Zavrieť

Porady

preddavky SZCO

Ahojte,som SZCO a minuly rok mi prvy krat vznikla povinnost platit preddavky.Posledny preddavok zaplatim vlastne az teraz do 31.3.06. A tak neviem,ci mam do danoveho priznania ako zaplatene preddavky uviest 4xstvrtrocny preddavok-alebo iba to co som realne zaplatila v minulom roku a posledny preddavok sa zarata az do priznania za rok 06?
Prosim poradte niekto Judita
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    judka je offline (nepripojený) judka

    judka
    Dakujem za radu,aj mi to davalo logiku,len som si to chcela potvrdit.Teraz ma ale pletie este jedna vec-splatnost tretieho-predposledneho preddavku je do 2.1.2006. Zaratam ho aj tak do roku 2005?Teda tri preddavky do minuleho roka a jeden do tohto,alebo dva a dva? Dakujem vopred!

    Zužu je offline (nepripojený) Zužu

    Zužu
    V tomto neviem či poradím dobre, ja som všetkým klientom odporučila zaplatiť do 31.12.05, lebo keď to nebude účtované v denníku je to možné uplatniť v roku 2005? Vždy uplatňujem tú daň, ktorú mám fyzicky uhradenú. Vždy si overím na DÚ , koľko preddavkov evidujú u konkrétneho daňovníka.

    judka je offline (nepripojený) judka

    judka
    Dakujem za radu aj ked mam stale trochu zmatok.'Dennik' si nevediem,pretoze som slobodny umelec a vydaje uplatnujem percentom z prijmov.Moj danovy doklad je vypis z uctu,kam mi chodia vsetky platby.Pravda je,ze platba tretieho preddavku je uvedena az vo vypise za 1/2006...Dokonca som platila az 10.1. ... Asi bude najmudrejsie ak zavolam na danovy a opytam sa priamo ich...Ale ak by este niekto nieco mohol poradit,budem vdacna.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    judka
    Dakujem za radu aj ked mam stale trochu zmatok.'Dennik' si nevediem,pretoze som slobodny umelec a vydaje uplatnujem percentom z prijmov.Moj danovy doklad je vypis z uctu,kam mi chodia vsetky platby.Pravda je,ze platba tretieho preddavku je uvedena az vo vypise za 1/2006...Dokonca som platila az 10.1. ... Asi bude najmudrejsie ak zavolam na danovy a opytam sa priamo ich...Ale ak by este niekto nieco mohol poradit,budem vdacna.
    Je pravdou, že platba je v januári. Je však aj pravdou, že v tomto prípade 31.12-02.01. nakoľko tam bol voľný deň a sviatok. ja som asi pred mesiacom dala dotaz na DR ohľadom toho a stále nič ...

    P.S. Tu predsa nejde o uznateľnosť výdavkov, ale v r. 2005 budeme mať preddavky 3 a v r. 2006 5. To tiež nie je správne...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    judka
    Ahojte,som SZCO a minuly rok mi prvy krat vznikla povinnost platit preddavky.Posledny preddavok zaplatim vlastne az teraz do 31.3.06. A tak neviem,ci mam do danoveho priznania ako zaplatene preddavky uviest 4xstvrtrocny preddavok-alebo iba to co som realne zaplatila v minulom roku a posledny preddavok sa zarata az do priznania za rok 06?
    Prosim poradte niekto Judita

    Uvedieš tam preddavok z 3O.6.2005 , 30.9.2005,31.12.2005 .Preddavok , ktorý budeš platiť 31.3.2006 odrátaš z daňovej povinnosti v roku 2006.
    Tento posledný preddavok platíš aj v prípade , ak za rok 2005 Ti nevychádza daňová povinnosť .

    judka je offline (nepripojený) judka

    judka
    dakujem vam velmi pekne vsetkym,velmi ocenujem ze si najdete cas poradit nam neznalym...
    Este ak by sa niekomu chcelo a vedel k tomu nieco-myslite ze mi danovy moze robit nejaky problem kvoli tomu ze som meskala s platbou a preddavok som zaplatila az 10.1.? Zatial za nezda ze by nieco nebolo ok...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    judka
    dakujem vam velmi pekne vsetkym,velmi ocenujem ze si najdete cas poradit nam neznalym...
    Este ak by sa niekomu chcelo a vedel k tomu nieco-myslite ze mi danovy moze robit nejaky problem kvoli tomu ze som meskala s platbou a preddavok som zaplatila az 10.1.? Zatial za nezda ze by nieco nebolo ok...
    Môžu Ti vyrúbiť sankčný poplatok , ale to nebude snáď veľa .

    judka je offline (nepripojený) judka

    judka
    Dakujem pekne! Takze prinajhorsom mi vyrubia sankcny poplatok,ale zarataju to do toho nestastneho roku 05,tak?!dufam ze uz mam konecne jasno!dik vsetkym este raz

    martina12 je offline (nepripojený) martina12

    martina12
    SZČO mal v roku 2004 daňovú povinnosť vyššiu ako 20.000,- ale preddavky neplatil. Až po mojej urgencii (robila som mu 1.krát daňové priznanie za rok 2005) šiel na daňový úrad a zaplatil preddavky 24.1.2006 za 3.štvrťoky roku 2005 (splatné 30.6.,30.9. a 31.12.). V daňovom priznaní za rok 2005 mu môžem odrátať tieto preddaky od daňovej povinnosti aj keď boli zaplatené v roku 2006? Ďakujem za odpoveď

    M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

    M0NIKA
    Teraz by som poprosila o radu aj ja - nejako v tom prestávam mať jasno:

    1) ak niekomu vyšla daň za 2005 vyššia ako 20.000 musí platiť preddavky na 2006. Prvý preddavok zaplatí k 31.03.2006 alebo až k 30.06.2006?

    2) ak platil niekto preddavky už na rok 2005, preddavky mu vyšli aj na 2006 potom k 31.03.2006 zaplatí sumu preddavkov z r. 2005 alebo už novú - na rok 2006?

    Vopred ďakujem - už mi z toho šibe .

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    M0NIKA
    Teraz by som poprosila o radu aj ja - nejako v tom prestávam mať jasno:

    1) ak niekomu vyšla daň za 2005 vyššia ako 20.000 musí platiť preddavky na 2006. Prvý preddavok zaplatí k 31.03.2006 alebo až k 30.06.2006?

    30.6.2006, lebo preddavkové obdobie FO začína 1.4.2006 a trvá do 31.3.2007

    2) ak platil niekto preddavky už na rok 2005, preddavky mu vyšli aj na 2006 potom k 31.03.2006 zaplatí sumu preddavkov z r. 2005 alebo už novú - na rok 2006?

    do 31.3.2006 zaplatíš ten istý preddavok, ktorý si platila v r. 2005 . a nový od 30.6.2006
    .


    Vopred ďakujem - už mi z toho šibe .

    http://www.porada.sk/showpost.php?p=196658&postcount=5

    heluška je offline (nepripojený) heluška

    heluška
    Ja sa chcem popýtať, pretože už som z toho aj ja jeleň, čím viac rozmýšľam, zým je to horšie, takže na riadku 78 DP "B" daň = 24 349, na riadku 90 daňová povinnosť znížená o daňový bonus 19 349,00 Sk, teraz rozmýšľam, platí daňovník preddavky na rok 2006 alebo nie, neviem z ktorého riadku sa berie suma daňovej povinnosti na platenie preddavkov (20000,00 Sk)? ďakujem

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    heluška
    Ja sa chcem popýtať, pretože už som z toho aj ja jeleň, čím viac rozmýšľam, zým je to horšie, takže na riadku 78 DP "B" daň = 24 349, na riadku 90 daňová povinnosť znížená o daňový bonus 19 349,00 Sk, teraz rozmýšľam, platí daňovník preddavky na rok 2006 alebo nie, neviem z ktorého riadku sa berie suma daňovej povinnosti na platenie preddavkov (20000,00 Sk)? ďakujem
    Na riadku 78 máš DP vyššiu ako 20 000,- t.j. vyplýva z toho povinnosť platenia preddavkov na daň.

    Či ju budeš platiť naozaj zistíš nasledovným výpočtom:

    riadok 69 DP = ZD ten neuvádzaš mínus NČ na rok 2006 90 816 mínus iné nezd. časti, ak si ich uplatňovala pri výpočte DP za rok 2005 x 19% = daňová povinnosť mínus DB vo výške 5 000 SK mínus preddavok uhradený podľa § 43 t.j. riadok 95 a ak Ti vyjde aj takto viac ako 20 000 platíš preddavky v 1/4 z tejto sumy počnúc 30.6.2006 a končiac 31.3.2007

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    evina
    Na riadku 78 máš DP vyššiu ako 20 000,- t.j. vyplýva z toho povinnosť platenia preddavkov na daň.

    Či ju budeš platiť naozaj zistíš nasledovným výpočtom:

    riadok 69 DP = ZD ten neuvádzaš mínus NČ na rok 2006 90 816 mínus iné nezd. časti, ak si ich uplatňovala pri výpočte DP za rok 2005 x 19% = daňová povinnosť mínus DB vo výške 5 000 SK mínus preddavok uhradený podľa § 43 t.j. riadok 95 a ak Ti vyjde aj takto viac ako 20 000 platíš preddavky v 1/4 z tejto sumy počnúc 30.6.2006 a končiac 31.3.2007
    A čo v prípade, ak si neuplatňoval DB v roku 2005 - môže si prepočítať povinnosť platenia preddavkov tak, že si ten DB bude uplatňovať v r. 2006?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Pepa
    A čo v prípade, ak si neuplatňoval DB v roku 2005 - môže si prepočítať povinnosť platenia preddavkov tak, že si ten DB bude uplatňovať v r. 2006?
    Erika ak si prečítaš pripojený nick a aj nicky v ňom uvedené dospeli sme k záveru, že pri výpočte preddavkov na rok 2006 /pre mňa z nepochopiteľných dôvodov/sa používa odpočet DB platného a odpočítaného v roku 2005. Z tohto dôvodu si myslím, že ak si daňovník neuplatňpval odpočet DB v r. 2005, nemôže ho použiť ani pri výpočte preddavkov na rok 2006.

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    evina
    Erika ak si prečítaš pripojený nick a aj nicky v ňom uvedené dospeli sme k záveru, že pri výpočte preddavkov na rok 2006 /pre mňa z nepochopiteľných dôvodov/sa používa odpočet DB platného a odpočítaného v roku 2005. Z tohto dôvodu si myslím, že ak si daňovník neuplatňpval odpočet DB v r. 2005, nemôže ho použiť ani pri výpočte preddavkov na rok 2006.
    OK Evi - takto som si to predstavovala Mám dobre to čo som spravila a už aj odovzdala - teškám sa.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    belia
    Od akej sumy sa platia preddavky FO.Vie niekto poradiť?
    Ak je DP 20 000 a viac.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.