Zavrieť

Porady

Internet pro SZČO - faktúra vystavená na manželku

Dobrý den poraďáci,

jsem SZČO, místo podnikaní moje bydliště, předmět podnikání informační technologie. Objednal jsem si internetovou přípojku, jejíž existence je jedna ze základních podmínek k dosažení mého příjmu (informační technologie v živnostenském listu). Problém je v tom, že T-Com fakturuje Internet na manželku, protože na ni je psaná telefonní linka a nedaří se mi docílit změnu fakturační adresy. Než se mi podaří fakturační adresu změnit, je tento výdaj uznatelný jako VOZD?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Skôr by som povedala, že nie, v podstate nemáš doklad, ktorý by Ti preukazoval výdavok.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Určite je to obhájiteľný výdavok,ale nie v plnej výške,treba dať do výdavkov primeranú časť v %, z prípojky na internet a z mesač.platieb.Doklad priložiť faktúru od T-Comu a doklad o zaplatení.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    pavels Pozri príspevok
    Dobrý den poraďáci,

    jsem SZČO, místo podnikaní moje bydliště, předmět podnikání informační technologie. Objednal jsem si internetovou přípojku, jejíž existence je jedna ze základních podmínek k dosažení mého příjmu (informační technologie v živnostenském listu). Problém je v tom, že T-Com fakturuje Internet na manželku, protože na ni je psaná telefonní linka a nedaří se mi docílit změnu fakturační adresy. Než se mi podaří fakturační adresu změnit, je tento výdaj uznatelný jako VOZD?
    Je uznateľný do výšky, ako szčo si určí. A ak si určí, že si ho dá celý do výdav.ovplyv.základ dane, tak si ho nemusí % krátiť. Nevadí , že faktur.adresa je na manželku, veď ste internet nadobudli spolu počas manželstva. Vychádzam z § 6 ods.14 zákona o dani z príjmu.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Renča,ja ho krátim z opatrnosti,nakoľko ho mám doma a celkom iste by kontrola chcela tvrdiť a dokazovať,že ho používajú aj ostatný rod.príslušníci.Robím to takto a mala som aj kontroly na to a prešlo to v pohode.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    vikinka Pozri príspevok
    Renča,ja ho krátim z opatrnosti,nakoľko ho mám doma a celkom iste by kontrola chcela tvrdiť a dokazovať,že ho používajú aj ostatný rod.príslušníci.Robím to takto a mala som aj kontroly na to a prešlo to v pohode.
    Môže sa krátiť ale aj nemusí, záleži na daňovníkovi ako si ho obháji. Pokiaľ si ho obháji, tak sa nemusí riadiť opatrnosťou.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    renča1 Pozri príspevok
    Môže sa krátiť ale aj nemusí, záleži na daňovníkovi ako si ho obháji. Pokiaľ si ho obháji, tak sa nemusí riadiť opatrnosťou.

    Súhlasím , ale len do tej miery , pokiaľ internet alebo telefón /ktorý je zapojený doma/ je používaný výlučne v 100% len na podnikateľský účel o čom silne pochybujem a takto by pochyboval aj daňový kontrolór . Inak by som sa tej opatrnosti pridŕžala aj ja .
    Too:
    Pavels , telefón a internet je fakturovaný manželke , ona tiež podniká ako Ty ?
    Naposledy upravil Zita5 : 01.03.07 at 10:57

    pavels je offline (nepripojený) pavels

    pavels
    renča1 Pozri príspevok
    Môže sa krátiť ale aj nemusí, záleži na daňovníkovi ako si ho obháji. Pokiaľ si ho obháji, tak sa nemusí riadiť opatrnosťou.
    No a já si myslím, že obhajitelný je, když všechny moje příjmy plynou z toho vysedávání u internetu (programátor webově orientovaných technologií), všechny vydané faktury jsou vystaveny na tuto činnost.

    pavels je offline (nepripojený) pavels

    pavels
    Zita5 Pozri príspevok
    Súhlasím , ale len do tej miery , pokiaľ internet alebo telefón /ktorý je zapojený doma/ je používaný výlučne v 100% len na podnikateľský účel . Inak by som sa tej opatrnosti pridŕžala aj ja .
    Too:
    Pavels , telefón a internet je fakturovaný manželke , ona tiež podniká ako Ty ?
    Manželka nepodniká, telefon se mi podařilo změnit před měsícem na mě, internet nepodařilo, T-Com si dělá co chce i po našich (společných s manželkou) žádostech. Faktury vystavuje, adresu nemění.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    pavels Pozri príspevok
    Manželka nepodniká, telefon se mi podařilo změnit před měsícem na mě, internet nepodařilo, T-Com si dělá co chce i po našich (společných s manželkou) žádostech. Faktury vystavuje, adresu nemění.
    Ale ako potom môže jeden z Vás vlastniť telefón , myslím tým Teba , na firmu .......a manželka vlastní inernet ......to nedáva logiku .

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Zita5 Pozri príspevok
    Ale ako potom môže jeden z Vás vlastniť telefón , myslím tým Teba , na firmu .......a manželka vlastní inernet ......to nedáva logiku .
    Aj osob.automobil zaradený v majetku podnikania u manžela býva v TP uvedená manželka.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Zita5 Pozri príspevok
    Ale ako potom môže jeden z Vás vlastniť telefón , myslím tým Teba , na firmu .......a manželka vlastní inernet ......to nedáva logiku .
    Logiku to dáva odvtedy, odkedy je možné zaviesť internet od T-comu bez nutnosti vlastniť pevnú linku. A čo sa týka nemožnosti previesť internet na iné meno, tak pri zriaďovaní bola asi podpísaná zmluva s nejakou dobou viazanosti.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Zita5 Pozri príspevok
    Ale ako potom môže jeden z Vás vlastniť telefón , myslím tým Teba , na firmu .......a manželka vlastní inernet ......to nedáva logiku .
    Ale v skutočnosti telefon a internet predsa vlastnia obaja manželia.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    renča1 Pozri príspevok
    Je uznateľný do výšky, ako szčo si určí. A ak si určí, že si ho dá celý do výdav.ovplyv.základ dane, tak si ho nemusí % krátiť. Nevadí , že faktur.adresa je na manželku, veď ste internet nadobudli spolu počas manželstva. Vychádzam z § 6 ods.14 zákona o dani z príjmu.
    Ja by som sa ani nebola zapojila do debaty , ale zvýraznená vetička ma k tomu donútila .

    Ale nie som o tom presvedčená , že by tomu bolo tak , že ak si určí celú výšku uplatniť do nákladov , tak si ju uplatní celú.... ako sa píše vyššie .

    Môj nesúhlas daný je na základe toho , že telefón a internet sa nachádza v byte kde bývajú , čiže môžu uvedené používať aj na súkromný účel a toto je dôvod , ktorý bude musieť Pavol dokázať a myslím , že sa mu to nepodarí , už len z dôvodu telefónu , kde sa dá vyhotoviť aj výpis tlf hovorov .

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Zita5 Pozri príspevok
    Ja by som sa ani nebola zapojila do debaty , ale zvýraznená vetička ma k tomu donútila .

    Ale nie som o tom presvedčená , že by tomu bolo tak , že ak si určí celú výšku uplatniť do nákladov , tak si ju uplatní celú.... ako sa píše vyššie .

    Môj nesúhlas daný je na základe toho , že telefón a internet sa nachádza v byte kde bývajú , čiže môžu uvedené používať aj na súkromný účel a toto je dôvod , ktorý bude musieť Pavol dokázať a myslím , že sa mu to nepodarí , už len z dôvodu telefónu , kde sa dá vyhotoviť aj výpis tlf hovorov .
    Súhlasím s tebou a samozrejme ti to nemám prečo vyvraciať . Ja som len chcela povedať, že je na ňom koľko si uplatní a že si môže uplatniť aj celý výdavok do základu dane.

    pavels je offline (nepripojený) pavels

    pavels
    Zita5 Pozri príspevok
    Ja by som sa ani nebola zapojila do debaty , ale zvýraznená vetička ma k tomu donútila .

    Ale nie som o tom presvedčená , že by tomu bolo tak , že ak si určí celú výšku uplatniť do nákladov , tak si ju uplatní celú.... ako sa píše vyššie .
    Můj dotaz ani tak nebyl na to procento uplatnění, i když mě zajímá, ale hlavně na tu fakturační adresu. Procento odhaduji tak na 80%, vhledem k tomu, že neprodávám rohlíky, ale podnikám-pracuji na internetu. Telefon samozřejmě menším procentem, dejme tomu 50%.

    A proč je to tak s tou adresou: Byla objednaná internetová přípojka, telefon psaný na manželku, smlouva automaticky vystavená na manželku. Osobní návštěva T-Centra, požadavek vše na mě. Spousta sepisování a výsledek - přišly faktury jak píšu výše, telefon na mě, internet na manželku.

    pavels je offline (nepripojený) pavels

    pavels
    Děkuji za cenné rady, můj problém "faktura na manželku" je výše uvedenými informacemi vyřešen.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.