Zavrieť

Porady

aká bude mzda?

Prosím o radu. Prijali sme zamestnanca, ktorý mal nastúpiť do prac. pomeru. Odrobil však len jeden deň - ďalšie dni neprišiel. Dohodli sme sa na rozviazaní prac. pomeru /celý PP trval teda 5 dní/. Ako mu mám vypočítať mzdu, keď mal dohodnutú mesačnú mzdu 7600 SK. Aký bude jeho vymeriavací základ?
7600:176 hod x8 hod= 345,50 SK
alebo
7600:176 hod x 40 hod = 1727 SK (+ doplatok do min. mzdy)
Ako mám prosím postupovať? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    7 600:počet prac.dní 22=345.50 bude jeho mzda za 1 deň.
    7 600:22x5=1 727,-za 5 dní,nedoplácaš nič do min.mzdy.

    daja je offline (nepripojený) daja

    daja
    Ide mi skor o to, či mu mám zaplatiť za 5 dní alebo len za jeden deň. Lebo v skutočnosti bol zamestnaný 5 dní, no odrobil len jeden. Ak mu zaplatím len jeden, čo s tými zvyšnými 4 dňami. Aký bude vymeriavací základ na platenie odvodov?

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    daja
    Prosím o radu. Prijali sme zamestnanca, ktorý mal nastúpiť do prac. pomeru. Odrobil však len jeden deň - ďalšie dni neprišiel. Dohodli sme sa na rozviazaní prac. pomeru /celý PP trval teda 5 dní/. Ako mu mám vypočítať mzdu, keď mal dohodnutú mesačnú mzdu 7600 SK. Aký bude jeho vymeriavací základ?
    7600:176 hod x8 hod= 345,50 SK
    alebo
    7600:176 hod x 40 hod = 1727 SK (+ doplatok do min. mzdy)
    Ako mám prosím postupovať? Ďakujem.
    Ak odpracoval len jeden deň, čo tie ostatné dni - absencia? Za dni absencie mu neprináleží mzda. To trvanie PP v dlžke 5 dní - to sú pracovné dni, alebo kalendárne?

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    daja
    Ide mi skor o to, či mu mám zaplatiť za 5 dní alebo len za jeden deň. Lebo v skutočnosti bol zamestnaný 5 dní, no odrobil len jeden. Ak mu zaplatím len jeden, čo s tými zvyšnými 4 dňami. Aký bude vymeriavací základ na platenie odvodov?
    Ak mu chce zamestnávateľ rešpektovať odpracovanie 5 dní - tak mu zaplatíte celých 5 dní. Ak nie, absenciu treba nahlásiť do 8 dní na SP - ako prerušenie poistenia na registračnom liste. Do ZP sa nenahlasuje, ale pri platení odvodov sa musí zaplatiť z minimálneho VZ aj za tie zvyšné 4 dni. Počíta sa 7600:31 kalendárnych dní x 4 dni = minimálny VZ na zdravotné poistenie x 14%. Celých 14% z týchto dní absencie by mal zamestnanec preplatiť zamestnávateľovi. Zamestnávateľ má len túto povinnosť odviesť to z jeho mzdy.

    daja je offline (nepripojený) daja

    daja
    Orsz
    Ak mu chce zamestnávateľ rešpektovať odpracovanie 5 dní - tak mu zaplatíte celých 5 dní. Ak nie, absenciu treba nahlásiť do 8 dní na SP - ako prerušenie poistenia na registračnom liste. Do ZP sa nenahlasuje, ale pri platení odvodov sa musí zaplatiť z minimálneho VZ aj za tie zvyšné 4 dni. Počíta sa 7600:31 kalendárnych dní x 4 dni = minimálny VZ na zdravotné poistenie x 14%. Celých 14% z týchto dní absencie by mal zamestnanec preplatiť zamestnávateľovi. Zamestnávateľ má len túto povinnosť odviesť to z jeho mzdy.
    Ďakujem veľmi pekne. Ešte mám kontrolnú otázku: Teda ak by mu zamestnávateľ priznal skutočne len jeden deň, - odvody do ZP musím zaplatiť z vymeriavacieho základu za 5 dní, do sociálnej len za 1 deň, s tým, že vystavím registračný list FO - prerušenie poistenia.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    daja
    Ďakujem veľmi pekne. Ešte mám kontrolnú otázku: Teda ak by mu zamestnávateľ priznal skutočne len jeden deň, - odvody do ZP musím zaplatiť z vymeriavacieho základu za 5 dní, do sociálnej len za 1 deň, s tým, že vystavím registračný list FO - prerušenie poistenia.
    Presne tak.

    Farks je offline (nepripojený) Farks

    Farks
    Chcela by som sa spýtať, zamestnanec má minimálnu mzdu 7600 Sk. Od 01.01. - 08.01.2007 mal neplatené voľno a zároveň aj 8.1.2007 sme s ním ukončili pracovný pomer. Aký bude vymeriavací základ na ZP? Mne to vychádza 7600/31 * 8, ale chcem sa uistiť, či je môj postup správny. Ďakujem všetkým

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.