko si najprv podávame DAP v ČR, na Slovensku mám podať DAP, ale nežiadať o vrátenie preplatku? Daň zaplatená v SR sa uvádza celá českom daňovom priznaní (na základe potvrdenia o príjme od zamestnávateľa), odpočítateľné položky sa možu uplatniť len raz.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Nezdaniteľné časti dane si uplatníš v plnom rozsahu tak ako ich umožňuje v každej krajine domáci zákon. Najprv musíš podať DP v SR, pretože jeho výsledky - zaplatenú daň - potrebuješ uviesť v DP podávanom v ČR.

    Príjem zo ZČ v SR a DAP v ČR i SR?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.