Zavrieť

Porady

Dôležité kroky pred kúpou bytu????

Dobrý deň,
rada by som sa poradila ohľadom kúpy bytu. Verím, že sa tu nájde nejaký dobrý človiečik, ktorý mi poradí.
Chystáme sa s priateľom, že si kúpime 3i. byt, ale hrozne sa toho bojím aby sme nezostali bez bytu a bez peňazí.
Prosím o radu.:
1. Neviem či kúpime byt cez realitku alebo cez súkromníka ale asi najskor od realitky, lebo zatiaľ čo sme pozerali byty sú všetky cez realitku. Aký je rozdiel v tom? Je to naozaj spoľahlivejšie?
2. čo znamená toto: Právne a poradenské služby sú v cene. Koľko cca eur to robí?
3. prosím nejaký postup ako by som mala postupovať, čo všetko a kde sa vybavuje?
4. počula som že najomníci možu bať dlžoby na bytovom, elektrine, plyne??? može ma to zastiahnuť ked to zistím až po kúpe? nie je to ich dlžoba? kde to zistím či je to čisté?
5. počula som že sa platia nejaké zálohy? prečo? píše sa k tomu aj nejaká zmluva?
6. Na čo všetko si mám dať pozor?
Ja už ani neviem aké otázky by som mala položiť aby som na niečo nezabudla
Prosím o rady.
Ďakujem veľmi pekne Jaja
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Dôležité kroky pred kúpou bytu????

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.