Zavrieť

Porady

Rôzne otázky v jednej téme = chaos

Ahoj Kvet,
neviem či nebudem písať mimo témy, ale chcem sa spýtať ako správne zaúčtovať konečný zostatok na príjmovom účte 236? Musím na tomto účte nechať povinný zostatok 500,- Sk a podľa usmernenia zriaďovateľa tento účet nesmie vykazovať žiadny zostatok. Rozmýšľala som nad takýmto postupom: MD 348/ D 236 7. Ale neviem či je to správne keďže účet 236 mi vstupuje do súvahy. Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dianad je offline (nepripojený) dianad

    ČLOVEK OMYLNÝ dianad
    Ked mam neodvedeny zostatok na ucte 236 /povinny zostatok na ucte/ predkontujem to 219/348. Zostava mi ako neodvedeny prijem zriadovatelovi. Zaroven mi sedi ucet 215 aj 219. Potom v januri ked mi nabehnu dalsie platby na PU tak to dam ako 348/236 7. Tym padom mi to vypadne z 348. Dufam, ze to robim spravne. A mam jednu otazkocku na Kvet: prosim ta moze mi ist 964 plusom? Viem ze sa odvija od 211 a 400 stoviek. Lenze ja mam 211 vyssiu ako 400. A uhradene faktury mam vsetky okrem jednej potravinovej ktoru som zaucotvala 112/321.

    miroslavah je offline (nepripojený) miroslavah

    miroslavah
    Prosim poraďte, na aku položku ekonomickej klasifikácie zaúčtovať nákup hračiek pre materskú školu a ŠKD. Ďakujem

    bef je offline (nepripojený) bef

    bef
    Beatka uzatvorila túto tému a tak píšte do témy Rozpočtové a príspevkové org. ale odpoveď pre posledných prispievateľov. Moje účtovanie je nasledovné :

    Pre ErikaVac a dianad
    Účtovanie minimálneho zostatku účtov na konci roka

    Zostatok na príjmovom účte:
    - predpis odvodu vl.príjmov 219/348

    V novom roku:
    - odvod vl.príjmov zriaďovateľovi 348/236

    - príjem vl.príjmov od zriaďovateľa 232/211

    Zostatok na výdavkovom účte:
    - predpis odvodu nepoužitej dotácie 211/348

    V novom roku:
    - odvod nepoužitej dotácie zriaďovateľovi 348/232

    - príjem nepoužitej dotácie od zriaďovateľa 232/211

    T.j. ak takto zaúčtujete zostatky nemal by vzniknúť rozdiel medzi 211 a 400 iba ak je niečo zle zaúčtované.

    Pre miroslavah
    Pri nákupe hračiek pre MŠ používam EK 633009



    Prajem pekný deň

    Richard je offline (nepripojený) Richard

    admin Richard
    Všetky vyššie príspevky som presunul z témy o účtovnom softvéri IBEU sem, ale aj tak by som rád zdôraznil:

    Každá nová otázka má mať svoju vlastnú tému


    prispieva to k prehľadnosti PORADY


    ĎAKUJEM!!!!

    Rôzne otázky v jednej téme = chaos

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.