Zavrieť

Porady

slobodne povolanie + zamestnanec

ahojte vsetci, potrebujem info:
som fyz.osoba-zamestnanec, avsak predavam aj obrazy (mam DIC - slobodne povolanie).ako mam riesit danove priznanie?ake tlacivo pouzit?od akej sumy sa podava danove priznanie?(ak som napriklad zarobila do 2000 SK-je to nutne aj vtedy? alebo je nejaka hranica?) a co nejake prispevky do soc.fondu, zdrav.poist.? Hlavne ma prosim neodkazujte na tie rozne zakony,som iba obycajny smrtelnik :-) , potrebujem konktretnu radu.
vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    tali Pozri príspevok
    ahojte vsetci, potrebujem info:
    som fyz.osoba-zamestnanec, avsak predavam aj obrazy (mam DIC - slobodne povolanie).ako mam riesit danove priznanie?ake tlacivo pouzit?od akej sumy sa podava danove priznanie?(ak som napriklad zarobila do 2000 SK-je to nutne aj vtedy? alebo je nejaka hranica?) a co nejake prispevky do soc.fondu, zdrav.poist.? Hlavne ma prosim neodkazujte na tie rozne zakony,som iba obycajny smrtelnik :-) , potrebujem konktretnu radu.
    vopred dakujem
    Si zlatá , vieš koľko smrteľníkov, ktorí sú na porade denne študuje zákony a ich zmeny? Skús trocha pobrúzdať po Porade. Ale aby so nepovedala, tak podávaš DP typ B. Máš z DU pridelené DIČ?

    tali je offline (nepripojený) tali

    tali
    ahoj,dakujem za pomoc.viem,ze ludia bruzdaju ale pre mna je to absolutna dzungla :-( mam z toho hlavu v smutku uz rok, lebo s tym prosto neviem pohnut,ani mi nikto nevie dat nejaku konktretnu radu :-( Neviem, ci mam tie prijmy z predaja obrazov zahrnut do prijmov, co mam ako zamestnanec, alebo podat zvlast DP ako zamestanec a zvlast na DIC, ktore mam pridelene...

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    tali Pozri príspevok
    ahoj,dakujem za pomoc.viem,ze ludia bruzdaju ale pre mna je to absolutna dzungla :-( mam z toho hlavu v smutku uz rok, lebo s tym prosto neviem pohnut,ani mi nikto nevie dat nejaku konktretnu radu :-( Neviem, ci mam tie prijmy z predaja obrazov zahrnut do prijmov, co mam ako zamestnanec, alebo podat zvlast DP ako zamestanec a zvlast na DIC, ktore mam pridelene...
    Príjmy z predaja obrazov nemôžeš dať ako zamestnanec. Tie sú z činnosti podľa AZ. Podáš si DP sama typ B, kde budú zahrnuté aj príjmy zo zamestnania aj príjmy z predaja obrazov (to sú príjmy podľa §6 ods 2 a)).

    slobodne povolanie + zamestnanec

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.