Zavrieť

Porady

Mám nárok na nemocenské?

Dobrý deň, mal som úraz, po ktorom ma hospitalizovali do nemocnice a následne som bol PN 22 dní. Pri odbere krvi mi zistili alkohol, ALE ÚRAZ MI SPÓSOBIL NEZNÁMY PÁCHATEL ktorý ma fyzicky napadol a rieši to aj polícia. Chcem vedieť ako to berie sociálna poisťovňa keďže som mal v krvi alkohol ALE úraz mi spôsobila iná osoba ÚMYSELNE.
Ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    V zákone 461/2003 máš napísané len toto:

    § 111
    Obmedzenie sumy dávky

    (1) Suma nemocenského a suma invalidného dôchodku je polovica sumy nemocenského a sumy invalidného dôchodku, ak sa poistenec stal dočasne práceneschopným alebo invalidným v dôsledku stavu, ktorý si privodil sám požitím alkoholu alebo v dôsledku zneužitia iných návykových látok.
    apofis999 Neviem ako mám tú podčiarknutú vetu chápať. Je to myslené, že:
    1, ktory si privodil SAM pozitim alkoholu - cize u mna by to platit nemalo kedze mi uraz sposobila ina osoba
    2, alebo uz len to pozitie alkoholu beru ako ze si za to mozem sam bez ohladu na to ze za uraz moze ina osoba
    ?
    Mária27 Ty si si ten úraz neprivodil. Dokonca môžeš žalovať o náhradu škody toho, kto ti to spôsobil. Škodou môže byť aj rozdiel platu a PN

    Mám nárok na nemocenské?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.