Zavrieť

Porady

Zalozenie zivnosti

Dobry den,

riesim jednu vec a neviem si rady Priatel ma poziadal o pomoc pri zakladani zivnosti. Byva v Ziline, ja v Poprade. Som dost pracovne vytazena takze nemam cas na takuto cestu. Potrebujem teda poradit v dvoch veciach

1) mozem o zivnost poziadat aj postou?
2) ak mi da priatel splnomocnenie, stale je miestne prislusny zivnostensky urad ten v Ziline?

ak ani na jednu z mojich otazok nejestvuje kladna odpoved, existuje teda nejake riesenie bez toho aby som musela cestovat do Ziliny?
Vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    revegerka Pozri príspevok
    Dobry den,

    riesim jednu vec a neviem si rady Priatel ma poziadal o pomoc pri zakladani zivnosti. Byva v Ziline, ja v Poprade. Som dost pracovne vytazena takze nemam cas na takuto cestu. Potrebujem teda poradit v dvoch veciach

    1) mozem o zivnost poziadat aj postou?
    2) ak mi da priatel splnomocnenie, stale je miestne prislusny zivnostensky urad ten v Ziline?

    ak ani na jednu z mojich otazok nejestvuje kladna odpoved, existuje teda nejake riesenie bez toho aby som musela cestovat do Ziliny?
    Vopred dakujem
    Ohlásenie živnosti je možné zaslať aj poštou, ale v prípade, že vami zaslané doklady nebudú spĺňať všetky náležitosti, ŽÚ bude s vami komunikovať poštou, čo je veľmi zdľhavé a môže vzniknúť popri tom veľa nejasností ( záleží od toho, aké živnosti sa ohlasujú ), preto je praktickejšie navštíviť ŽÚ osobne.Miestne príslušný úrad je vo vašom prípade Žilina, pokiaľ máte splnomocnenie, môžte ohlásiť živnosť bez problémov.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    revegerka Pozri príspevok
    Dobry den,

    riesim jednu vec a neviem si rady Priatel ma poziadal o pomoc pri zakladani zivnosti. Byva v Ziline, ja v Poprade. Som dost pracovne vytazena takze nemam cas na takuto cestu. Potrebujem teda poradit v dvoch veciach

    1) mozem o zivnost poziadat aj postou?
    2) ak mi da priatel splnomocnenie, stale je miestne prislusny zivnostensky urad ten v Ziline?

    ak ani na jednu z mojich otazok nejestvuje kladna odpoved, existuje teda nejake riesenie bez toho aby som musela cestovat do Ziliny?
    Vopred dakujem
    Vypýtaj si tlačivo na Vašom ŽU, vypíš ho priatelovi, pošli poštou na jeho adresu. Odovzdanie na DU snáď zvládne

    marian152 je offline (nepripojený) marian152

    marian152
    ...tlačivá sa už na ŽU nevydávajú. Treba prísť osobne, priniesť si občiansky preukaz a 3€ kolky (toľko kolkov, koľko živností). Toto mi bolo v piatok povedané na ŽU keď som chcel požiadať o založenie voľnej živnosti.

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    Tlačivá na ohlásenie živnosti sú na internete. Kolok 3 € je len pre živnosť voľnú.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.