Zavrieť

Porady

Predlzena rodicovska dovolenka

Zdravim.
Chcela by som sa spytat, ci nemate skusenost.
Mladsi syn bude mat 3 roky v juni. Do skolky by mal nastupit v septembri, je zdravy. Chcem s nim zostat doma. Pred materskou som bola zamestnana. Da sa to? Viem, zeby som musela dat vypoved. Mozem poziadat o predlzenie rodicovskej dovolenky a stat by za mna platil odvody? Co potom, ked nastupi do skolky. Kde sa to vsetko vybavuje?
Dakujem pekne za pomoc.
Sisa
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    MAMKA SLAVKA Pozri príspevok
    Zdravim.
    Chcela by som sa spytat, ci nemate skusenost.
    Mladsi syn bude mat 3 roky v juni. Do skolky by mal nastupit v septembri, je zdravy. Chcem s nim zostat doma. Pred materskou som bola zamestnana. Da sa to? Viem, zeby som musela dat vypoved. Mozem poziadat o predlzenie rodicovskej dovolenky a stat by za mna platil odvody? Co potom, ked nastupi do skolky. Kde sa to vsetko vybavuje?
    Dakujem pekne za pomoc.
    Sisa
    Rodičovská dovolenka po dovršení 3 rokov veku zdravého dieťaťa je v podstate u zamestnávatela žiadosť o neplatené volno, s ktorým nemusí súhlasiť.

    Pokial ukončíš pracovný pomer, štát je platitelom poistného na zdravotné aj dôchodkové poistenie.

    MAMKA SLAVKA je offline (nepripojený) MAMKA SLAVKA

    Slavka MAMKA SLAVKA
    Takze ak je dieta zdrave, neda sa poziadat o predlzenie rodicovskej dovolenky, predpokladam, ze zamestnavatel mi to volno neda, takze dam vypoved, musim sa hlasit na urade prace, aby mi stat platil odvody? Ak sa hlasit nebudem, tieto odvody si budem platit sama... kolko to je cca mesacne?
    Dakujem pekne.
    Sisa

    vieramat je offline (nepripojený) vieramat

    vieramat
    ak das vypoved, tak sa nemusis hlasit ako nezamestnana, lebo budes prihlasena ako na rodicovskej dovolenke, co sa vylucuje s nezamestnanostou. a na RD ti odvody zaplati socialna poistovna, ty uz neplatis nic.

    Predlzena rodicovska dovolenka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.