Zavrieť

Porady

Mínusová výplata

Dobrý deň. Pri zadávaní výpalat mi vyskočil menší problémik. Zamestnanec dostal v júni odmenu zo SF na ruku. Do pásky som mu túto sumu zadala , a následne sa táto suma pripočítala k vymeriavacim základom a k dodoaneniu. Tým, že má zamestnanec dosť vysokú ośobnú zrážku zo mzdy, mu vyšla mínusová výplata. Môže to tak byť.Dakujem
Naposledy upravil Dav : 03.07.12 at 08:44
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    V akom mzdovom SW robíš ? Odmenu zo SF treba zadať ako vyplatenú zálohu na mzdu.
    Tým, že ste mu ju vyplatili v hrubom a vo výplate bola zdanená a znížená o odvody, môže nastať aj situácia o ktorej píšeš. (možno ti ju zahrnulo aj do základu, z ktorého bola počítaná exekúcia).

    maska2 je offline (nepripojený) maska2

    sme viacerí kámoši maska2
    Robím v Datalocku , takto mi to poradili vývojári programu.Zamestnanec to dostal v hrubom a teda zvyšok išiel do výplaty.....on nemá exekúciu , zle som sa vyjadrila, má sporenie a to odchádza ešte predtým. Je to nejaký veľký problém? Nestretla som sa s tým....alebo to spraviť tak, že rozdeliť vyplatenú sumu na 2 x a daniť to postupne????

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    maska2 Pozri príspevok
    Robím v Datalocku , takto mi to poradili vývojári programu.Zamestnanec to dostal v hrubom a teda zvyšok išiel do výplaty.....on nemá exekúciu , zle som sa vyjadrila, má sporenie a to odchádza ešte predtým. Je to nejaký veľký problém? Nestretla som sa s tým....alebo to spraviť tak, že rozdeliť vyplatenú sumu na 2 x a daniť to postupne????
    Uveď konkrétnu sumu - Hrubú mzdu bez odmeny a samostatne odmenu zo SF, aby sa dalo zistiť, koľko mu tá zrážka robí. Na sporenie si dáva posielať celú čistú mzdu ?

    Inak kúskovať odmenu by si nemala, nech ti donesie mínusovú mzdu do pokladne a problém je vyriešený.

    maska2 je offline (nepripojený) maska2

    sme viacerí kámoši maska2
    veĎ aj ja som nad tým rozmýšlala že donesie do pokladne a šmitec

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    veronikasad Pozri príspevok
    Uveď konkrétnu sumu - Hrubú mzdu bez odmeny a samostatne odmenu zo SF, aby sa dalo zistiť, koľko mu tá zrážka robí. Na sporenie si dáva posielať celú čistú mzdu ?

    Inak kúskovať odmenu by si nemala, nech ti donesie mínusovú mzdu do pokladne a problém je vyriešený.
    Nemusi ju nosit do pokladne, staci, ked minus podpise ako zalohu na dalsiu vypatu.
    v nasledujucom mesiaci sa to dorovna

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    maska2 Pozri príspevok
    veĎ aj ja som nad tým rozmýšlala že donesie do pokladne a šmitec
    Keď bral odmenu zo SF v hotovosti, musel si byť vedomý, že podlieha odvodom a zdaneniu. V najhoršom prípade - so súhlasom zamestnávatela - ti tam zostane visieť pohľadávka voči zamestnancovi, ktorú ti uhradí (v hotovosti) z nasledujúcej výplaty. Treba ale rátať v nej so znížením sumy sporenia, aby bolo z čoho.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ivka70 Pozri príspevok
    Nemusi ju nosit do pokladne, staci, ked minus podpise ako zalohu na dalsiu vypatu.
    v nasledujucom mesiaci sa to dorovna
    aj tak sa dá, ale už má asi hotové výplaty.

    maska2 je offline (nepripojený) maska2

    sme viacerí kámoši maska2
    Výplaty robím teraz. Jedná sa o nejaké 4 €. Akú zálohu? ako by som ju odrátala v ďaľšom mesiaci?

    maska2 je offline (nepripojený) maska2

    sme viacerí kámoši maska2
    ...teda dať to vďaľšom mesiaci do kolónky zálohy ....lebo mi ich poberáme a túto tam pridám? a je to?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    maska2 Pozri príspevok
    Výplaty robím teraz. Jedná sa o nejaké 4 €. Akú zálohu? ako by som ju odrátala v ďaľšom mesiaci?
    Maska, za 4€ toľko "kriku" - však zavolaj zamestnancovi nech ti ich prinesie do pokladne ...

    maska2 je offline (nepripojený) maska2

    sme viacerí kámoši maska2
    ved toto som aj chcela, nech ich donesie a svätý pokoj....len otázka viažúca sa k tomuto prípadu - vedieme JU dám výdyvkový doklad s mínusom?

    Heleč je offline (nepripojený) Heleč

    Heleč
    no aj tak mi to nejak nesedí - pri hrubej mzde 525€ a odmene 100€ nevidím dôvod na mínusovú výplatu...
    aj keď zobral "zálohu" 100,- ,
    Sporenie predsa odchádza z čistej mzdy po odpočítaní záloh
    skús sa trošku rozpísať

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Heleč Pozri príspevok
    no aj tak mi to nejak nesedí - pri hrubej mzde 525€ a odmene 100€ nevidím dôvod na mínusovú výplatu...
    aj keď zobral "zálohu" 100,- ,
    Sporenie predsa odchádza z čistej mzdy po odpočítaní záloh
    skús sa trošku rozpísať
    100-ka nie je záloha, ale zdanená odmena zo SF. O výške sporenia zamestnanca nepíše. Odmenu zo SF dostal vyplatenú v plnej výške (bez zdanenia a odvodov)

    Heleč je offline (nepripojený) Heleč

    Heleč
    dobre, ale aj tak
    nemôže predsa poslať na sporiaci účet, keď nemá z čoho - tie 4€ jej chýbajú, proste nemá takú výplatu.

    nie?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Heleč Pozri príspevok
    dobre, ale aj tak
    nemôže predsa poslať na sporiaci účet, keď nemá z čoho - tie 4€ jej chýbajú, proste nemá takú výplatu.

    nie?
    stalo sa, zrejme má nastavenú pevnú sumu + nejakú rezervu na hotovosť a rezerva bola nižšia ako daň a odvody z odmeny.

    maska2 je offline (nepripojený) maska2

    sme viacerí kámoši maska2
    Presne tak Veronika . Nerátalo sa s tým príspevkom zo SF a narobilo to paseku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.