Zavrieť

Porady

Pozor-stravne -poplatok za spracovanie

Pozerala som si poradu ohladne stravneho - chyba mi tam info o Usmerneni DRSR z minuleho roka, na zaklade ktoreho si SZCO, JU, platca DPH, ak uctuje gastrace, nemoze uplatnit odpocet DPH za spracovatelsky poplatok - teda pokial uctuje len svoje gastrace, nie zamestnanecke. Podla danoveho uradu stravovanie SZCO nesuvisi s podnikanim, t.j. nie je moznost odpoctu DPH za poplatok.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    junes Pozri príspevok
    Pozerala som si poradu ohladne stravneho - chyba mi tam info o Usmerneni DRSR z minuleho roka, na zaklade ktoreho si SZCO, JU, platca DPH, ak uctuje gastrace, nemoze uplatnit odpocet DPH za spracovatelsky poplatok - teda pokial uctuje len svoje gastrace, nie zamestnanecke. Podla danoveho uradu stravovanie SZCO nesuvisi s podnikanim, t.j. nie je moznost odpoctu DPH za poplatok.
    Myslíš toto?
    http://www.porada.sk/t53808-stravova...enie-drsr.html

    junes je offline (nepripojený) junes

    junes
    Ano a minuly rok sme riesili, ci je mozne z toho isteho titulu uplatnit si DPH z parkovneho a bolo to pol na pol...

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Ak je doklad z parkovného súčasťou cestovných náhrad, tak sa DPH nemôže odpočítať.
    Názov témy a úvodný príspevok je o inom.

    Pozor-stravne -poplatok za spracovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.