Zavrieť

Porady

Postup výpočtu, napr. mzda

Pekný deň.
Poprosil by som potvrdiť alebo opraviť postup výpočtu. Viď. príloha
Ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    snáď milá osôbka Ingrid Ondruskova
    stačí ísť na www.zoznam.sk, v ľavej časti klik na FINANCIE a ďalej na hornej lište MZDA, majú kalkulačku na výpočet mzdy, stačí zadať hrubý príjem.

    stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

    stormcatcher
    Ďakujem všetkým. Kalkulačky som našiel aj ja, ale ja som chcel vedieť postup výpočtu.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    srska Pozri príspevok
    základ dane je 121,68 daň = 23,11
    Vladko, v tomto prípade išlo o správny postup výpočtu mzdy, nie o presné určenie výšky poistného.....
    pretože nemôžeš vedieť či dotyčný "zamestnanec" nie je náhodou ID, popr. SD a pod.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    Mila123 Pozri príspevok
    Vladko, v tomto prípade išlo o správny postup výpočtu mzdy, nie o presné určenie výšky poistného.....
    pretože nemôžeš vedieť či dotyčný "zamestnanec" nie je náhodou ID, popr. SD a pod.
    máš pravdu a súhlasím

    stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

    stormcatcher
    Ahojte, mám ešte jednu otázku.
    Ak min. mzda je 337,70; do tejto sumy sa dorovnáva hrubý príjem alebo čistý príjem ak je nížší ako min. mzda?
    Ďakujem

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    stormcatcher Pozri príspevok
    Ahojte, mám ešte jednu otázku.
    Ak min. mzda je 337,70; do tejto sumy sa dorovnáva hrubý príjem alebo čistý príjem ak je nížší ako min. mzda?
    Ďakujem
    stále sa dorovnáva do hrubej mzdy.....
    čistá mzda je závislá na faktoroch, napr. na výške poistného či uplatnenie nčzd....

    stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

    stormcatcher
    Mila123 Pozri príspevok
    stále sa dorovnáva do hrubej mzdy.....
    čistá mzda je závislá na faktoroch, napr. na výške poistného či uplatnenie nčzd....
    ...to znamená, že ak hrubá mzda bude vyššia ako min. mzda, ale čistá mzda môže byť nižšia ako min. mzda. Potom sa to už nedorovnáva?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    stormcatcher Pozri príspevok
    ...to znamená, že ak hrubá mzda bude vyššia ako min. mzda, ale čistá mzda môže byť nižšia ako min. mzda. Potom sa to už nedorovnáva?
    nie, podmienka je iba MM vo forme HM....
    čistá sa neporovnáva, nedorovnáva.....ž čistej sa zrážajú zrážky , napr. aj exekútor....
    ja som si stiahol na appstore zadarmo dobru mzdovu kalkulačku s nazvom imzda..Ak niekomu pomože tak nech sa paci kto ma iPhone stiahnite si..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.