Zavrieť

Porady

Prehľad o zazených a odvedených preddavkov na daň.

Dobrý deň,
poprosím o radu, keďže robím teraz prehľad o zrazených preddavkov za posledný štvrťrok, dostalo sa mi do prehľadu z počítača za december daň vybraná zrážkou. Teraz neviem, či platí to, že sa posúva vo výkaze o mesiac alebo teraz sa musí dať do tohto výkazu. Som v pomykove. Ak niekto máte čas, poraďte mi.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zena je offline (nepripojený) zena

    zena
    Zrazkova dan sa nadalej posuva vo výkaze o 1 mesiac. Teda ZD za december 2008, odvedena az v 1/2009 sa zaznamena do prehladu za 1.Q.2009 v stlpci januar. Alebo napr. Za november 2008, odvedena az 12/2008 sa zaznamena do prehladu za 4.Q.2008 do stlpca december.

    JUCUS je offline (nepripojený) JUCUS

    JUCUS
    Ano, pri zrazkovej dani sa musi sledovat mesiac, v ktorom bola tato dan odvedena, a nie mesiac, za ktory bola odvedena. Cize za december bude odvedena az v januari, prejavi sa to v prehlade za 1.Q.2009.

    ingak je offline (nepripojený) ingak

    ingak
    Pri preddavkovej dani napr. za 12/08 zaplatené 1/09 sa uvádza do prehľadu za 4.Q alebo 1.Q.2009?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ingak Pozri príspevok
    Pri preddavkovej dani napr. za 12/08 zaplatené 1/09 sa uvádza do prehľadu za 4.Q alebo 1.Q.2009?
    Do 4.Q.

    ecompka je offline (nepripojený) ecompka

    ecompka
    JUCUS Pozri príspevok
    Ano, pri zrazkovej dani sa musi sledovat mesiac, v ktorom bola tato dan odvedena, a nie mesiac, za ktory bola odvedena. Cize za december bude odvedena az v januari, prejavi sa to v prehlade za 1.Q.2009.
    Ja si myslim ze sa musi sledovat mesiac v ktorom bola zrazena a nie odvedena.
    Moze sa stat ze zrazkova dan za mesiac 12/2008 bola zrazena t.j. vyplatena
    31.12.2008 /napr.mzda bude vyplatena po skonceni prace t.j. v decembri/ , odvedena má byt do 15.1.2009 a do vykazu ide v 12/2008.

    Prehľad o zazených a odvedených preddavkov na daň.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.