Zavrieť

Porady

Ako protestovať proti likvidácii živnostníkov - pokračovanie.

Keďže téma : Ako protestovať proti likvidácii živnostníkov p.Mihálom, Miklošom",
bola zbrklo uzatvorená,

zakladám týmto voľné pokračovanie tejto témy.

Som presvedčený, o tom , že príspevky na túto tému su v každom ohľade poučné, hoci trochu provokatívné.
Usporiadat
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

čo?,

50 ľudí kliklo na temu a nemaju čo napisať ?
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Indeed Pozri príspevok
čo?,

50 ľudí kliklo na temu a nemaju čo napisať ?
K tomu mozes pisat tak akurat ako mozes pisat napr. dookola k zemetraseniu v Japonsku. Skoda casu.
Naposledy upravil misomiso : 11.04.11 at 19:07
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso


No dobre, vyjadrim sa tu, pretoze povodne som chcel na konci povodnej temy tiez odpovedat jednemu exotovi, ktory tiez vyvyval na strajky, demonstracie a nepokoje, ale temu niekto uzavrel.

Ten dotycny zasa reklamoval, ze Slovaci nemaju ani polovicne platy ako Taliani a Nemci a ze vraj treba zatocit s vladou - ako keby tym sa to vyriesilo. Teraz tento blog, opat vyzyvajuci na nejaku revoluciu.

Tak chem vsetkym pripomenut. Revolucia tu uz bola, proletari si vybojovali svoje "prava" v Rusku 1917 a u nas ich potom ziskali 1948.

Vsetkym, ktori koketuju s myslienkou zatocit s "bohatymi" ktory sa sice (niektori z nich) spravaju ako hajzli, no - taky maly detail - davaju vsetkym ostatnym robotu. Teda este raz - vsetkym, ktory koketuju s myslienkou na nepokoje davam do pozornosti:

Tie platy, ktore my tak obdivujeme u Nemcov v skutocnosti nemaju iba Nemci, tie platy zacinaju v dedinke Wolfstahl, 2 km za hranicou Petrzalky v BA a tiahnu sa az po Atlanticky ocean. Aka nahoda, ze sa toto teritorium dobrych zarobkov presne kryje s uzemim, na ktorom nikdy neskusali socializmus. Tie nase mizerne platy, ktore dosahuju max 1/4 tych zapadnych v skutocnosti nemame iba na Slovensku, ale tiahnu sa az po Vladivostok. Aka nahoda, ze prave na celom uzemi, kde ekonomiku po dlhe desatrocia spravovali prave ti krikluni z ulice. To je teda nahodicka co ???

Este mate chut ist demostrovat proti kapitalu?
4 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

misomiso Pozri príspevok
No dobre, vyjadrim sa tu, pretoze povodne som chcel na konci povodnej temy tiez odpovedat jednemu exotovi, ktory tiez vyvyval na strajky, demonstracie a nepokoje, ale temu niekto uzavrel.

Ten dotycny zasa reklamoval, ze Slovaci nemaju ani polovicne platy ako Taliani a Nemci a ze vraj treba zatocit s vladou - ako keby tym sa to vyriesilo. Teraz tento blog, opat vyzyvajuci na nejaku revoluciu.

Tak chem vsetkym pripomenut. Revolucia tu uz bola, proletari si vybojovali svoje "prava" v Rusku 1917 a u nas ich potom ziskali 1948.

Vsetkym, ktori koketuju s myslienkou zatocit s "bohatymi" ktory sa sice (niektori z nich) spravaju ako hajzli, no - taky maly detail - davaju vsetkym ostatnym robotu. Teda este raz - vsetkym, ktory koketuju s myslienkou na nepokoje davam do pozornosti:

Tie platy, ktore my tak obdivujeme u Nemcov v skutocnosti nemaju iba Nemci, tie platy zacinaju v dedinke Wolfstahl, 2 km za hranicou Petrzalky v BA a tiahnu sa az po Atlanticky ocean. Aka nahoda, ze sa toto teritorium dobrych zarobkov presne kryje s uzemim, na ktorom nikdy neskusali socializmus. Tie nase mizerne platy, ktore dosahuju max 1/4 tych zapadnych v skutocnosti nemame iba na Slovensku, ale tiahnu sa az po Vladivostok. Aka nahoda, ze prave na celom uzemi, kde ekonomiku po dlhe desatrocia spravovali prave ti krikluni z ulice. To je teda nahodicka co ???

Este mate chut ist demostrovat proti kapitalu?
- tu neide o strajk za platy a podobne mimo-temy,
- ide o princip, o kontrolu, o rozdelovanie, o dodrziavanie zakonov, o charakteristiky nasho danoveho a odvodoveho systemu, ktore sa uplne buraju, o socialne zabezpecenia a istoty, ale nie na ukor niekoho iba preto, lebo sa da neustale zatlacat do kuta, lebo musi, lebo nema moc (silu, poziciu..), boj proti kriminalizacii kazdeho, lebo, lebo, o tlacenie kalerabov do hlavy, a tak dalej...

este stale si myslis, ze, nie je namieste radikalnejsi postoj?
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

misomiso Pozri príspevok
No dobre, vyjadrim sa tu, pretoze povodne som chcel na konci povodnej temy tiez odpovedat jednemu exotovi, ktory tiez vyvyval na strajky, demonstracie a nepokoje, ale temu niekto uzavrel.

Ten dotycny zasa reklamoval, ze Slovaci nemaju ani polovicne platy ako Taliani a Nemci a ze vraj treba zatocit s vladou - ako keby tym sa to vyriesilo. Teraz tento blog, opat vyzyvajuci na nejaku revoluciu.

Tak chem vsetkym pripomenut. Revolucia tu uz bola, proletari si vybojovali svoje "prava" v Rusku 1917 a u nas ich potom ziskali 1948.

Vsetkym, ktori koketuju s myslienkou zatocit s "bohatymi" ktory sa sice (niektori z nich) spravaju ako hajzli, no - taky maly detail - davaju vsetkym ostatnym robotu. Teda este raz - vsetkym, ktory koketuju s myslienkou na nepokoje davam do pozornosti:

Tie platy, ktore my tak obdivujeme u Nemcov v skutocnosti nemaju iba Nemci, tie platy zacinaju v dedinke Wolfstahl, 2 km za hranicou Petrzalky v BA a tiahnu sa az po Atlanticky ocean. Aka nahoda, ze sa toto teritorium dobrych zarobkov presne kryje s uzemim, na ktorom nikdy neskusali socializmus. Tie nase mizerne platy, ktore dosahuju max 1/4 tych zapadnych v skutocnosti nemame iba na Slovensku, ale tiahnu sa az po Vladivostok. Aka nahoda, ze prave na celom uzemi, kde ekonomiku po dlhe desatrocia spravovali prave ti krikluni z ulice. To je teda nahodicka co ???

Este mate chut ist demostrovat proti kapitalu?
Nepochopil si o čo ide,ide o protest proti darebactvu,nespravodlivosti a prave proti tým ktorý boli byvalý eštebaci,bolševici a taký teraz alebo ich potomkovia sa nabalujú na štátnom,tunelujú,podvadzajú a volajú stále po nejakých reformách,neviem prečo ved mnohý z nich aj tak podvadzajú na daniach a odvodoch-jeden taký expert tu tvrdil že nevyvážame na zahraničné trhy kvoli odvodom pričom si akoby nevšimol že vätšina HDP u nás sa tvori exportom a nie domácou spotrebou a že odvody sú súčastou balíka nazývaného celkova cena práce.Tu ide o protest proti skorumpovaným politikom,drancovaniu verejných financíí a reformám ktoré vedú len k špekulanstvu a dalšiemu ožobračovaniu národa-zahraničných podnikatelov viac trápi vymožitelnost práva,byrokracia,korupcia atd ako odvody-takisto najviac dlžníkov na mzdách je medzi domácimi podnikatelmi.A tak na okraj toto je podsúvana demagogia,že iba kapitalisti sú tý dobrý ujovia ktorý davajú prácu naničhodným a neschopným zamestnancom,tí zamestnaci majú tiež svoj kapitál a tým je ich práca z ktorej idú zisky,takže ten dobrý ujo nie je dobročinný ústav a nie je vedúcou silou,ako bolo niekedy že robotnícka trieda,len teraz je to v opačnom garde-ale inak proti ním nič nemám,pokial nekorumpujú vladnú moc-ale som proti takým politikom ktorý tu prijimajú a aplikujú mafianské zákony,ktorý rozkradajú a s ktorým požehnaním sa kradne a potom robia ,,úžasné,,reformy,zase ,,úžasné reformy reforiem,, a zo štátu jeden bordel kde sa darí podvodníkom,príživnikom a špekulantom na úkor ostatných.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

to misomiso: cením si veľa tvojich príspevkov ale v 6-tke si mimo.

tu ide aj o to napríklad, že malých štátna moc d..e na každom kroku, pri každej kontrole a veľkým aj štátnym firmám a úradom prejde všetko.
už si čítal niekedy výročné správy ministerstiev, úradov, veľkých firiem a správy o audite? všetci čistí ako kristusove oko. a keď niekto dodatočne náhodou niečo zistí alebo na niečo poukáže nič sa nedeje, nikto nenesie zodpovednosť, nikto o ničom nevie - všetko zahrané do stratena. a tí, ktorí to zistili alebo na to poukázali - s tých ešte urobia kuracov. o tom to je a ver tomu, že ľudom dôjde trpezlivosť. aj keď podľa môjho názoru najprv v česku a až potom tu.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

mona091 Pozri príspevok
- tu neide o strajk za platy a podobne mimo-temy,
- ide o princip, o kontrolu, o rozdelovanie, o dodrziavanie zakonov, o charakteristiky nasho danoveho a odvodoveho systemu, ktore sa uplne buraju, o socialne zabezpecenia a istoty, ale nie na ukor niekoho iba preto, lebo sa da neustale zatlacat do kuta, lebo musi, lebo nema moc (silu, poziciu..), boj proti kriminalizacii kazdeho, lebo, lebo, o tlacenie kalerabov do hlavy, a tak dalej...

este stale si myslis, ze, nie je namieste radikalnejsi postoj?
O aký že princíp ti ide. Veď sa vyjadri konkrétne.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

a ide aj napr. o to, že keď som napr. riaditeľom DR SR, tak aj keď som miklošov kamarát, tak zmluvu s nejakou nitra investment s.r.o. nepodpíšem aj z takého jednoduchého dôvodu, že tam 10% vlastní nejaká cyperská firma. a keď sú na mňa tlaky, tak radšej odídem. a keď odídem a sa ma opýtajú novinári prečo, tak im to na rovinu poviem. aj o tom to je.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

srska Pozri príspevok
a keď sú na mňa tlaky, tak radšej odídem. a keď odídem a sa ma opýtajú novinári prečo, tak im to na rovinu poviem. aj o tom to je.
Novinári by po tebe v tomto prípade ani nebrechli... žiaľ... Pozerám správy, čítam noviny, čítam blogy, čítam... počúvam... ale o poctivcoch ani slova. Buď sú nezaujímaví, alebo im niečo zaujímavé aspoň mediálne vyrobia, že áno...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Monika Kováčová Pozri príspevok
Novinári by po tebe v tomto prípade ani nebrechli... žiaľ... Pozerám správy, čítam noviny, čítam blogy, čítam... počúvam... ale o poctivcoch ani slova. Buď sú nezaujímaví, alebo im niečo zaujímavé aspoň mediálne vyrobia, že áno...
zle sa pozeráš, keď niektorí odídu a v tv je príspevok v hlavnom spravodajstve, tak tam vidíš ešte aj mikrofón reportéra z tv horný výplach
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

tak asi naozaj zle pozerám, pretože nič pozitívne som v poslednom čase nevidela.... ocenila by som tip...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

mona091 Pozri príspevok
- tu neide o strajk za platy a podobne mimo-temy,
- ide o princip, o kontrolu, o rozdelovanie, o dodrziavanie zakonov,
trisestri Pozri príspevok
Nepochopil si o čo ide,ide o protest proti darebactvu,nespravodlivosti a prave proti tým ktorý boli byvalý eštebaci,bolševici a taký teraz alebo ich potomkovia sa nabalujú na štátnom,tunelujú,podvadzajú a volajú stále po nejakých reformách,neviem prečo ved mnohý z nich aj tak podvadzajú na daniach a odvodoch-jeden taký expert tu tvrdil že nevyvážame na zahraničné trhy kvoli odvodom pričom si akoby nevšimol že vätšina HDP u nás sa tvori exportom a nie domácou spotrebou a že odvody sú súčastou balíka nazývaného celkova cena práce.Tu ide o protest proti skorumpovaným politikom,drancovaniu verejných financíí a reformám ktoré vedú len k špekulanstvu a dalšiemu ožobračovaniu národa-zahraničných podnikatelov viac trápi vymožitelnost práva,byrokracia,korupcia atd ako odvody-takisto najviac dlžníkov na mzdách je medzi domácimi podnikatelmi.A tak na okraj toto je podsúvana demagogia,že iba kapitalisti sú tý dobrý ujovia ktorý davajú prácu naničhodným a neschopným zamestnancom,tí zamestnaci majú tiež svoj kapitál a tým je ich práca z ktorej idú zisky,takže ten dobrý ujo nie je dobročinný ústav a nie je vedúcou silou,ako bolo niekedy že robotnícka trieda,len teraz je to v opačnom garde-ale inak proti ním nič nemám,pokial nekorumpujú vladnú moc-ale som proti takým politikom ktorý tu prijimajú a aplikujú mafianské zákony,ktorý rozkradajú a s ktorým požehnaním sa kradne a potom robia ,,úžasné,,reformy,zase ,,úžasné reformy reforiem,, a zo štátu jeden bordel kde sa darí podvodníkom,príživnikom a špekulantom na úkor ostatných.
srska Pozri príspevok
to misomiso: cením si veľa tvojich príspevkov ale v 6-tke si mimo.

tu ide aj o to napríklad, že malých štátna moc d..e na každom kroku, pri každej kontrole a veľkým aj štátnym firmám a úradom prejde všetko.
už si čítal niekedy výročné správy ministerstiev, úradov, veľkých firiem a správy o audite? všetci čistí ako kristusove oko. a keď niekto dodatočne náhodou niečo zistí alebo na niečo poukáže nič sa nedeje, nikto nenesie zodpovednosť, nikto o ničom nevie - všetko zahrané do stratena. a tí, ktorí to zistili alebo na to poukázali - s tých ešte urobia kuracov. o tom to je a ver tomu, že ľudom dôjde trpezlivosť. aj keď podľa môjho názoru najprv v česku a až potom tu.
Ano, ja vas chapem a absolutne vo vsetkom s vami suhlasim. Vo vsetkych troch vyssie citovanych prispevkoch som nenasiel ani jednu vetu, ktoru by som musel vyznacit, ze s nou nesuhlasim.

Problem je inde. Neviem si predstavit, ako by sme mohli protestovat, demonstrovat a strajkovat proti tomu svinstvu, ktore popisujete a ktore evidentne existuje. Jedinym nastojom demokracie u nas su volby. Isli sme volit, zvolili sme si vladu. Kto nesiel volit tak ho prosim, aby nabuduce isiel volit. Zvolili sme si akesi mensie zlo (ved ako inak) - no ja som si tiez myslel, ze bude aspon o tretinu mensie ako to zlo, ktore pozname z nedavnej minulosti v podobe emisii a nastenkovych tendrov.

Teraz sa ukazuje, ze toto mensie zlo, ktore sme si zvolili mozno o tretinu menej kradne, no je rovnako bezradne, co sa tyka koncepcnych rieseni do budusnosti a nevie ani ako zredukovat byrokraticky statny aparat. To tak ked tito to nevedia tak potom Panboh s nami, este ostava posledna moznos,t ze by snad Matovic zalozil stranu a dostal 51%, no aj tak by sme az nasledne zistili, co ma vlastne za lubom (ako vzdy).

Teda prestanme si robit nadeje, ze stat za nas vyriesi akykolvek problem a zacnime si zit svoj zivot, ved sme prezili aj za sociku. Taka prechadzka prirodou, particka sachu alebo sex boli rovnako prijemne dokonca aj vtedy za sociku - rovnako prijemne ako pre Svajciara, skratka nie vsetko mame horsie.

A nejake strajky a demostracie? A koho prosim vas chcete prinut, aby si uz konecne zacal robit svoju pracu? Tych ktori su tam hore teraz par mesiacov? Ved keby vedeli, tak by aj robili, kazdy sa na zaciatku svojej politickej kariery snazi, ako vie. Kazdy clovek ma svoje limity, keby ma terz niekto zamestanal ako riaditela nemocnice len preto, ze mam kurz prvej pomoci, tiez by na man mohol tlacit kolko by chcel, asi by som nemocnicu dobre riadit nevedel.
Naposledy upravil misomiso : 12.04.11 at 10:03
2 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Tak hlavne vôbec nie je koho voliť,to je fakt.Sledujem ktorá strana čo robí,ale Bohužiaľ,nikto ma zatiaľ neoslovil.Hádam okrem Galka.Toho by som rada privítala na čele rezortu zdravotníctva
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

misomiso Pozri príspevok
Teda prestanme si robit nadeje, ze stat za nas vyriesi akykolvek problem a zacnime si zit svoj zivot, ved sme prezili aj za sociku. Taka prechadzka prirodou, particka sachu alebo sex boli rovnako prijemne dokonca aj vtedy za sociku - rovnako prijemne ako pre Svajciara, skratka nie vsetko mame horsie.
ja s tým nemám problém ako szčo už 21 rokov. ale nemohol som nereagovať na tvoj príspevok.
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

- dakujem historickym strajkom
- aspon mam splachovacie WC (okrem ineho)
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

BXLmiami Pozri príspevok
Tak hlavne vôbec nie je koho voliť,to je fakt.Sledujem ktorá strana čo robí,ale Bohužiaľ,nikto ma zatiaľ neoslovil.Hádam okrem Galka.Toho by som rada privítala na čele rezortu zdravotníctva
V zdravotníctve je už taký bordel a Uhliarik to rieši ako lotériu,resp .poistovne-zrušia tristo zmlúv a kto nemá známosti,tak nech si cvaká,ak už prvé by som zrušil limity,ak je dobrý a usilovný lekár tak nech nemá obmedzenia,zaviedol tri druhy poistenia resp.nárokov ale nie tak aby si ten kto platí odvody platil ešte aj za chrípku,nech také veci patria do štandardného balíka,kto roky neplatí poistné a je v produktívnom veku a zdravý,nemusí z nachladnutím behat do lekára,limit na liečbu alkoholizmu,toxikologie,gamblerstva zásadou 3 krát a dost,potom si plat z vlastného vrecka,sankcie za zneužitie rýchlej zdravotnej pomoci a hrubé porušenie liečebného režimu,fin.zodpovednost za sposobené škody na zdraví a to sa nazbiera všade niečo na strane pacientov,lekárov,poistovni,lekárni,štátu a nemusia sa ani odvody dvíhat ani postihovat chorých,chudobných a dochodcov-stačí urobit systémove a spravodlivé reformy /ani zajacovky by neboli zlé,len problém bol v tom že ked mesačne mám navštivit 5 lekárov,tak len tu je to 5 eur a refundacia bola uplatnovaná plošne namiesto toho aby sa kombinovala hranica príjmu a rozsah poškodenia zdravia/ a tu nejde iba o volby,regulerným nástrojom demokracie sú aj protesty,petície,štrajky,demonštrácie,nátlako ve akcie atd-neverím že by bez týchto nástrojov bol svet v dnešnom stave,len spomenme na hnutie detí kvetov,ktoré mimo iných urychlilo vojnu vo Vietname.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

čo tak prestať polemyzovať a dať voľajaké rozumné hromadné pripomienky ku miklošovej "koncepcii reformy daňovo - odvodového systému" na oficiálny portál:https://lt.justice.gov.sk/Default.as...=191&langEID=1
Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 21:34
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

BXLmiami Pozri príspevok
Tak hlavne vôbec nie je koho voliť,to je fakt.Sledujem ktorá strana čo robí,ale Bohužiaľ,nikto ma zatiaľ neoslovil.Hádam okrem Galka.Toho by som rada privítala na čele rezortu zdravotníctva
Ježíš Mária Jozef, a čím ťa tak oslovil Galko? Je to taký istý prípad ako celá Sulíkova SaS...- taký istý lump...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať