Zavrieť

Porady

Je povinné písomne (ručne) zakontovať účtovné dokumenty?

Čo sa týka vystavených faktúr, došlých faktúr, bankových výpisov a pod. je nutné, aby boli uvedené čísla účtov priamo fyzicky na každom papieri, alebo stačí, že sú zaúčtované v účtovnom programe a netreba písať priamo na doklady?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nie je nutné mať to písomne na dokladoch. Bližšie, pozri Zákon o účtovníctve.
    Ružena521 čiže pri došlých a vystavených faktúrach bude postačovať, ak na konci roka (alebo mesačne) vytlačím knihu faktúr so zaúčtovaním (predkontáciami ku každej faktúre) ? Bude to v súlade so zákonom o účtovníctve?

    Benko je offline (nepripojený) Benko

    Benko
    Píšem každé účtovanie priamo na doklad, mala som to pred 2-3 rokmi vytknuté pri audite, tak píšem.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kn-alka ja zaúčtujem a potom vytlačím zo softu predkontačný lístok a založím k faktúre
    evuš ..robím to ako kn-alka...
    Jarka ja zaúčtujem,vytlačím 2x, 1x založím medzi protokoly, 1x rozstrihám a nalepím učtovanie na fa.
      zbaliť

    Je povinné písomne (ručne) zakontovať účtovné dokumenty?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.