Zavrieť

Porady

Je likvidátorka Allianzu povinná zdokladovať všetko k poistnej udalosti?

Dobrý deň,

prosím Vás o Váše názory, resp. rady.

v septembri sme vytopili všetkých susedov. Mali sme odmontované ale zablendované radiátory. V tom čase správca nášho domu začal tlakovať radiatory a to tie blendy nevydržali. Tlakovanie nebolo nikde oznámené. Všetci susedia pomáhali odstraňovať potopu.
Správca domu si uznal chybu a náhrady škôd susedom šli z ich poistky. Prišiel aj obhliadkar zhruba o týždeň, urobil fotky dvoch zablendovaných rúr, ešte stále bez radiátorov a bez slova odišiel.
Pred pár dňami nám prišiel papier z poisťovne Allianz, že vyplatili susedom náhradu škody a že 10 % im musíme uhradiť, pretože chyba vraj bola na našej strane, pretože tlakovanie bolo oznámené a radiatory nezablendované. Ani jedno z týchto dvoch tvrdení sa nezakladá na pravde. Manžel volal do Allianzu a likvidátorka mu oznámila, vraj bytový dôverníci urobili nejaký zápis s obhliadkarom v náš neprospech, čo sa mi zdá čudné. Žiadali sme preto od likvidátorky kópiu záznamu resp. akýchkoľvek dokumentov k celej poistnej udalosti, pretože nikto s nami o ničom nerozprával. Nič nemáme v ruke. Likvidátorka sa vyjadrila, že to sú ich interné dokumenty a že nám nič nedá.
Tak sa chcem spýtať, kam sa máme obratiť. So stanoviskom poisťovne nesúhlasíme. Prípadne má poivinnosť mi ukázať poisťovňa dokumenty? Neviem čo robiť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tienik je offline (nepripojený) tienik

    tienik
    podla mna ma dokazne bremeno na sebe poistovna - ked od vas chce peniaze, mala by byt povinna preukazat preco a za co.
    Ale kedze sme v SR, nie som si na 100% isty ze je to v sulade z logikou.

    Je likvidátorka Allianzu povinná zdokladovať všetko k poistnej udalosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.