Zavrieť

Porady

PHM 80% a DPH

Ahojte,

robím DP za rok 2012 a mám dilemu, som zneistená ako naučtovať PHM 80%. Som Q plátca DPH, auto je v majetku firmy SZČO, mám bloky PHM ako nahrám 80 % VODZ +DPH , 20% VNODZ a čo s DPH je odpočítateľná. Každý blok delím, alebo si robím internú tab.a jednou sumou nahrám za Q.

Ď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    LILIEZ Pozri príspevok
    Niekde som čítala, že aj ostatné výdavky súvisiace s prevádzkou MV ako sú: poistné, opravy, údržby, technické zhodnotenie, odpisy, daň z MV a ďalšie prevádzkové výdavky sa tiež krátia pomerom 80% uplatnené a 20 % neuplatnené. Je to pravda? Ako to účtujete v tomto prípade, ak je daňovník Q platcom DPH? Používam program Alfaplus.
    Ostatné výdavky v rovnakom pomere krátime v prípade, ak ho používame aj na súkromné účely. Ak 80% účtujeme len pre to, že nerobíme knihu jázd, ostatné náklady nekrátime.
    ​bloky účtuješ celý Q priebežne ako tankuješ v plnej výške ako VOZD +DPH -prevádzková režia. Na konci Q spočítaš všetky bloky a cez interný blok zaúčtuješ mínusom 20% prevádzková réžia s rozpisom na DPH. No ale posledný Q roku 2012 malo byť daňové na DPH už 2 mesiace odovzdané

    emma01 je offline (nepripojený) emma01

    emma01
    Heretic1972 Pozri príspevok
    ​bloky účtuješ celý Q priebežne ako tankuješ v plnej výške ako VOZD +DPH -prevádzková režia. Na konci Q spočítaš všetky bloky a cez interný blok zaúčtuješ mínusom 20% prevádzková réžia s rozpisom na DPH. No ale posledný Q roku 2012 malo byť daňové na DPH už 2 mesiace odovzdané
    PHL sa účtuje ako materiál, od 1. 1. 2013 je to v peň. denníku stĺpec Zásoby, nie ako prevádzková réžia. Viď. Postupy účtovania JÚ.
    DanielaSL On sa pýta na rok 2012....
    emma01 to som prehliadla, ale napriek tomu ani v r. 2012 sa PHL neúčtovali ako PR ale ako materiál

    LILIEZ je offline (nepripojený) LILIEZ

    LILIEZ
    Niekde som čítala, že aj ostatné výdavky súvisiace s prevádzkou MV ako sú: poistné, opravy, údržby, technické zhodnotenie, odpisy, daň z MV a ďalšie prevádzkové výdavky sa tiež krátia pomerom 80% uplatnené a 20 % neuplatnené. Je to pravda? Ako to účtujete v tomto prípade, ak je daňovník Q platcom DPH? Používam program Alfaplus.

    LILIEZ je offline (nepripojený) LILIEZ

    LILIEZ
    LILIEZ Pozri príspevok
    Niekde som čítala, že aj ostatné výdavky súvisiace s prevádzkou MV ako sú: poistné, opravy, údržby, technické zhodnotenie, odpisy, daň z MV a ďalšie prevádzkové výdavky sa tiež krátia pomerom 80% uplatnené a 20 % neuplatnené. Je to pravda? Ako to účtujete v tomto prípade, ak je daňovník Q platcom DPH? Používam program Alfaplus.
    Vedel by mi niekto poradiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.