Zavrieť

Porady

prispevok na stravné zo SF

Dobrý deň, prosím o radu.
Zamestnanec sa stravuje v zariadeni, kde si kupuje stravne listky sam.
Ak zamestnavatel tomuto zamestnancovi prispieva na stravu zo SF vyplatenim urcitej ciastky v hotovosti za tieto stravne listky, su tieto penazne prispevky zdanitelnym prijmom? A ako je to s platenim poistneho z tychto plneni?

Ďakujem velmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    sultanko Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím o radu.
    Zamestnanec sa stravuje v zariadeni, kde si kupuje stravne listky sam.
    Ak zamestnavatel tomuto zamestnancovi prispieva na stravu zo SF vyplatenim urcitej ciastky v hotovosti za tieto stravne listky, su tieto penazne prispevky zdanitelnym prijmom? A ako je to s platenim poistneho z tychto plneni?

    Ďakujem velmi pekne.
    Podľa §152 ZP je zamestnávateľ povinný zabezpečiť zamestnancom stravovanie ak za zmenu odpracujú viac ako 4 hod. Pritom je povinný prispievať aj z nákladov, aj zo SF. Takže tento spôsob, ktorý uvádzaš, je nesprávny.

    sultanko je offline (nepripojený) sultanko

    sultanko
    Zamestnavatel samozrejme prispieva aj povinnymi 55%, ja som sa pytala len ako to je ak prispieva este zo SF...
    Ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    sultanko Pozri príspevok
    Zamestnavatel samozrejme prispieva aj povinnymi 55%, ja som sa pytala len ako to je ak prispieva este zo SF...
    Ďakujem
    AK prispieva hotovosťou, tá je predmetom dane. Ak by prispel povinne podľa zákona o SF- účtovanie 472/213, príspevok nie je predmetom dane.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    sultanko Pozri príspevok
    Zamestnavatel samozrejme prispieva aj povinnymi 55%, ja som sa pytala len ako to je ak prispieva este zo SF...
    Ďakujem
    Nebolo by jednoduchšie uzatvoriť zmluvu priamo so stravovacím zariadením, ktoré by vám fakturovalo odobratú stravu ?

    sultanko je offline (nepripojený) sultanko

    sultanko
    Ano, zamestnavatel ma uzatvorenu zmluvu s tymto zariadenim . Takze ak prispieva na stravu zo SF, tieto prispevky nie su predmetom dane?

    prispevok na stravné zo SF

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.